Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Projekty

Jak już wcześniej informowaliśmy uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w Projekcie „Synapsy”. Składał się on z dwóch etapów. W pierwszym uczestniczyli uczniowie klasy 7c, w drugim uczniowie klas gimnazjalnych.

2 etap projektu obejmował blok 3 warsztatów:

1 warsztaty - SZKOŁA AKTORSKA

2 warsztaty - SURVILAS/ASTROLAS

3 warsztaty - WARSZTATY JĘZYKOWE / KEBIKE

Jedno ze spotkań wolontariatu miało wyjątkowo naukowy charakter. Grupa wolontariuszy wybrała się do Krakowa na VII Kongres Polskiej Rady Resuscytacji. Kongres ten trwał od 15 do 16 grudnia 2017.

Renomowani wykładowcy m.in. z medycyny katastrof wystąpili z pokazem działań ratunkowych w zagrożeniu terrorystycznym, sesji ratownictwa medycznego, resuscytacji przedszpitalnej, wybranych problemów i kontrowersji w zaawansowanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych i dzieci, etyki i prawa w resuscytacji, ale także postępów w rozpoznawaniu śmierci mózgu i kwalifikacji do pobrania narządów w celu transplantacji oraz nauczanie resuscytacji dorosłych i dzieci. Jako wykładowcy wystąpiły także osoby opiekujące się SMR: Małgorzata Bajer - kierownik wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia oraz Katarzyna Szoch-Jędrys - Certyfikowany Instruktor Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji.

DSC 0049

W budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach odbyło się spotkanie mające na celu podsumowanie działalności wolontariuszy Szkoły Młodych Ratowników w 2017 roku. Ideą Szkoły Młodych Ratowników jest nie tylko jednoczenie młodych ludzi mieszkających na terenie Powiatu Myślenickiego, ale także mieszkających w Krakowie, a nawet poza granicami kraju.

Dnia 14.12.2017 roku klasa 3e wraz z wychowawczynią p. Jadwigą Lenart wybrała się do Sądu Rejonowego w Myślenicach. Dzień rozpoczęliśmy lekcją języka polskiego, a następnie ruszyliśmy w kierunku sądu. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 9:00.

Udaliśmy się do archiwum ksiąg wieczystych wraz z panią Heleną Sajur- Oramus. Dowiedzieliśmy się m.in. do czego służą Księgi Wieczyste, jak wyglądały dawnej a jak dziś. Mieliśmy także wgląd do starych dokumentów z czasów wojny i okupacji.

16 grudnia 2017 roku miało miejsce zakończenie prowadzonej w Myślenicach akcji Rodacy Bohaterom, polegającej na zbiórce żywności dla Polaków żyjących w trudnych warunkach na Kresach – szczególnie dla rodzin polskich żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej.


Dnia 15 grudnia 2017 roku w piątek w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu o godzinie 18:00, odbył się wernisaż pt. "Boże Narodzenie." Wystawiono na nim kolekcję kartek bożonarodzeniowych ze zbiorów Niny Sordyl, Teresy Święch, Andrzeja Boryczki oraz dzieła wykonane techniką linorytu, tworzone między innymi przez uczniów z naszej szkoły. Przyszliśmy na wystawę, by zażyć świątecznej atmosfery i podziwiać wysmakowaną kolekcję bożonarodzeniowych inspiracji.

W piątek 8 grudnia w sali numer 15 obyło się spotkanie Szkolnego Wolontariatu z uczniami klas siódmych. Jego członkowie, pod opieką pani Doroty Święch i Anny Janik, przedstawili na czym polega praca wolontariusza. Opowiedzieli też młodszym kolegom o działaniu szkolnego wolontariatu, zbiórkach, kiermaszach, a także zachęcili do włączenia się w pomoc potrzebującym.


IMG 3841 (Copy) (Copy)

Klasa 3B wraz z wychowawcą – p. Pawłem Bielą kontynuuje zapoczątkowaną w pierwszej klasie tradycję mikołajowo – świąteczną. W tym roku szkolnym 6 grudnia Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą udał się do dwóch przedszkoli, by tam spotkać się z przedszkolakami oraz ich opiekunami, wysłuchać pięknie przygotowanych przedstawień, piosenek i recytacji i wreszcie rozdać wszystkim dzieciom prezenty.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com