Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Projekty

10 maja 2018 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu o godzinie 18.00 odbył się finisaż odnawianych przez świetnego konserwatora, pana Bogdana Czesaka, dzieł sztuki sakralnej. W czasie wypowiedzi pana Bogdana goście mogli usłyszeć wiele ciekawych historii, mówiących o jego pracy, która to jest również jego pasją.

P4130281

Czwórce uczniów klas gimnazjalnych udało się zdobyć mandaty na XXVII posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zakwalifikowanymi do obrad sejmowych zostali Jan Jaśkowiec, Szymon Wincenciak, Jakub Kurek oraz Wiktoria Prokocka. Dzięki pracy w edukacji społecznej na temat kadencji sejmu I RP oraz zaangażowaniu politycznemu, zostali pierwszymi uczniami w historii szkoły, którzy znajdą się na sejmowym wiecu, by wraz z rówieśnikami dyskutować o zmianach w państwie.

Dnia 27 kwietnia klasa 3a wraz z wychowawczynią mgr Anną Pardyak wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach, by obejrzeć wystawę poświęconą twórczości i dorobkowi Zbigniewa Herberta.

Wrażenie na wszystkich zrobiły wybitne aforyzmy poety, oprawione w duże, białe ramy. Mogliśmy zobaczyć dzieła napisane przez artystę oraz uchwałę Sejmu o ustanowieniu roku 2018 rokiem poświęconym jego twórczości. Wyjątkowo ciekawe było poznawanie cytatów Herberta, bardzo głębokich i wyjątkowych.

 

Dzień 8 maja to nie tylko rocznica zakończenia II wojny światowej. To również rocznica krótkiej i zażartej bitwy, która rozegrała się w Krakowie – Łęgu w 1944 roku między żołnierzami Armii Krajowej, a niemiecką żandarmerią. W walce śmierć poniosło sześciu żołnierzy AK – trzech ze Zgrupowania ŻELBET oraz trzech Cichociemnych: ppor. Bronisław Kamiński ps. „Golf", ppor. Włodzimierz Lech ps. "Powiślak" i ppor. Józef Wątróbski ps. Jelito".

W uroczystościach wzięli udział członkowie Sekcji Młodzieżowej Koła Myślenice Światowego Związku Żołnierzy AK, w tym uczennica naszej szkoły Karolina Ingarden, która razem z siostrą wystawiła posterunek honorowy pod pomnikiem upamiętniającym te tragiczne wydarzenia.


Więcej informacji o historii bitwy – kliknij tutaj.Do pięknego spotkania doszło w naszej szkole. Dnia 6 kwietnia uczniowie wzięli udział w debacie wyborczej między Posłem na Sejm RP Panem Jarosławem Szlachetką, a Andrzejem Średniawskim - Posłem na Sejm Ustawodawczy w 1919 roku, w którego rolę wcielił się Jakub Kurek. Celem tego spotkania było porównanie sposobów prowadzenia kampanii w czasach gdy Polska dopiero co wybiła  się na niepodległość oraz 100 lat później.


IMG 0842

W piątek 23 marca uczniowie klas gimnazjalnych (głównie 3b oraz 2f) uczestniczyli w Targach Edukacyjnych EXPO 2018 zorganizowanych w Krakowie. Celem wyjazdu było nie tylko zapoznanie sie z ofertą wybranych szkół dających zawód, ale przede wszystkim poznanie specyfiki danego rodzaju pracy czy zawodu. Zorganizowany on został przez p. Sławomira Mosiężnego, a opiekę pełnili również p. Anita Wygona - Wątor, p. Barbara Śliwa i p. Paweł Biela.

W naszej szkole odbyło się kolejne szkolenie z pierwszej pomocy - tym razem dla klas 2B i 2C. Współprowadziły je wolontariuszki Szkoły Młodych Ratowników Agata Bajer (2A), Roksana Gorączko (2A) i Maria Kaczmarczyk (2F). Klasy te zostały przeszkolone z resustytacji krążeniowo-oddechowej, pozycji bezpiecznej, używania automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED), tamowania obfitych krwawień oraz w zakresie radzenia sobie z zadławieniami i zakrztuszeniami.


 

IMG 8508

W naszej szkole, jak co roku została przeprowadzona akcja walentynkowa, zorganizowana kolejny raz przez klasę 3b wraz z wychowawcą p. Pawłem Bielą. Przygotowana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać na każdej przerwie w tym dniu walentynkowe kartki dla swojej sympatii. Walentynki można było przynosić samemu lub kupować przy specjalnie przygotowanej na tą okazje ladzie. Oprócz kartek nie zabrakło także słodkości i ciast. Można było je kupić w specjalnie przygotowanym na to miejscu. Również cały budynek szkoły został pięknie ozdobiony, pracami wykonanymi na zajęciach z p. Beatą Baczyńską. Po całym dniu wszystkie miłosne kartki i przesyłki zostały posegregowane oraz rozdane do swoich właściwych adresatów. Całość akcji koordynowała Emilia Teper z 3b.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com