Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 8943

Zawodnicy UKS Jedynka Myślenice odnoszą kolejne sukcesy w rozgrywkach piłki ręcznej. Zespół ciągle idzie do przodu i się rozwija, propagując i rozsławiając piłkę ręczną w naszym regionie. W klubie działają dwie drużyny – Juniorów oraz Młodzików. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentującej oba zespoły. Trenerem naszych chłopców jest p. Władysław Piątkowski, a prezesem klubu p. Tadeusz Jarząbek.

druzyna

Drużyna UKS Jedynka Myślenice wzięła udział w Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Bogdana Wenty, który został rozegrany w Chrzanowie. W zawodach rywalizowało 18 zgłoszonych zespołów w kategoriach:

- młodzik (rocznik 2003 i młodsi)

- junior młodszy (rocznik 2001 i młodsi)

Udział młodych zawodników z Myślenic okazał się bardzo dużym sukcesem. Nasz zespół wystąpił w dwóch kategoriach – młodzików oraz juniorów młodszych. Drużyna Juniorów zajęła znakomite 3 miejsce, a zespół młodzików 7 lokatę.

recznaDrużyna UKS Jedynka Myślenice działająca przy naszej szkole ogłasza nabór do sekcji piłki ręcznej chłopców w kategorii junior (rocznik 2001 i młodsi) oraz młodzik (rocznik 2003 i młodsi). Szczegółowe informacje i zapisy u pana Tadeusza Jarząbka.

 

Serdecznie zapraszamy do rozwijania pasji i trenowania piłki ręcznej pod okiem fachowej kadry! :)

Zakończył się pierwszy sezon UKS Jedynka Myślenice w lidze Juniorów. Okazał się on bardzo dużym sukcesem dla szczypiornistów z Myślenic. Ostatecznie nasz zespół zajął wysokie 4 miejsce w swoim debiucie w Lidze. Myśleniczanie zdobyli 17 punktów (łącznie 8 zwycięstw, 5 porażek, 1 remis). Dla wszystkich postawa UKS-u była pozytywnym zaskoczeniem.

Sezon nasi szczypiorniści zakończyli uroczystym spotkaniem w gościnnych progach restauracji Il Camino. Wzięli w nim udział wszyscy związani z działalnością naszego klubu. Obecny był Zarząd Klubu, trener - pan Władysław Piątkowski, Rodzice i bliscy zawodników oraz sami bohaterowie sezonu – zawodnicy UKS Jedynka Myślenice.


IMG 1716

W dniach 28 – 29 stycznia 2017 roku na hali widowiskowo sportowej na Zarabiu w Myślenicach odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców w kategorii Junior młodszy. Była to pierwsza tego typu impreza propagująca szczypiorniak w naszym mieście. Termin Turnieju w Myślenicach zbiegł się z finałami mistrzostw świata w piłce ręcznej rozgrywanymi na boiskach we Francji, co dodawało dodatkowego smaczku rozgrywkom w naszym mieście.

W turnieju wzięło udział 7 zespołów: z Chrzanowa (2 drużyny), Rzeszowa, Bochni, Skawiny, Białego Dunajca oraz Myślenic. Na turniej nie dotarła drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wobec zaistniałej sytuacji zawody odbywały się systemem każdy z każdym. (wszystkie drużyny rozegrały po 6 spotkań, które trwały 2x15minut). W inauguracyjnym meczu zmierzyły się drużyny gospodarzy – UKS Jedynka Myślenice oraz UKS Biały Dunajec. W spotkaniu wysoko zwyciężyli zawodnicy z Myślenic, kończąc spotkanie wynikiem 31-5. Był to początek widowiskowej i jak się później okazało bardzo zaciętej rywalizacji sportowej.

IMG 0936

W pierwszym dniu I Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców MYŚLENICE CUP 2017 nasza drużyna UKS Jedynka Myślenice odniosła 3 zwycięstwa oraz zremisowała jedno spotkanie. Daje to znakomitą szansę na wygranie turnieju. Jutro odbędą się arcyważne mecze z Chrzanowem oraz Rzeszowem – drużynami, które zagrały dzisiaj po 3 mecze, w których drużyny te odniosły same zwycięstwa.


Wyniki naszego zespołu:

UKS JEDYNKA MYŚLENICE – Biały Dunajec    31 - 5

UKS JEDYNKA MYŚLENICE – PMOS Chrzanów II    14 - 14

UKS JEDYNKA MYŚLENICE – Piast Skawina    21 - 6

UKS JEDYNKA MYŚLENICE – MOSiR Bochnia    18 - 8

Zapraszamy do kibicowania Myśleniczanom jutro od godz. 9.20! :)

W najbliższy weekend (28 i 29 stycznia 2017 – sobota i niedziela) na hali sportowej na Zarabiu odbędzie się I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o puchar Burmistrza Myślenic „MYŚLENICE CUP 2017”. Weźmie w nim udział nasza drużyna UKS Jedynka Myślenice.

Serdecznie zapraszamy wszystkich (nie tylko uczniów naszego gimnazjum) do oglądania piłki ręcznej na wysokim poziomie i kibicowania drużynie z Myślenic. W turnieju weźmie udział 8 drużyn. Rozpoczęcie w sobotę o godzinie 9.30. Szczegóły turnieju dostępne są na plakacie i w terminarzu poniżej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Myślenic i okolic, dziadków, rodziców, młodzież i dzieci! NIE MOŻE CIĘ TAM ZABRAKNĄĆ!!! :)


Informacje o drużynach i terminarzu - MYŚLENICE CUP 2017 - kliknij tutaj.


W kolejnym meczu ligowym zawodnicy naszego klubu UKS Jedynka Myślenice zmierzyli się z drużyną UMKS PMOS Chrzanów. Po bardzo efektownym i wyrównanym meczu zawodnicy naszego zespołu zremisowali 24 - 24 z drużyną z Chrzanowa.

Spotkanie bardzo podobało się zgromadzonym widzom. Zawodnicy rozgrywali pomysłowe i kombinacyjne akcje. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 10 – 10. Początek drugiej części spotkania to lekka przewaga naszych przeciwników. Jednak ambitna walka i gra, mobilizacja ze strony trenera oraz zaangażowanie doprowadziło do jednobramkowego prowadzenia naszej ekipy minutę przed końcem. (wcześniej mogliśmy prowadzić 2-3bramkami). W ostatniej akcji jednak zawodnicy z Chrzanowa wyrównali wynik spotkania, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 24 - 24. Pozostał lekki niedosyt, ponieważ spotkanie było ”do wygrania” i można było zdobyć komplet punktów.
Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com