Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Projekty

Choć jej granice znajdziesz na mapach,
ale o treści, co je wypełnia,
powie ci tylko księżyca pełnia
i mgła nad łąką, i liści zapach.

[…]W szumie gołębi na starym rynku,
w książce poety i na budowie,
w codziennej pracy, w życzliwym słowie,
znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku.

A. Słonimski, Polska

11 listopada to nasze narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Myśleniczanie uczestniczą z tej okazji w wielu spotkaniach, akademiach i uroczystościach. Tradycją stało się również to, że uczniowie z naszego miasta uczestniczą w programie „Młodzież pamięta”. Już od 5 lat uczniowie klas gimnazjalnych dwa razy w roku (3 maja, 11 listopada) śpiewają z mieszkańcami Krakowa i turystami pieśni patriotyczne w Tramwaju Patriotycznym w Krakowie.


Hasłem: Myślenice Niepodległość uczniowie klas gimnazjalnych rozpoczęli działania wpisujące się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na terenie Myślenic została rozegrana gra miejska, której celem było powiązanie wielkich wydarzeń dziejowych z historią naszego miasta.


We wtorek 7 listopada klasa 3c wzięła udział w akcji „Tydzień Dobrego Chleba”. Podzieliliśmy się na grupy w których przygotowaliśmy różnorodne kanapki. Wszystkie były kolorowe, a przede wszystkim zdrowe!


Dnia 24.10.2017r. klasa IIIB wraz z wychowawcą p. Pawłem Bielą i polonistką p. Anną Pardyak udała się na wycieczkę do Krakowa w ramach projektu "Kraków Miastem Kultury". Wyruszyliśmy o godzinie 8:00. Celem wyjazdu było powtórzenie ogólnej wiedzy humanistycznej, poznanie roli Krakowa jako miasta kultury, zapoznanie uczniów z miejscami ciekawymi i ważnymi dla sztuki oraz integracja naszej zgranej klasy.


Środa 18.10

W dniu 18.10 odbył się nasz wylot. Spotkaliśmy się o godzinie 9:20 rano na placu Piazza delle Nazioni wraz z rodzinami naszych przyjaciół. Przed wejściem do autokaru pożegnaliśmy się z Włochami. Droga była dość długa, gdyż jechaliśmy na lotnisko do Mediolanu. Podróż trwała prawie 3 godziny. Na lotnisku było sporo ludzi. Czekając na samolot mieliśmy trochę czasu wolnego. Kilka osób poszło zjeść coś przed wylotem, a reszta siedziała razem w poczekalni i wspominała udaną wymianę. O godzinie 14:50 poszliśmy na odprawę i wsiedliśmy do samolotu. O 15:20 już opuszczaliśmy piękne Włochy.


Wtorek 17.10

W przedostatni dzień naszego pobytu we Włoszech zwiedzaliśmy Genuę. Pierwszym punktem naszej podróży było morskie muzeum „Galata” gdzie zdobyliśmy wiele ciekawych informacji na temat statków i różnych odkryć geograficznych. Mieliśmy tam tez okazję zwiedzić wnętrze łodzi podwodnej. Po zdobyciu wystarczającej ilości informacji na tematy morskie, otrzymaliśmy godzinkę czasu wolnego. Kolejnym celem naszej wycieczki było spotkanie z Panią przewodniczką, która opowiedziała nam historię najważniejszych zabytków znajdujących się w Genui oraz ciekawostki dotyczące tego miasta.


Poniedziałek 16.10

Dnia 16 października rano popłynęliśmy statkiem turystycznym do luksusowej miejscowości o nazwie Portofino. W porcie można spotkać jachty należące do bogatych osobowości. Miasto liczy zaledwie 300 mieszkańców. Jest znane na całym świecie i wiele znanych ludzi odwiedza to miejsce. Rejs był bardzo przyjemny. Cudowne miasto wywarło na nas duże wrażenie.Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com