Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Harcerstwo

W weekend na przełomie września i października pojechaliśmy na biwak do chatki studenckiej Adamy w Beskidzie Makowskim. Na tym biwaku mieliśmy doskonalić znajomość technik harcerskich takich jak wyznaczanie odległości, mierzenie wysokości drzewa i szerokości rzeki, praca z mapą, tudzież wyznaczanie azymutów.Uczniowie naszego gimnazjum aktywnie działają w Harcerstwie. Prezentujemy wykaz osób, które należą do 3,14 MDSH "Awangarda":

W dniach 16 - 28.08.2016 r. odbył się harcerski obóz wędrowny, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Tematyką obozu była „Walka o ogień” w prehistorycznych czasach. Harcerze przeszli 120 km i zwiedzili Skalne Miasta w Czechach i inne ciekawe skalne miejsca wzdłuż polsko- czeskiej granicy. Uczestnicy nosili ze sobą cały ekwipunek i namioty, a ponadto niektórzy zabrali ze sobą hamaki, w których spali. Posiłki również trzeba było przygotowywać samodzielnie.

Dzięki temu obozowi harcerze nauczyli się radzić sobie w trudnych sytuacjach, współpracować i cieszyć z rzeczy, na które zwykle nie zwraca się uwagi. :-)

Julia Ingarden, kl. 3f

fot. ZHP Hufiec Myślenice


1 lipca myśleniccy harcerze pojechali na obóz, którego baza znajdowała się w Mielnie, miejscowości położonej nad morzem, 15 kilometrów od Koszalina. Obóz trwał do 16 lipca, a tematem przewodnim było życie Słowian. Uczestniczyli w nim harcerze i zuchy w wieku 6 – 17 lat, w tym wielu harcerzy z Drużyny Starszoharcerskiej „Awangarda”, składającej się głównie z uczniów Gimnazjum nr 1.Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com