Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Projekty

rownac szanseMOKIS Myslenice oraz młodzież naszej szkoły, uczestnicząca w projekcie Myślenice Miasto Młodych, zapraszają na Wieczór Indyjski. Odbędzie się on 16 lutego 2019 r. (sobota) od godz. 16.30 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, ul. Piłsudskiego 20.

W programie:

  • od 16.30 pyszne hinduskie jedzenie, malowanie dłoni henną, indyjska muzyka, fotobudka
  • 17.00 w kinie MUZA film "Kedernath"
  • od 17.15 zabawy dla małych podróżników

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Myślenicka Młodzieżowa Mapa Miasta Miejsce Myślenice – moje miejsce w Małopolsce” w ramach programu „Równać Szanse”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! WSTĘP WOLNY

Od listopada do grudnia 2018 r. w naszej szkole przeprowadzana była akcja pomocy dzieciom w Syrii pod przewodnictwem pani Jarosławy Słowik wraz z klasą 8c oraz pani Anny Pitak. Suma o łącznej wartości 2343,71 złotych została przekazana fundacji Light for Syria, aby za jej pośrednictwem sfinansować najmłodszym ofiarom wojny posiłki podczas Wigilii i świąt. Klasa 8c przygotowała kiermasz, na którym można było kupić rożne ciasta, słodkości czy ozdoby świąteczne. Można było zjeść coś pysznego, a przy tym pomagać. Samorząd Uczniowski przekazał fundusze zdobyte w ramach akcji „Tydzień dobrego chleba” pod opieką pani Krystyny Oliwy oraz na kiermaszu andrzejkowym pod opieką pana Zbigniewa Wiącka. Pani Ewa Łazoryk przekazała datki zgromadzone podczas kiermaszu w budynku naszej szkoły przy ul. Żeromskiego.

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście...”


serce1Chcielibyśmy uprzejmie poinformować o zakończeniu naszej akcji charytatywnej „Świąteczna paczka”, dzięki której 18 grudnia przekazaliśmy świąteczne prezenty w postaci żywności oraz środków higienicznych mieszkańcom naszego miasta. W tegorocznej edycji naszej akcji udało się nam wspólnie pomóc aż dwóm rodzinom!

To wspaniałe, że czasami tak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Dla niektórych ten gest może wydawać się błahy, jednak my na długo zapamiętamy łzy szczęścia i słowa wdzięczności płynące z ust osób, do których zanieśliśmy paczki i które w tamtym momencie odzyskały nadzieję, że nie są na tym świecie sami.

PB120110

W dniu 10 grudnia 2018 roku, na lekcjach piątej i szóstej, młodzież Szkolnego Wolontariatu przedstawiła uczniom klas siódmych prezentację dotyczącą swojej działalności. Wydarzenie to miało miejsce z okazji odbywającego się co roku 5 grudnia Światowego Dnia Wolontariusza.

Uczniowie opowiadali o ty, czym jest wolontariat, jakie są jego rodzaje oraz jakie działania podejmujemy na terenie szkoły i poza nią. Niektórzy członkowie wolontariatu mówili o swoich doświadczeniach i przemyśleniach. Uczniowie klas siódmych słuchali w skupieniu i z zainteresowaniem. Pani Dorota Święch przy tej okazji podziękowała wolontariuszom za ich sumienną i odpowiedzialną pracę.

Wszystkich chętnych do zaangażowania się w wolontariat zapraszamy do nas! :)

Dominika Knapczyk kl. 3d


Galeria zdjęć - Dzień Wolontariatu - kliknij tutaj.

PB262050

Dnia 26.11.2018 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Wydarzenie miało na celu zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz promowanie uniwersalnych wartości takich jak przyjaźń, tolerancja i miłość do drugiego człowieka. Dzięki zaangażowaniu uczniów, pod kierunkiem pani Małgorzaty Urbańczyk przygotowane zostało przedstawienie teatralne pod tytułem ,,Es gibt nichts Schȍneres als Freundschaft – nie ma nic piękniejszego niż przyjaźń’’. Występ zaprezentowano na lekcjach 2,3 i 4. Uczniowie zaangażowali się w śpiewanie wspólnych piosenek opowiadających o podróżach, przyjaźni i szczęściu. Po zakończeniu części artystycznej, publiczność mogła skosztować wypieków typowych dla krajów niemieckojęzycznych.

IMG 1049

29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap Turnieju Dwumagicznego, konkursu dla miłośników cyklu powieści o Harrym Potterze. Pomysłodawcami i organizatorami całego przedsięwzięcia byli uczniowie z klasy 3A : Anna Garbień, Aleksandra Chrobak i Jakub Gaweł.

W turnieju wzięło udział siedem czteroosobowych grup reprezentujących klasy: 7C, 8B, 8C, 8D, 8F, 3A, 3C, 3D oraz 3F. Każdy zespół prezentował scenkę z wybranej powieści o Harrym Potterze.

DSCF3845

W dniu 9 listopada 2018 r. odbyła się ogólnopolska akcja, polegająca na wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski o godzinie 11:11, co było wyrazem upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. W tym wydarzeniu uczestniczyło wiele szkół z całej Polski, w tym również nasza.

IMG 9544

W dniu 8 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy 100 – lecie odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz klas czwartych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 - jako aktorzy Grupy teatralnej „Jedynka”, przy współpracy z uczniami I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach, przygotowali widowisko pt. „Pociąg do Wolności” według scenariusza Joanny Kazaneckiej, Elżbiety Matlak-Tryki, Magdaleny Miętki i Zbigniewa Wiącka. Spektakl wystawiony w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, odegrany został przed oddziałami gimnazjalnymi i klasami Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach oraz licealistami z I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach. Występ rozpoczął się od krótkiego koncertu chóru licealnego – wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz wysłuchaniu pieśni patriotycznych. Później na peron MOKiS-u w Myślenicach wjechał „Pociąg do Wolności.”


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com