IMG 1700

W dniach 20 – 22.10.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Europy w Sumo. Zostały one zorganizowane w Polsce - w Warszawie. W zawodach brało udział około 230 zawodników z 11 krajów Europy.

W pierwszym dniu odbyło się ważenie zawodników i losowanie. Krzysztof Szpakiewicz, uczeń klasy 3b, w pierwszej walce trafił na bardzo mocnego rosyjskiego zawodnika z którym przegrał. W kolejnej walce wygrał z zawodnikiem z estońskiego klubu, a w finale spotkał się z zawodnikiem z Polski, z którym przegrał na ostatnich Mistrzostwach Polski. Tym razem Krzysiek zrewanżował się i wygrał bez większych problemów.

Koledzy Krzysztofa również wypadli bardzo dobrze. Startowali oni jednak w jednej kategorii wagowej i zdobyli drugie i trzecie miejsce. Krzysiek mierzył wyżej, lecz to dopiero pierwszy rok startów w grupie wiekowej kadetów i biorąc pod uwagę fakt, że był najmłodszy, brązowy medal to naprawdę duży sukces!

Gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów! :)