19 listopada 2015 roku na hali w Gimnazjum w Tokarni odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Na zawodach zjawiło się 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Na zawodach Gminnych grałyśmy do 25 punktów, a tu do 15.

Gimnazjum w Pcimiu

Trafiłyśmy do grupy A i jak się później okazało była to dla nas dobra grupa. Pierwszy mecz grałyśmy z Sieprawiem i wygrałyśmy 2:0 w setach (15:13 i 15:9). Siepraw miał dobre zawodniczki, bo 5 z nich gra lub grało w Dalinie Myślenice. Później grałyśmy z Gimnazjum w Tenczynie i wygrałyśmy 2:0 w setach (15:3 i 15:6). Nadszedł czas na ostatni mecz w grupie. Grał Siepraw przeciwko Tenczynowi. Wygrało Gimnazjum w Sieprawiu i to dziewczyny z Sieprawia wyszły na 2 miejscu z grupy.

Jako że wyszłyśmy na 1 miejscu z grupy grałyśmy z przeciwnikiem, który zajął 2 miejsce w grupie B i padło na Gimnazjum w Gruszowie. Wygrałyśmy ten mecz 2:1 po wyczerpującym tie breaku. Pierwszy set wygrałyśmy 15:13, drugi wygrały one 15:13 i trzeci wygrałyśmy my 15:6. Dziewczyny miały mocne zagrywki i atak, a my problemy z przyjęciem, ale 3 set pokazał, że potrafimy się zmobilizować i wygrać. Gruszów musiał zagrać o 3 lub 4 miejsce. Na boisku obok toczył się mecz Siepraw – Tokarnia i Siepraw wygrał 2:1 także po tie breaku. Więc to był nasz przeciwnik w finale. Dziewczyny z Sieprawia miały za sobą trudny mecz w dziewczynami z Tokarni, a do tego przeszkadzali im kibice Tokarni którzy byli bardzo głośni. Gruszów grał z Tokarnią o 3 miejsce, a my w Sieprawiem o 1 miejsce.

W finale dziewczyny z Sieprawia były bardzo poddenerwowane, bo już jeden mecz z nimi wygrałyśmy i tak wygrałyśmy cały mecz 2:0 (15:3 i 15:8). Nasza radość nie miała końca, bo pierwszy raz w historii szkoły dziewczyny wygrały powiat w siatkówkę. Byłyśmy z siebie bardzo dumne. Podziękowałyśmy dziewczynom z Sieprawia i czekałyśmy na „ceremonię rozdania nagród”, bo jeszcze toczył się mecz o 3 i 4 miejsce, który po tie breaku wygrał Gruszów. Odebrałyśmy nagrodę i wróciłyśmy szczęśliwe do Myślenic. Następne zawody czyli rejonowe odbędą się 14 marca u nas na hali widowiskowo – sportowej na Zarabiu.