Oddziały Gimnazjalne

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

O szkole

Logo naszej szkoły wyraża to co nas łączy, to nad czym pracujemy i to co chcemy wspólnie osiągnąć. Wyrażają to następujące słowa:

Popatrz na godło naszego gimnazjum!

Zobacz, jak przeszłość łączy się z teraźniejszością.

Architektura budynku Gimnazjum jest bardzo interesująca. Na jej elementy składa się wiele pojedynczych części, z których najważniejsze stanowią:

W szkole działają różnorakie koła zainteresowań i poszerzania wiedzy. Uczniowie z powodzeniem biorą udział w konkursah i olimpiadach przedmiotowych. Reprezentują Szkołę w różnorakich akcjach, spotkniach i innych działaniach społecznych.

Gimnazjum nr 1 posiada kilka certyfikatów świadczących o zaangażowaniu nauczycieli i uczniów w rozwój i wychowanie młodzieży. Mowa tutaj o certyfikacie "Bezpieczne Gimnazjum", certyfikacie ekologicznym "Zielona Flaga", "dyplomie Multimedialna Szkoła", udziale uczniów w programie krzewienia wiedzy fizycznej "Feniks" i wielu wielu innych.

Budowę szkoły podjęto w r. 1873. Akt erekcyjny pochodzi z 1874 r., wtedy też położono kamień węgielny. Przeznaczono pod nią plac przy ul. Krakowskiej 33 (obec. Sobieskiego 1). 27 V 1876 r. poświęcono budynek, który został ukończony w listopadzie 1877 r. W czasie wojen budynek zajmowany był przez wojska nieprzyjaciół, więc nauka odbywała się nieregularnie. Od 1909 roku szkoła męska nosiła imię Juliusza Słowackiego, a żeńska - Królowej Jadwigi. Od 1945 do 1999 r. w budynku znajdowała się Szk. Podst. nr 1 im. J. Słowackiego.

Gimnazjum nr 1 w Myślenicach nosi imię Juliusza Słowackiego - genialnego pisarza i poety, tworzącego w okresie romantyzmu. Szkoła ta jest instytucją z wieloletnią tradycją. Została założona w XIX wieku. W 1999 roku po wielu latach funkcjonowania jako Szkoła Podstawowa została przekształcona w Gimnazjum nr 1 im. J. Słowackiego.

Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1