Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Certyfikaty

goldenfive logoW minionym roku szkolnym nasza szkoła realizowała program „Golden Five”. W rezultacie podjętych różnorakich działań otrzymaliśmy tytuł „Złotej Szkoły”. Program obejmował realizację działań w 5 dziedzinach (obszarach):

  • Budowanie relacji.
  • Klimat społeczny w klasie.
  • Struktura grupy, procesy, reguły i role grupowe. Zarządzanie klasą.
  • Konflikty – zapobieganie i rozwiązywanie. Nauczanie zindywidualizowane.
  • Relacje dom – szkoła.

W pięciu kilkugodzinnych spotkaniach uczestniczyli prawie wszyscy nauczyciele naszego gimnazjum, natomiast niektórzy z nich realizowali program w rozszerzonej wersji w różnych klasach i w wyniku podjętych działań otrzymali oni tytuł „Złotego nauczyciela”.


Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji - pod tym linkiem.


Cieszymy się, że nasi nauczyciele ciągle się rozwijają i wprowadzają nowe metody w swojej pracy dydaktycznej i wychowawczej! Dziękujemy również Dyrekcji szkoły za umożliwienie realizacji programu w naszej szkole! :-)


Z radością i dumą informujemy, że nasza szkoła – Gimnazjum nr 1 im Juliusza Słowackiego - po raz kolejny zdobyła Certyfikat „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju". 10 czerwca w Auli Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji projektu "Oblicza Dialogu". Reprezentacja naszej szkoły z klas 1f oraz 2c pod opieką polonistki pani Emilii Adamów odebrała certyfikat oraz nagrody rzeczowe, które przekazaliśmy bibliotece szkolnej.


instaling

W lutym bieżącego roku nasza szkoła po raz kolejny zdobyła certyfikat aktywnego uczestnictwa w programie Insta.Ling. Insta.Ling to strona www do skutecznej nauki słówek. Obecnie program wspiera naukę języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i ortografii polskiej.

W naszej szkole w programie uczestniczą prawie wszyscy nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego. Obecnie trwa już VI edycja tego przedsięwzięcia.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w działania w tym programie! :)

szkolazdrowieJest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze gimnazjum otrzymało wojewódzki certyfikat „Szkoły promującej zdrowie”. Dzięki staraniom dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców otrzymaliśmy ten tytuł, który jest symbolem naszych działań w zakresie promocji zdrowia wśród młodych ludzi. Certyfikaty otrzymały szkoły wyróżniające się systematycznymi i ciągłymi działaniami w tym zakresie.

W piątek (23.10.2015) w Tarnowie odbyła się uroczysta konferencja, na której Małopolski Kurator Oświaty – pan Aleksander Palczewski wręczył certyfikaty wyróżnionym szkołom. Nasz certyfikat odebrała p. Ewelina Zlezarczyk - koordynator projektu.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Gimnazjum nr 1 otrzymało tytuł „Lidera Projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Jak czytamy na stronie Myślenickiej Policji „Materiały i dokonania pierwszej placówki oświatowej z powiatu myślenickiego aspirującej do tego tytułu – Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach – uznano za wzorcowe. Szkoła przystąpiła do projektu w 2006 roku”.

Link do strony policji w Myślenicach – kliknij tutaj.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje działania przyczynili się do zdobycia tego tytułu dla naszego gimnazjum! :)

 Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze gimnazjum otrzymało tytuł i certyfikat „Bezpiecznej Szkoły”. Dzięki staraniom dyrekcji, nauczycieli i uczniów otrzymaliśmy ten tytuł, który jest symbolem naszych działań w propagowaniu bezpieczeństwa wśród młodych ludzi.W ramach zdobywania certyfikatu uczestniczyliśmy m.in. w akcji "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń", w ramach której odbywały się spotkania, wyjścia do sądu rejonowego itd. Szczegóły na temat akcji dostępne są na stronie www.bezpieczna-szkola.com.

 

 

logo_talenty

 

Miło nam poinformować, że nasze gimnazjum zostało wytypowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i uznane „Szkołą odkrywców talentów”. W województwie małopolskim szkół z takim tytułem jest 60, w powiecie myślenickim jest ich 4 – gimnazjum w Lubniu, w Tokarni, Szkoła Podstawowa w Skomielnej Czarnej oraz nasze gimnazjum!

 

Tytuł ten przyznawany jest szkołom, które dbają o rozwój uzdolnień i zainteresowań wśród swoich uczniów. W efekcie nasze gimnazjum otrzyma pamiątkową tablicę „Szkoły odkrywców talentów” za rozwijanie w różnorakich dziedzinach wśród uczniów ich uzdolnień i talentów.

 
 

Szczegóły akcji „Rok odkrywców talentów” znajduje się na stronie MEN pod tym linkiem, a lista szkół z województwa małopolskiego wyróżniona tym tytułem znajduje się tutaj.

 

Nasza Szkoła posiada certyfikat "CIVIS ET PATRIA" – certyfikat szkoły obywatelskiej. Otrzymaliśmy go biorąc udział w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, na projekt edukacyjny "Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna". Ideą konkursu było ukierunkowanie podejmowanych przez szkoły działań, które wzmacniają u uczniów poczucie przynależności i więzi z "małą ojczyzną".


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com