Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Anną Pardyak oraz Panią Beatą Baczyńską w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kulturalna szkoła” uczestniczyli w zajęciach o krakowskich muralach pt. „Krakowski Szlak Street Artu''.

Wycieczka rozpoczęła się o 9.00 rano wyjazdem spod myślenickiej galerii. O godzinie 10.00 dojechaliśmy do Galerii Krakowskiej, gdzie udaliśmy się na zajęcia. Tam czekał na nas już pierwszy mural, był on namalowany na jednej ze ścian. Pan przewodnik Kamil Kuzko pracujący na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie opowiedział nam, czym są murale oraz jak się je tworzy. Na wycieczkę szlakiem murali wyruszyliśmy „ogórkiem'' - zabytkowym autobusem, który - chociaż nie miał zbyt dużo miejsc - miał w sobie fantastyczną energię.


Kolejnym przykładem sztuki ulicznej było dzieło „Patrz pod nogi'' dwóch mieszkanek Krakowa: Agnieszki Roli oraz Moniki Pasek zrealizowane w ramach konkursu Fresh Zone. Są to kolorowe schody z cytatami różnych autorów, takich jak: W. Szymborska, A. Einstein czy nawet... Muminki.Kolejne murale, które zobaczyliśmy to: „Farby'' Olafa Ciruta, „Smoki'' Zooteki, „Audiomural'' Aleksandry Toborowicz oraz projekt Łukasza Lendy zrobiony podczas konkursu „Nakręcamy Kulturę '' przy Nowohuckim Centrum Kultury.

Wycieczka była bardzo ciekawa oraz fascynująca. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat krakowskiej kultury oraz dowiedzieliśmy się dużo interesujących ciekawostek. Za organizację wycieczki dziękujemy Pani Annie Pardyak oraz Pani Beacie Baczyńskiej oraz liczymy na więcej takich wyjazdów.

Julia Ulman, Wiktoria Bularz, kl. 2a


Więcej informacji o Krakowskim Szlaku Street Artu i zdjęcia murali można obejrzeć na poniższych stronach:

Krakowski Szlak Street Artu – kliknij tutaj.

O Szlaku na stronie krakow.naszemiasto.pl – kliknij tutaj.