Sławek

Sławomir Chmiel po raz kolejny został wyróżniony przez selekcjonera Roberta Wójcika i został jednym z dwudziestu zawodników powołanych do reprezentacji Polski do lat 15 w międzynarodowym turnieju w Uzbekistanie.

Kadra trenowała najpierw w Polsce, a później wyleciała do Azji, aby rozegrać trzy mecze: 1 czerwca z Białorusią, 3 czerwca z Uzbekistanem i 5 czerwca z Japonią. Wszystkie spotkania rozegrane zostały w Taszkiencie. W pierwszym spotkaniu Polacy wygrali 6:0,w następnym pokonali Uzbekistan 3:1, a w ostatnim ulegli triumfatorom turnieju – Japończykom.

Sławek zagrał we wszystkich spotkaniach. W dwóch pierwszych rozpoczynał mecze w pierwszym składzie, spędzając na boisku po 45 minut. W meczu przeciwko Japonii wyszedł na boisko w 65. minucie i wziął udział (kolejny raz podczas tego turnieju) w akcji bramkowej – asystując przy honorowej bramce Biało- Czerwonych. Ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce w czterozespołowej stawce.

Był to na pewno wyjątkowy turniej dla Sławka, który po raz pierwszy zagrał w międzypaństwowych meczach z „Orłem na piersi”.

Sławek Chmiel od 2016 roku jest zawodnikiem Wisły Kraków. Od początku sezonu 2016/ 2017 regularnie jeździ na konsultacje kadry.

Wychowawca: Katarzyna Twardosz