IMG 3415

W dniach 2 – 4.03.2018 r. w Warszawie odbył się Puchar Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym. Był to turniej, na którym zajęcie miejsca szesnastego lub wyżej oznaczało zakwalifikowanie się na Ogólnopolską Olimpiadę w Zapasach. W zawodach uczestniczyło dwóch uczniów z naszej szkoły. Byli to Jakub Miska i Krzysztof Szpakiewicz.

Krzysiek wygrał dwie walki i wystarczyło mu to aby zakwalifikować się na Ogólnopolską Olimpiadę. W pierwszej walce wygrał ze zeszłorocznym złotym medalistą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie z niższej kategorii wagowej. Następną walkę również wygrał przez położenie przeciwnika na łopatki. Lecz w kolejnych walkach przeciwnicy okazali się dużo lepsi od poprzedników i nie udało się Krzyśkowi ich pokonać. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Krzysiek będzie mógł trafić na nich jeszcze raz i ponownie stawić im czoło. Z bilansem dwóch walk wygranych i dwóch przegranych Krzysiek zajął 9 miejsce.

 

Jakub Miska z powodu nieszczęśliwego losowania trafił na bardzo mocnych przeciwników. Nie udało mu się zbić wagi na niższą kategorię w wyniku czego walczył z przeciwnikami cięższymi od siebie. Pomimo braku miejsc na podium Krzysiek poznał swoich przeciwników i będzie mógł lepiej przygotować sie na Ogólnopolską Olimpiadę.

Krzyśkowi gratulujemy i trzymamy kciuki!