P1400310

W dniach 12 - 15 października Strzelcy Rzeczypospolitej, w tym dwójka naszych uczniów - Karolina Ingarden i Michał Ogrodny oraz była uczennica Julka Ingarden wzięli udział w mistrzostwach sportowo-obronnych "Proobronni-17”, zorganizowanych na zlecenie MON przez Fundację SZTURMAN w Kokotku koło Lublińca. Jednostka z Myślenic, po kilkumiesięcznych przygotowaniach wystawiła drużynę 6-osobową, która klasyfikowana została jako „męska”.

Konkurencje sportowe odbywały się w piątek i sobotę. W piątek zadaniem uczestników było pokonanie 10-kilometrowej trasy. Po każdym odcinku biegu należało wykonać różne zadania:

Po pierwszym dniu nasi Strzelcy zajęli 21 miejsce na 34 drużyny. Drugi dzień był trudniejszy i bardziej męczący ze względu na dłuższy dystans. Uczestnicy mieli do pokonania trasę 20 km. Tak jak dzień wcześniej mieli do wykonania zadania znajdujące się na trasie:

Ostatecznie myśleniccy Strzelcy ukończyli  mistrzostwa na 15 miejscu, co, biorąc pod uwagę, że byli najmłodszą pod względem wieku drużyną było dużym sukcesem. Młodzież poznała swoje słabe i mocne strony i już planuje start w przyszłorocznych Proobronnych, które odbędą się w czerwcu 2018 roku.

Wszystkie osoby zainteresowane startem w przyszłorocznych zawodach zapraszamy do współpracy! Planujemy wystawienie dwóch drużyn – strzelecką (Strzelcy Rzeczypospolitej Myślenice) oraz młodzieżową (sekcja młodzieżowa Światowego Związku Żołnierzy AK).

Tekst: Karolina Ingarden, 2b

Link do relacji TVP Katowice - kliknij tutaj.
Relacja Polski Zbrojnej - kliknij tutaj.