Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Projekty

PB262050

Dnia 26.11.2018 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Wydarzenie miało na celu zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz promowanie uniwersalnych wartości takich jak przyjaźń, tolerancja i miłość do drugiego człowieka. Dzięki zaangażowaniu uczniów, pod kierunkiem pani Małgorzaty Urbańczyk przygotowane zostało przedstawienie teatralne pod tytułem ,,Es gibt nichts Schȍneres als Freundschaft – nie ma nic piękniejszego niż przyjaźń’’. Występ zaprezentowano na lekcjach 2,3 i 4. Uczniowie zaangażowali się w śpiewanie wspólnych piosenek opowiadających o podróżach, przyjaźni i szczęściu. Po zakończeniu części artystycznej, publiczność mogła skosztować wypieków typowych dla krajów niemieckojęzycznych.

IMG 1049

29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap Turnieju Dwumagicznego, konkursu dla miłośników cyklu powieści o Harrym Potterze. Pomysłodawcami i organizatorami całego przedsięwzięcia byli uczniowie z klasy 3A : Anna Garbień, Aleksandra Chrobak i Jakub Gaweł.

W turnieju wzięło udział siedem czteroosobowych grup reprezentujących klasy: 7C, 8B, 8C, 8D, 8F, 3A, 3C, 3D oraz 3F. Każdy zespół prezentował scenkę z wybranej powieści o Harrym Potterze.

DSCF3845

W dniu 9 listopada 2018 r. odbyła się ogólnopolska akcja, polegająca na wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski o godzinie 11:11, co było wyrazem upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. W tym wydarzeniu uczestniczyło wiele szkół z całej Polski, w tym również nasza.

IMG 9544

W dniu 8 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy 100 – lecie odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz klas czwartych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 - jako aktorzy Grupy teatralnej „Jedynka”, przy współpracy z uczniami I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach, przygotowali widowisko pt. „Pociąg do Wolności” według scenariusza Joanny Kazaneckiej, Elżbiety Matlak-Tryki, Magdaleny Miętki i Zbigniewa Wiącka. Spektakl wystawiony w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, odegrany został przed oddziałami gimnazjalnymi i klasami Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach oraz licealistami z I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach. Występ rozpoczął się od krótkiego koncertu chóru licealnego – wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz wysłuchaniu pieśni patriotycznych. Później na peron MOKiS-u w Myślenicach wjechał „Pociąg do Wolności.”

We wtorek (13.11) odbyło się pierwsze spotkanie Tygodnia Konstytucyjnego. Projekt ten ma na celu zwrócić uwagę uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego, w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas, promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi. Spotkania te z prawnikami są organizowane przez Stowarzyszenie im prof. Zbigniewa Hołdy.

Uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Eweliną Zlezarczyk udali się do Krakowa na coroczną Noc Naukowców. Kiedy dojechaliśmy na AGH czyli na Akademię Górniczo- Hutniczą udaliśmy się do Sali, gdzie prowadzone były dwa bardzo ciekawe wykłady na temat GMO, czyli jak się potem dowiedzieliśmy - organizmach modyfikowanych genetycznie, a także na temat sztucznej inteligenci. Wykładom towarzyszyły interesujące, zabawne i starannie przygotowane przed profesorów prezentacje.

IMG 6959

Zbliża się 100 rocznica odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. W związku z tym w naszej szkole została uruchomiona biało-czerwona iluminacja. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prezentujących oświetlenie historycznego budynku Gimnazjum w biało czerwone barwy. Wszystkim życzymy wspaniałego i radosnego świętowania obchodów rocznicy odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę!

Więcej zdjęć - iluminacja budynku gimnazjum - kliknij tutaj.


Dziękujemy portalowi kmy.pl za dodatkowe 3 zdjęcia :)

Dwójka uczniów naszej szkoły oraz dwójka naszych byłych uczniów wzięła udział w XXVIII Krakowskiej Imprezie na Orientację. Marsz (a dla niektórych bieg) rozpoczął się o 18.00, a trwał niemal do godziny 21.00. W tym czasie uczestnicy z mapami, kompasami i latarkami w rękach przemierzali prokocimskie parki w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Tematem przewodnim był latający spodek, a właściwie frisbee. Zobaczcie, z jaką mapą musieli się zmierzyć.

Dla wszystkich zainteresowanych zabawą z mapą polecamy AKINO - kliknij tutaj – Akademicki Klub Imprez na Orientację. Raz w miesiącu w czwartki pasjonaci imprez na orientację spotykają się w Krakowie i okolicach – dorośli, dzieci, młodzież. Najbliższa impreza: 15 listopada, Borek Fałęcki :)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com