scianka (9)W czwartek 10 listopada 2016 r. wyjechaliśmy na ściankę wspinaczkową do Krakowa. Pojechaliśmy w licznym składzie z dwoma nauczycielami - p. Zbigniewem Wiąckiem i p. Marcinem Gmyrkiem – organizatorem wycieczki.

Liczyliśmy każda minutę dotarcia na miejsce. Dlaczego? Byliśmy ciekawi wielu wrażeń i tego czy uda się nam zaliczyć wspinaczkę na poszczególne ścianki. Po dotarciu na miejsce instruktor wyjaśnił zasady panujące w czasie wspinania się i rozpoczęliśmy rozgrzewkę.

Instruktorzy założyli nam pasy zabezpieczające, abyśmy mogli się bezpiecznie wspinać. Osoby, które były pierwszy raz musiały przejść krótkie szkolenie. Miały za zadanie wyjść z ubezpieczeniem na najniższą ściankę. Reszta naszej grupy mogła wspinać się na wyższe ścianki. Przez dwie godziny wspinaliśmy się na kilkumetrowe wspinaczki i na linę. Dużym sukcesem było wyjście na samą górę i dotknięcie sufitu. Kiedy ktoś już wyszedł lub chciał zejść krzyczał hasło ,,blok” po czym instruktor spuszczał osobę na dół. Było wiele rozmaitych wspinaczek: pod kątem, pionowe, wklęsłe, wypukłe, bez ubezpieczeń i z ubezpieczeniami.

Czas szybko minął i niestety musieliśmy już wracać. Podziękowaliśmy naszym instruktorom za poświęcony nam czas. Będziemy miło wspominać ten wyjazd i na pewno go powtórzymy. Polecam wszystkim taki aktywny sposób spędzania czasu! :-)

Kinga Fijał 1C


Film 1 – wspinamy się – kliknij tutaj.

Film 2 – nauka robienia węzłów – kliknij tutaj.