Miło nam poinformować, że nasza szkoła ponownie bierze udział w projekcie Młody Asyż. :-)

Po zeszłorocznej edycji klasa IIf zdecydowała kontynuować działania mające na celu dalsze poznawanie religii chrześcijańskiej na tle innych wyznań. Chcemy nadal szukać tego, co łączy, a nie dzieli ludzi z odrębnych kręgów kulturowych. Planujemy - wzorem minionego roku - uczestniczyć w warsztatach praktycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, wykładach, wycieczkach bliższych i dalszych, wystawach, wydarzeniach kulturalnych, a także zapraszać ciekawych gości na nasze lekcje.

Zaczynający się właśnie XXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w sposób szczególny poświęcony aniołom jest dobrą okazją do pochylenia się nad tegorocznym tematem projektu: "W drodze do Edenu. Obraz raju w różnych kulturach i religiach."Już w niedzielę - 9 pażdzernika niektórzy z nas mieli okazję obejrzeć spektakl grupy teatralnej Misterium działającej w Myślenicach. Sztuka w reżyserii Marcina Kobierskiego nosi tytuł "Jacques Fesch. Święty czy bandyta." Już wkrótce podzielimy się w Wami wrażeniami.


Natomiast w poniedziałek 10 października pod opieką pani Emilii Adamów poszliśmy do Szkoły Podstawowej nr 3, żeby obejrzeć dwie wystawy. Jedna z nich to zbiór albumów nagrodzonych w szkolnym konkursie poświęconych osobie Jana Pawła II. Byliśmy zaskoczeni różnorodnością prac, precyzją wykonania i pomysłowością autorów, a także ogromną widzą o życiu i nauczaniu tego wybitnego Polaka. Natomiast druga wystawa nosiła tytuł "Wypełniamy uczynki miłosierdzia".


W najbliższych planach chcemy także spotkać się z kolekcjonerem Janem Koczwarą, posłuchać jego opowieści i bliżej przyjrzeć się niezwykłemu miejscu, jakim jest "Dom pod Aniołami" znajdujący się w sąsiedztwie Biblioteki Miejskiej.


I trzymajcie kciuki za uczniów naszej klasy w eliminacjach do zawodów strzeleckich odbywających się w ramach programu "Wszystko, co potrzebujemy, to miłość" również w XXIII Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej.

Klasa II f