1

W dniu 16.04.2016 odbył się w Myślenicach turniej zapaśniczy im. Władysława Ruska. Brało w nim udział dwóch uczniów z naszej szkoły: Jakub Miska i Krzysztof Szpakiewicz. W turnieju uczestniczyła rekordowa liczba 79 zawodników z trzynastu klubów z województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i lubelskiego. Jakub Miska zajął czwarte miejsce. Krzysztof wygrał wszystkie walki i wygrał zawody zdobywając pierwsze miejsce.

Tydzień później Krzysztof wyjechał na Ogólnopolski Turniej Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym w Chełmie. W jego kategorii wagowej uczestniczyło 32 zawodników i była to najliczniejsza kategoria wagowa. Krzysztof wszystkie swoje walki wygrał przed czasem. W pierwszych czterech walkach nie stracił żadnego punktu, dopiero podczas walki finałowej z zawodnikiem gospodarzy Szymonem Kochoniem przeciwnik uzyskał 1 punkt, tracąc przy okazji dziesięć.

Walka finałowa zakończyła się przez położenie na łopatki jeszcze w pierwszej rundzie po rzucie, za który Krzysiek uzyskał najwyższą ocenę 5 punktów.

Gratulujemy i życzymy Krzyśkowi kolejnych wspaniałych sukcesów! :)