Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Projekty

P1000891

Dnia 11.06.2019 r. uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą panią Teresą Salawą-Ogórek, panią Jolantą Żabą i panią Julią Tomaszewską udali się na rozdanie nagród z konkursu plastycznego pt.: „Kolorowe Indie”. W tym roku w konkursie licznie udział wzięli uczniowie naszej szkoły, począwszy od klas I szkoły podstawowej do III klas oddziałów gimnazjalnych. Uczestnicy zdobyli I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Opiekunem prac była pani Beata Baczyńska. Rozdanie nagród odbyło się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

IMG 20190611 111423

W poniedziałek 10 czerwca uczniowie naszej szkoły, działający w ramach Szkolnego Wolontariatu, odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy "Magiczny Dom", aby przedstawić inscenizację bajki pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie przez wszystkich przebywających w ośrodku, a następnie pani kierownik zrobiła dla wolontariuszy prelekcję na temat zasad funkcjonowania "Magicznego Domu" i codziennym życiu podopiecznych.

8

Każdy z nas może kiedyś znaleźć się w sytuacji, w której będzie musiał udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku drogowego, zasłabnięcia lub zakrztuszenia. Warto mieć na uwadze, że dotyczy to nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci.

W związku z tym, w dniu 30.05.2019r. (czwartek) odbyły się w naszej szkole warsztaty pt. „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna” – dla uczniów klas siódmych, którzy w tej klasie uczą się anatomii i fizjologii człowieka. Zajęcia prowadzone były przez Panią Instruktor Polskiej Rady Resuscytacji Katarzynę Szoch-Jędrys oraz wolontariuszki: Agatę Bajer, Annę Garbień, Roksanę Gorączko i Nikolę Uziel – uczennice naszej szkoły.

 2019 03 20 ingarden tablica ilo 006

22.03.2019 roku nasza uczennica Karolina Ingarden wzięła udział ważnej uroczystości. Tego dnia w Toruniu, na budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika została odsłonięta tablica poświęcona wybitnemu filozofowi Romanowi Ingardenowi, pradziadkowi Karoliny. Filozof w latach 1921-1925 był nauczycielem w działającym tam wówczas gimnazjum.

paczek

28 lutego w naszej szkole miała miejsce „Akcja Pączek”. Jak co roku w tłusty czwartek członkowie Szkolnego Wolontariatu przeprowadzili kiermasz sprzedając przepyszne pączki, ciasta, faworki i ciasteczka. Kupując je można było wspomóc zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny. Dzięki niej wszyscy mogliśmy tego dnia zrobić coś dobrego, a także podtrzymać tradycję. Fundusze pozyskane z tej akcji przeznaczamy kolejny raz na pomoc w finansowaniu kosztownego leczenia absolwenta naszej szkoły. Życzymy mu powrotu do zdrowia!

rownac szanseMOKIS Myslenice oraz młodzież naszej szkoły, uczestnicząca w projekcie Myślenice Miasto Młodych, zapraszają na Wieczór Indyjski. Odbędzie się on 16 lutego 2019 r. (sobota) od godz. 16.30 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, ul. Piłsudskiego 20.

W programie:

  • od 16.30 pyszne hinduskie jedzenie, malowanie dłoni henną, indyjska muzyka, fotobudka
  • 17.00 w kinie MUZA film "Kedernath"
  • od 17.15 zabawy dla małych podróżników

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Myślenicka Młodzieżowa Mapa Miasta Miejsce Myślenice – moje miejsce w Małopolsce” w ramach programu „Równać Szanse”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! WSTĘP WOLNY

Od listopada do grudnia 2018 r. w naszej szkole przeprowadzana była akcja pomocy dzieciom w Syrii pod przewodnictwem pani Jarosławy Słowik wraz z klasą 8c oraz pani Anny Pitak. Suma o łącznej wartości 2343,71 złotych została przekazana fundacji Light for Syria, aby za jej pośrednictwem sfinansować najmłodszym ofiarom wojny posiłki podczas Wigilii i świąt. Klasa 8c przygotowała kiermasz, na którym można było kupić rożne ciasta, słodkości czy ozdoby świąteczne. Można było zjeść coś pysznego, a przy tym pomagać. Samorząd Uczniowski przekazał fundusze zdobyte w ramach akcji „Tydzień dobrego chleba” pod opieką pani Krystyny Oliwy oraz na kiermaszu andrzejkowym pod opieką pana Zbigniewa Wiącka. Pani Ewa Łazoryk przekazała datki zgromadzone podczas kiermaszu w budynku naszej szkoły przy ul. Żeromskiego.

„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście...”


serce1Chcielibyśmy uprzejmie poinformować o zakończeniu naszej akcji charytatywnej „Świąteczna paczka”, dzięki której 18 grudnia przekazaliśmy świąteczne prezenty w postaci żywności oraz środków higienicznych mieszkańcom naszego miasta. W tegorocznej edycji naszej akcji udało się nam wspólnie pomóc aż dwóm rodzinom!

To wspaniałe, że czasami tak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Dla niektórych ten gest może wydawać się błahy, jednak my na długo zapamiętamy łzy szczęścia i słowa wdzięczności płynące z ust osób, do których zanieśliśmy paczki i które w tamtym momencie odzyskały nadzieję, że nie są na tym świecie sami.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com