W dniu 14.03.2017r. w Suchej Beskidzkiej został rozegrany PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW. W zawodach udział wzięły reprezentacje Gimnazjów w: Stryszawie, Ochotnicy Górnej i naszej szkoły.

Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów, systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu gimnazjaliści z Ochotnicy pokonali rywali ze Stryszawy w stosunku 2:1. Drugi mecz to porażka naszych ze Stryszawą 0:2 po zaciętej walce w setach (26:28) i (15:25). Ostatni mecz z rywalami z Ochotnicy to walka nerwów zakończona zwycięstwem 2:1. Pierwszy set przegrany do 17, ale drugi wygrany po ciężkim boju (30:28) i trzeci (15:9) należą do nas.

Okazało się że wszystkie drużyny jeden mecz wygrały i jeden przegrały. O ostatecznej klasyfikacji zadecydowała ilość wygranych i przegranych setów. Naszym wystarczyło ich na zajęcie III miejsca. Wygrało Gimnazjum ze Stryszawy, przed Ochotnicą Górną. Wszystkie drużyny wykazały się równym i wysokim poziomem umiejętności.

Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Murzyn 3B, Dominik Szlachetka 3B, Radosław Zduń 3D, Mikołaj Stąsiek 3C, Kacper Bała 3E, Jan Olejniczak 2A, Bartłomiej Kukliński 2A, Kamil Poznański 2C, Jacek Kromka 2C.

GRATULUJEMY IM UMIEJĘTNOŚCI, AMBICJI I WOLI WALKI – PRZECIEŻ TO PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI!!!