Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Projekty

W dniach 31.07-2.08 Strzelcy Rzeczypospolitej uczestniczyli w Warszawie w obchodach 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zaraz po przyjeździe udali się na Plac Krasińskich, na którym odbyła się uroczysta Msza św., wysłuchali Apelu Poległych i przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy.


B881

Trójka uczniów z Gimnazjum nr 1 wzięła udział w obozie sportowo-obronnym w Bolesławcu. Ściślej mówiąc, strzeleckie wakacje zaczęły się w Kotlarni k/Gliwic 24 czerwca, gdzie Strzelcy wspomagali organizatorów biegu Masters Killer. Karolina Ingarden z 2b była również uczestniczką biegu dla młodzieży zajmując zaszczytne 3 miejsce.

W roku szkolnym 2016/2017 klasa IIe pod przewodnictwem wychowawczyni mgr Jadwigi Lenart realizowała projekt edukacyjny o „Czarnej Niedzieli” w Myślenicach.

W tym miejscu należy przypomnieć, iż w nocy z 22 na 23 czerwca 1940 r. nastąpił prowokacyjny atak na myślenicką pocztę. Sprawców tego czynu nie ustalono i w myśl odpowiedzialności zbiorowej okupanci aresztowali wcześniej wyznaczonych 10 zakładników oraz dodatkowo 25 mieszkańców Myślenic. Aresztowanych, niewinnych ludzi zebrano pod budynkiem poczty (obecnie budynek Policji), tam ich sfotografowano, a później przewieziono do więzienia na ul. Montelupich w Krakowie. 29 czerwca 1940 r. zostali oni zamordowani w forcie w Krzesławicach.


1 czerwca odbyła się ogólnopolska akcja pod hasłem „Jak nie czytam jak czytam”, która polega na biciu rekordu w masowym czytaniu. Nasze gimnazjum przyłączyło się do tej inicjatywy w trochę inny sposób. 14 czerwca spotkaliśmy się, by czytać nie na ilość, lecz na jakość. A była to jakość bardzo wysoka!


 

DSCF2845


Poniżej przedstawiamy nieco zdjęć z zakończonego w sobotę 17 czerwca szkoleniowego rejsu po Mazurach zorganizowanego przez Szkolne Koło Turystyczne naszego Gimnazjum przy współudziale klubu żeglarskiego „Navigare”. Zrealizowana trasa rejsu to Giżycko - Mikołajki - Giżycko - Sztynort - Giżycko. Liczba uczestników 20 osób.

Dziękujemy serdecznie instruktorom: Adamowi, Michałowi, Asi i Piotrowi za cierpliwość i przekazaną wiedzę oraz umiejętności, a uczestnikom za wspaniale spędzony czas! :)


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć – kliknij tutaj.

lednica8Dnia 02.06.2017 r. z parafii w Myślenicach odbył się wyjazd na Lednicę. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Licheń, w którym ks. Mirosław Smyrak odprawił Msze Świętą w Sanktuarium Maryjnym. Po Mszy obeszliśmy piękne ogrody leżące obok sanktuarium. Tutaj pozostaliśmy na nocleg.

Następnego dnia pojechaliśmy do Gniezna, gdzie zobaczyliśmy rynek i katedrę w której znajduje sie grób i relikwie św. Wojciecha. Z Gniezna przejechaliśmy do docelowego punktu naszej wycieczki czyli na Pola Lednickie. Na miejscu przeszliśmy kontrolę, a po niej zajęliśmy nasze miejsca w sektorach. Na Pola Lednickie zjechało się tysiące ludzi z różnych stron Polski. Spotkanie to rozpoczęło się od koncertu Siewców Lednicy. Kolejnym punktem była konferencja o tematyce „Idź i kochaj”. Było to też przewodnie hasło tegorocznego spotkania. O godzinie 20.00 rozpoczęła się Eucharystia. Punktem kończącym to spotkanie było przejście przez bramę rybę i odśpiewanie Hymnu III Tysiąclecia o północy.

Z Pól Lednickich wyjechaliśmy o pierwszej w nocy. W drodze powrotnej do Myślenic zatrzymaliśmy się w Częstochowie na Mszę Świętą. W ten sposób zakończył się wyjazd na Spotkanie Młodych Lednica. Polecam każdemu taki wyjazd!

Izabela Skrzeczek 1C

6 czerwca ośmioro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Haberny uczestniczyło w rozdaniu nagród za aktywny udział w projekcie „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”.

Z Myślenic wyjechaliśmy około 10.00, a na miejsce dotarliśmy o 12.00. Na początku mogliśmy obejrzeć prezentację, opisującą udział wszystkich szkół w projekcie. Potem prowadząca wygłosiła mowę powitalną, po której rozpoczęło się rozdawanie certyfikatów. W tym roku można było otrzymać certyfikat w 4 kategoriach: lidera oraz pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszej polonistki Emilii Adamów, całej klasy II f oraz pomocy wychowawczyni Katarzyny Haberny, uzyskaliśmy wyróżnienie I stopnia, czego konsekwencją był certyfikat za „wzorową realizację projektu Młody Asyż.”


Harcerze z Hufca ZHP Myślenice z okazji Dnia Dziecka zorganizowali spotkanie w Przedszkolu nr 5. Aktywnie w harcerstwie działa duża liczba uczennic naszego gimnazjum. Impreza odbyła się 1 czerwca 2017. Harcerki przebrały się za postacie z bajek. Pogoda dopisała, a zadowolenie dzieci po spotkaniu było najlepszą nagrodą za włożony trud i wysiłek.Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com