Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Sport

Organizatorem XI Powiatowych Zawodów Strzeleckich dla Gimnazjalistów z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach – który działa jako organizacja od 1944 roku opiekująca się weteranami wojennymi po II wojnie światowej. Współorganizatorem Zawodów było Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Myślenicach, odrodzone 10 lutego 1989 roku, a kontynuujące działalność z okresu rozbiorowych Towarzystwa Drużyny Sokoła założonego w 1912 roku.

4 listopada w Bukareszcie (Rumunia) nasza uczennica Magda Kowalska wraz z partnerem Hubertem Raczkiem reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata w tańcach latynoamerykańskich w Kategorii Junior II WDSF. W konkursie wzięło udział 67 par z całego świata. Nasi reprezentanci osiągnęli ogromny sukces docierając do półfinału, w którym znalazło się 12 najlepszych par!

Magda i Hubert uplasowali się ostatecznie na 9 miejscu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów! :)

IMG 1700

W dniach 20 – 22.10.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Europy w Sumo. Zostały one zorganizowane w Polsce - w Warszawie. W zawodach brało udział około 230 zawodników z 11 krajów Europy.

W pierwszym dniu odbyło się ważenie zawodników i losowanie. Krzysztof Szpakiewicz, uczeń klasy 3b, w pierwszej walce trafił na bardzo mocnego rosyjskiego zawodnika z którym przegrał. W kolejnej walce wygrał z zawodnikiem z estońskiego klubu, a w finale spotkał się z zawodnikiem z Polski, z którym przegrał na ostatnich Mistrzostwach Polski. Tym razem Krzysiek zrewanżował się i wygrał bez większych problemów.

P1400310

W dniach 12 - 15 października Strzelcy Rzeczypospolitej, w tym dwójka naszych uczniów - Karolina Ingarden i Michał Ogrodny oraz była uczennica Julka Ingarden wzięli udział w mistrzostwach sportowo-obronnych "Proobronni-17”, zorganizowanych na zlecenie MON przez Fundację SZTURMAN w Kokotku koło Lublińca. Jednostka z Myślenic, po kilkumiesięcznych przygotowaniach wystawiła drużynę 6-osobową, która klasyfikowana została jako „męska”.

IMG 20171020 123734

Bardzo miło nam poinformować, że w dniu 20 października bieżącego roku uczniowie: Izabela Szlachetka z klasy 3b oraz Bartłomiej Dyczkowski z klasy 2f wraz z panem dyrektorem Tadeuszem Jarząbkiem oraz panem Marcinem Gmyrkiem wzięli udział w uroczystym podsumowaniu „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2016/17” prowadzonego przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy.

20171019 175509

19 października 2017 r. na strzelnicy na Zarabiu odbyły się piąte Zawody strzeleckie. Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa nr 2, TG „Sokół” Myślenice oraz Klub Inteligencji Katolickiej z Myślenic. Rywalizowano w kategoriach indywidualnej dziewcząt i chłopców. Na zawodach zjawiło się 32 zawodników z: SP 2 Myślenice, SP 4 Myślenice, SP Krzyszkowice oraz drużyny LOK i TG Sokół. Sędziami zawodów byli mgr Wojciech Kaźnica - instruktor strzelectwa sportowego oraz Grzegorz Kasprzycki – były zawodnik TG Sokół.

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy IIe Magdalena Kowalska uzyskała tytuł V-ce Mistrzyni Europy Północnej w kat. Junior II w turnieju tańca zorganizowanym w Elblągu w dniu 13.10. 2017 roku.

Jest to już kolejny poważny sukces naszej uczennicy.

DSCF0682

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Izabela Szlachetka z klasy 3b osiągnęła ogromny sukces w sporcie. Na zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski w Fitnesie gimnastycznym nasza uczennica zdobyła jeden srebrny i dwa brązowe medale! Oprócz tego została zakwalifikowana do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Rumunii.