Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Konkursy przedmiotowe

Miło nam poinformować i jednocześnie przypomnieć, że w bieżącym roku szkolnym w Małopolskim Konkursie Biblijnym laureatką została uczennica klasy IIB Marta Olesek! Finalistami konkursu zostali również z naszej szkoły: Ewa Dziga (ID), Jan Jaśkowiec (IA), Edyta Kęsek (IIIA), Karolina Wątor (IIIE), Małgorzata Żak (IIIC). W tym roku tematem przewodnim konkursu była Księga Daniela ze Starego Testamentu.

Miło nam poinformować, że Szymon Wincenciak z klasy 1c został w bieżącym roku szkolnym laureatem Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z historii. Poniżej przedstawiamy opinię Szymka nt. konkursu:


Tematem przewodnim tegorocznego konkursu przedmiotowego z historii były czasy, w których panowała dynastia Jagiellonów. Tak więc zakres materiału obejmował zarówno historię Polski jak również ważniejsze zagadnienia z historii powszechnej (renesans- sztuka odrodzenia, odkrycia geograficzne, historia Hiszpanii, Francji i Anglii).

kosek4

W finale Małopolskiego Konkursu Geografii w roku szkolnym 2016/2017 Bartłomiej Kosek z klasy 3f uzyskał tytuł laureata. Natomiast tytuł finalisty uzyskała Natalia Wątor z klasy 3c, Klaudia Szymska z klasy 3a i Amelia Oleszczuk z klasy 2f.

W Krakowie odbyło się rozdanie nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych z matematyki i chemii. Zapraszamy do przeczytania relacji.W finale Małopolskiego Konkursu z Fizyki w roku szkolnym 2016/17 Piotr Kamiński z klasy 3b i Dawid Biały z klasy 3d uzyskali tytuł laureata. Piotr i Dawid uzyskali po 38 pkt., czyli 95% poprawnych rozwiązań zadań (był to drugi wynik w województwie). Opiekunem Piotra i Dawida w konkursie był pan mgr inż. Jerzy Zduń.

Uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu z Fizyki odbyło się 30 marca 2017 r. w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na uroczystości nagrodę odebrał Piotr, natomiast Dawid w tym czasie brał udział w konkursie historycznym.

Gratulujemy uczniom osiągniętego wyniku oraz życzymy sukcesów w dalszej edukacji! :)


danielDo etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z mądrością Proroków przez życie” w roku szkolnym 2016/17 zakwalifikowało się sześcioro uczniów naszego gimnazjum: Ewa Dziga (ID), Jan Jaśkowiec (IA), Edyta Kęsek (IIIA), Karolina Wątor (IIIE), Małgorzata Żak (IIIC) i Marta Olesek (IIB). Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 128 uczniów, którzy w etapie rejonowym uzyskali co najmniej 85% punktów, tj. min. 51 pkt. W tym roku tematem konkursu jest księga Daniela ze Starego Testamentu.


 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!  :)

mathDo etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu z Matematyki w roku szkolnym 2016/17 zakwalifikowali się trzej uczniowie naszego gimnazjum: Dawid Biały (3d), Izabela Brytan (3e) i Monika Dziadkowiec (3b). Próg wynosił 85%, a w naszym województwiedo finału dostało się 57 osób. Nasi matematycy zmierzą się z ostatnim etapem w najbliższy poniedziałek w krakowskim Liceum Ogólnokształcącym nr V im. Augusta Witkowskiego.

Serdeczne gratulacje i powodzenia w etapie wojewódzkim! :)

biologiaDo etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Biologicznego  w roku szkolnym 2016/17 zakwalifikowali się: Julia Bednarz (3d), Justyna Pietrzyk (2a), Milena Polewka (2d), Jakub Kotarba (2a), Bartłomiej Kukliński (2a) i Konrad Sawicki (2e).

Próg punktowy, który gwarantował awans do finału wynosił 84 punkty. Opiekunami uczniów w konkursie są p. Ewelina Zlezarczyk  i p. Sławomir Mosiężny.


 Serdeczne gratulacje i powodzenia w etapie wojewódzkim! :)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com