Nasza młodzież zdobywa wiedzę nie tylko podczas zajęć lekcyjnych. Dziesięcioro naszych uczniów pod opieką pana Marcina Gmyrka w okresie od 26 sierpnia do 4 września wzięło udział w kursie żeglarskim. Zorganizowany on został przez klub żeglarski „Navigare” z siedzibą w Cholerzynie nad zalewem Kryspinowskim.


Kurs wymagał od kursantów odporności na zmęczenie, niewyspanie, umiejętności przezwyciężania własnych słabości i stresu. Zajęcia były niezwykle intensywne od 8 rano do 18 z krótką przerwą obiadową. Wyjeżdżaliśmy z Myślenic o godz. 7, wracaliśmy o 19.

Nasz dzień nad zalewem zaczynał się krótką kartkówką z dnia poprzedniego, następnie obejmował wykłady z teorii. Po ich zakończeniu otaklowanie jachtów, omówienie manewrów ćwiczonych w danym dniu i na wodę…. A tam celne uwagi instruktorów Marcina (KWŻ), Karoliny, Wojtka i Marcina oraz żarty współzałogantów. Po powrocie do domu na wszystkich czekała nauka teorii z danego dnia, trwało to zwykle do późnej nocy. Niestety przez większość kursu słabo wiało i wykonywanie manewrów było jeszcze trudniejsze, oczywiście zaczęło wiać w dniu egzaminu.


Najważniejsze, że wszyscy którzy podeszli do egzaminu zdali go z wynikiem pozytywnym i tym samym zdobyli patent żeglarza jachtowego.

Wszystkim gratulujemy i życzymy wspaniałych rejsów, stopy wody pod kilem. :-)


Pełna galeria zdjęć – kurs żeglarski 2017 – kliknij tutaj.

Krótki film - kliknij tutaj.