Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Aktualne konkursy

Konkurs z języka angielskiego dla klas VII, VIII i III gimnazjum

Audiobooki do nauki - John Escott - The Climb


W czwartek 13 grudnia na siódmej lekcji odbędzie się w naszej szkole po raz czwarty konkurs na znajomość lekturki z cyklu Audiobooki do nauki. Tegoroczna lektura to opowiadanie The Climb z serii Pearson English Readers (poziom A2+).

Bliższe informacje u nauczycieli uczących. Opiekunem konkursu jest p. Irena Chwiej.

Zapraszamy do udziału!

Samorząd Uczniowski wraz z klasą 3c organizuje kolejną edycje Konkursu Kolęd i Pastorałek. Odbędzie się on tuż przed świętami. Klasy 3 gimnazjum oraz 8 i 7 szkoły podstawowej są zobowiązane do przygotowania dwóch utworów (kolęd lub pastorałek) w języku polskim i przedstawienia ich podczas eliminacji.

Za zgodą Przewodniczącego SU w eliminacjach mogą też uczestniczyć klasy młodsze. Nie wymaga się od uczestników pamięciowego opanowania tekstu (można śpiewać z tekstem), pod warunkiem, że nie zaburzy to wrażenia artystycznego całego występu.

Za zaangażowanie większości uczniów z klasy reprezentacja otrzymuje dodatkowe punkty. Można je zdobyć również za instrumenty muzyczne, elementy gry aktorskiej, przebrania, umiejętności wokalne,  odpowiedni dobór repertuaru i własną jego interpretacje oraz za ogólne wrażenie artystyczne. Występ należy zakończyć życzeniami. Dla zwycięzców przewiduje się nagrody. Regulamin oraz karta oceny wraz z rozkładem punktów w załącznikach.


Regulamin konkursu kolęd 2018 – kliknij tutaj.

Karta oceny konkursu kolęd 2018 – kliknij tutaj.


Serdecznie zachęcam klasy, aby aktywnie zaangażowały się w przygotowanie występu i w ten sposób kultywowały tę piękną tradycję! :)

Przewodnicząca SU

Martyna Stokłosa

A tak to było rok temu - kliknij tutaj.

Występ klasy 3b - kliknij tutaj oraz tutaj.

02222428

Po 123 latach niewoli 7 października 1918 roku, Rada Regencyjna ogłosiła niezależność Polski, a następnie przekazała11 listopada 1918 roku władzę Józefowi Piłsudskiemu. Od tego momentu Polska jest niepodległa i dzień 11 listopada stał się Narodowym Świętem, które jest przywrócone przez Sejm PRL ustawą z 15 lutego 1989 roku pod nazwą „Narodowe Święto Niepodległości”.

Koleżanki i koledzy! Czarodziejki i Czarodzieje!

Zapraszamy na Turniej Dwumagiczny!!!

Wiemy, że wśród Was jest wielu miłośników  fantastycznego cyklu powieści J. K. Rowling o Harrym Potterze. Z myślą o Was przygotowaliśmy imprezę czytelniczą wyłącznie o tej tematyce!

Czas przypomnieć światu o Hogwarcie i chłopcu, który ratował Was niejednokrotnie. Liczymy, że szczodrze mu się odwdzięczycie za te uczynki i okażecie szacunek poprzez znajomość treści książek o nim.

Turniej składa się z dwóch etapów, w pierwszym musicie się wykazać kreatywnością i umiejętnościami aktorskimi, w drugim dobrą znajomością treści książek o Harrym Potterze. Prosimy zainteresowanych uczniów o dobranie się w czteroosobowe grupy, które już w mikołajki przedstawią nam wybrany przez siebie fragment powieści J. K. Rowling.

Drodzy uczniowie klas siódmych, ósmych, trzecich gimnazjalnych!

FANTASTYCZNE KSIĄŻKI

Czekają na Was w bibliotece szkolnej!

 

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie czytelniczym skierowanym do miłośników fantastyki. Jest to trzecia edycja tego konkursu w naszej szkole. W ubiegłych latach cieszył się on ogromną popularnością, w finałach rozgrywane były ekscytujące pojedynki między uczestnikami.

P5020345

30 maja 2018 r. odbył się finałowy etap konkursu „Fantastyczne książki”. Były to już ostatnie zmagania 13 uczestników, którzy w poprzednich etapach wykazali się dużą wiedzą z dziedziny książek zaliczanych do gatunku fantastyki.

Od początku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W pierwszym etapie wzięło udział aż 42 uczniów z klas siódmych szkoły podstawowej, drugich i trzecich gimnazjum. W związku z tym, że wielu uczestników osiągnęło wysokie wyniki punktowe, postanowiono zorganizować drugie eliminacje do etapu finałowego. Wzięło w nich udział 26 uczniów. Ostatni etap był tym, czego niewątpliwie wszyscy oczekiwali. Przygotowania do niego były wielkim wyzwaniem dla organizatorów.

Nasi uczniowie wzięli udział w  konkursie z języka angielskiego i języka niemieckiego dla klas VII, klas II i III gimnazjum pt. OLIMPUS.

OTO WYNIKI NASZYCH NAJLEPSZYCH UCZESTNIKÓW:

Jury oceniało prezentacje multimedialne w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa (klasy V-VII) i klasy gimnazjalne (II i III). Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę zgodność z tematem, poziom merytoryczny (wyczerpujące przedstawienie tematu i poprawność językową), oryginalną i pomysłową formę prezentacji, estetykę wykonania pracy i techniczną poprawność wykonania prezentacji.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com