Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Koło Turystyczne

Nasza młodzież zdobywa wiedzę nie tylko podczas zajęć lekcyjnych. Dziesięcioro naszych uczniów pod opieką pana Marcina Gmyrka w okresie od 26 sierpnia do 4 września wzięło udział w kursie żeglarskim. Zorganizowany on został przez klub żeglarski „Navigare” z siedzibą w Cholerzynie nad zalewem Kryspinowskim.


Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej działania Koła Turystycznego w roku szkolnym2016/17. Autorem podsumowania jest Maciej Gmyrek.


Koło turystyczne 2017 - prezentacja – kliknij tutaj.

Dnia 25.02.2017 r. odbył się wyjazd na ściankę wspinaczkową znajdującą się w Krakowie. Wyjazd zorganizował pan mgr Marcin Gmyrek a drugim opiekunem była pani mgr Anna Pitak. Wyjazd rozpoczął się o siódmej rano z pod szkoły. Na miejscu zajęcia zaczęły się o ósmej od rozgrzewki, którą poprowadziła pani instruktor. Później podzieliliśmy się na dwie grupy i pod czujnym okiem opiekunów zaczęliśmy się wspinać. Przez następne dwie godziny chodziliśmy po ściankach prostych i wymagających więcej wysiłku. Zajęcia zakończyły się o godzinie dziesiątej, w Myślenicach byliśmy tuż po jedenastej.

Tekst: Izabela Skrzeczek 1c

Zdjęcia: Kinga Fijał 1c


Więcej zdjęć – ścianka wspinaczkowa luty 2017 – kliknij tutaj.

scianka (9)W czwartek 10 listopada 2016 r. wyjechaliśmy na ściankę wspinaczkową do Krakowa. Pojechaliśmy w licznym składzie z dwoma nauczycielami - p. Zbigniewem Wiąckiem i p. Marcinem Gmyrkiem – organizatorem wycieczki.

Liczyliśmy każda minutę dotarcia na miejsce. Dlaczego? Byliśmy ciekawi wielu wrażeń i tego czy uda się nam zaliczyć wspinaczkę na poszczególne ścianki. Po dotarciu na miejsce instruktor wyjaśnił zasady panujące w czasie wspinania się i rozpoczęliśmy rozgrzewkę.

Na pierwszą „poważną” wyprawę w tym roku szkolnym nasze Koło turystyczne pod opieką Pana Marcina Gmyrka i pana Krzysztofa Dziury wyruszyło podbić nieznany nam dotąd Słowacki Raj. Po kilkugodzinnej podróży autokarem, która wcale nam się nie dłużyła w tak dobrym towarzystwie, wysiedliśmy w miejscowości Podlesok gotowi zacząć naszą przygodę z kaskami, drabinami i łańcuchami. 

 


 

Dnia 21.05.2016 roku, w sobotę, członkowie szkolnego koła turystycznego wybrali się na wycieczkę w Tatry Zachodnie. Po zbiórce przed budynkiem Gimnazjum, o godzinie 7.00 wyruszyliśmy autobusem do Kościeliska. Tam spotkaliśmy się z przewodnikiem, który na mapie pokazał nam planowaną trasę i opowiedział o Tatrach. Następnie ruszyliśmy pieszo drogą z Kir w stronę Ornaku, szczytu, który zamierzaliśmy zdobyć. Po drodze zatrzymywaliśmy się, a przewodnik opowiadał nam o miejscach, które widzieliśmy i o ludziach, którzy je dawniej zamieszkiwali. Na początku trasy dotarliśmy do miejsca, gdzie górale przygotowywali tradycyjne sery z owczego mleka. Idąc dalej mijaliśmy całe stada tych zwierząt.


W piątek 27.05 odbył się wyjazd Koła Turystycznego do Kryspinowa na żagle. Zostaliśmy podzieleni na 4 - 5 osobowe grupy i rozpoczęliśmy zajęcia. Na początku poznaliśmy trochę teorii. Co to bom, grot, szot.... Po nauczeniu się podstawowych węzłów (ratowniczego, ósemkowego, knagowego) wypłynęliśmy.


Dnia 16 kwietnia 2016 roku uczestnicy szkolnego kółka turystycznego wybrali się na wycieczkę do Beskidu Małego aby zdobyć szczyty: Łamana Skała, Potrójna, Leskowiec i Groń Jana Pawła II. Wyruszyliśmy autobusem o godzinie 7:10 spod Gimnazjum nr 1. Na miejsce dotarliśmy około godziny 8:35. Kiedy wysiedliśmy z autobusu powitał nas przewodnik i na mapie pokazał naszą trasę. Naszym pierwszym celem była Łamana Skała.

Szliśmy dość szybkim tempem podziwiając widoki i od czasu do czasu przystając obok kałuż by poobserwować nartniki i żabi skrzek. Kierowaliśmy się czerwonym szlakiem. W ciągu wędrówki zrobiliśmy sobie dwie dziesięciominutowe przerwy, a blisko szczytu na polanie mogliśmy zjeść drugie śniadanie.Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com