Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Aktualne konkursy

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród wielu projektów upamiętniających tę rocznicę jest m. in. konkurs „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej” organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem konkursu jest upamiętnienie oraz przedstawienie społeczności lokalnej osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą - odznaczonych przed 1939 rokiem Krzyżem lub Medalem Niepodległości.


Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Die schӧnsten Städte der deutchsprchigen Länder” został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy spróbowali swoich sił i wzięli w nim udział. Jury w składzie: p. E. Baranek, p. M. Kasperek oraz p. A. Pardyak nagrodziło i wyróżniło najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace.


Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie osób:

I miejsce:

Monika Wójtowicz z klasy 2e

Ewa Wróblewska z klasy 2e


Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla gimnazjalistów i uczniów klas VII. Konkurs przebiegać będzie w trzech kategoriach:


  •  test konkursowy - test wyboru, składający się z 30 pytań „Ekologiczne spojrzenie człowieka na świat”.
  • prezentacja multimedialna – konkurs prac indywidualnych w formie elektronicznej „Ekologiczne spojrzenie człowieka na świat”.
  • album – konkurs prac indywidualnych w formie albumu ze zdjęciami „Ja-Rodzina-Gmina-Polska, nasze zaangażowanie w ochronę środowiska”

Komisja Konkursowa przy I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach ogłosiła wyniki konkursu z języka angielskiego English Challenge, który odbył się w dniu 16 marca:

1 miejsce - KONRAD SAWICKI kl. III e (57 pkt);

2 miejsce - WIKTORIA BULARZ kl. III a (53 pkt).


Pozostali uczniowie z naszej szkoły otrzymali następującą ilość punktów:

Dnia 13 marca w ramach realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego „To be or not to be – poznajemy życie i twórczość Williama Szekspira” odbył się w już po raz trzeci konkurs na znajomość lektury z cyklu „Audiobooki do nauki”.

Tym razem uczniowie mieli za zadanie przeczytać uproszczoną wersję komedii Williama Szekspira „Midsummer Night’s Dream”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania i słuchania uproszczonych lektur w języku angielskim.

Uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się w czerwcu.


Maksymalna ilość punktów: 90

I miejsce – Alicja Podoba 3b - 83 pkt

II miejsce - Karina Kozik 3b - 78 pkt

III miejsce - Alicja Bednarz 3f - 77 pkt

Opiekun konkursu: Irena Chwiej

Zwycięzcom gratulujemy! :)

Wyniki konkursu English Challenge zostaną opublikowane w poniedziałek, 05.03.2018, na długiej przerwie (obiadowej). Lista z wynikami pojawi się na tablicy ogłoszeń na parterze (obok planu lekcji).

Etap II konkursu - gminny - odbędzie się w dniu 16 marca 2018 r. o godz. 11.00 w 1 LO im. T. Kościuszki w Myślenicach. Informacji udziela opiekun konkursu, pani Katarzyna Haberna.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas gimnazjalnych do udziału w konkursie z języka niemieckiego. Szczególy w regulaminie poniżej.


Regulamin konkursu – „Die schӧnsten Städte der deutschsprachigen Länder”

I. Uczestnicy konkursu:

1.Konkurs jest adresowany do uczniów wszystkich klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.

2.Udział w nim jest dobrowolny.

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w Olimpiadzie „Olimpus” w sesji wiosennej z języka niemieckiego lub angielskiego /21.03. br/ organizowaną przez Centrum Edukacji Warszawa.

Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiają, że uczeń z przyjemnością rozwiązuje zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności językowe oraz poszerzając słownictwo. Olimpiada sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom i ocenę bdb na dobry początek II półrocza od swoich nauczycieli prowadzących. Dla Laureatów nagrody książkowe. Koszt 8 zł.

Serdecznie Was zapraszam, czekam na Wasze zgłoszenia w najbliższy czwartek lub w piątek! :)

Marta Kasperek


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com