Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Sprawy uczniów

W naszej szkole odbył się cykl spotkań z Panią Ewą Łazoryk, jedną z nauczycielek języka angielskiego. Spotkanie dotyczyło jej wyjazdu do Ziemi Świętej. Jak wszyscy wiemy, jest to ziemia wielu kultur,  tradycji oraz religii, które to Pani Ewa bardzo szczegółowo przedstawiła. Opowiedziała nam także o swojej pracy „zastępczej wnuczki", do której odnosiła się z radością oraz szacunkiem. Czas wolny, który pozostawał, przeznaczała  na zwiedzenie,  poznawanie nowych ludzi oraz przeżywanie nowych przygód. Zawsze towarzyszył jej aparat,  dzięki czemu zrobiła fascynujące zdjęcia.  Ich wystawę mogliśmy podziwiać przez miniony miesiąc w sali nr 15. Ponadto klasy mogły własnoręcznie dotknąć oraz pooglądać przywiezione przez Panią oryginalne pamiątki.

Bardzo dziękujemy Pani Łazoryk za ciekawe spotkanie oraz poświęcony czas.  Pozwoliło nam to lepiej poznać kulturę innych państw oraz zachęciło do zwiedzania. Mamy nadzieję na kolejne spotkania. Pani Ewa jest także żywym dowodem, że jak się chce, to można - w ciągu swojego wyjazdu nauczyła się perfekcyjnie mówić po angielsku i hebrajsku.  Wiedzę tę wykorzystała, pisząc różnorakie artykuły oraz 2 książki.  Dzięki temu spotkaniu możemy śmiało stwierdzić, że warto łączyć przyjemne z pożytecznym. 

Julia Ulman kl. 3a

IMG 9483

W Domu Parafialnym im. ks. Bylicy mieszkańcy Myślenic, a także uczniowie szkół mieli możliwość obejrzenia Jasełek w wykonaniu Młodzieży Oazy Ruchu Światło Życie parafii NNMP. Wśród nich bardzo dużą część stanowili uczniowie naszej szkoły. Spektakl „Jasełka u Pisarki” został wyreżyserowany oraz scenariusz (wraz z młodzieżą) napisał p. Marcin Kobierski, który to współpracuje z myślenicką grupą „Misterium”.

ukraina2

W pierwszy weekend stycznia 2018 roku Stowarzyszenie Odra-Niemen zorganizowało wyjazd na Wołyń, na który zaproszeni zostali myśleniccy członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK i młodzież ze Strzelców RP. Głównym celem było dostarczenie ubogim paczek żywnościowych, zebranych m.in. w naszej szkole w akcji Polacy Bohaterom. Celem dodatkowym było odwiedzenie polskich miejsc pamięci – miejsc mordów popełnionych przez Ukraińców na ludności polskiej, grobów żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji AK oraz cmentarzy legionowych. Ważnym punktem wyjazdu była wizyta w słynnej Kościuchnówce – miejscu, gdzie Legiony Piłsudskiego zaczęły swój marsz ku niepodległości Polski. Polska Góra, Polski Mostek, Polski Las – to nazwy, które mówią same za siebie. Nie na darmo Kościuchnówka nazywana jest małym polskim Monte Cassino.

Uczniowie, którzy kończą lekcje zajęciami wychowania fizycznego w danym dniu

NIE WRACAJĄ

z obuwiem zamiennym, sportowym do szkoły, tylko idą do domu.

Przypominamy, iż w szkole obowiązuje zasada zabierania codziennie butów zamiennych do domu! :)

orszak.JPG

Uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły wzięli czynny udział w Orszaku Trzech Króli, organizowanym w Myślenicach z okazji święta 6 stycznia. Gra w Orkiestrze Reprezentacyjnej, zbieranie darów dla ubogich oraz potrzebujących w ramach wolontariatu Caritas, czy aktywny udział w śpiewie i prowadzeniu poszczególnych orszaków to tylko niektóre działania podejmowane przez naszych wspaniałych uczniów.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Galeria nr 1 – Uroczystości na myślenickim rynku – kliknij tutaj.

Galeria nr 2 – Orszak z parafii św. Brata Alberta – kliknij tutaj.

Zespół wychowawców - 25 stycznia 2018 r. godz. 1430 – ustalenie ocen z zachowania za I półrocze – klasy gimnazjalne

Do dnia 26 stycznia 2018r. (piątek - włącznie) odbywa się klasyfikacja za I półrocze uczniów – wpisanie ocen do dziennika.

Nowy podział godzin – od 29 stycznia 2018 r. – poniedziałek

31 stycznia 2018 r. (środa) - zakończenie I półrocza roku szkolnego 2017/18.

Zebrania z Rodzicami odbywać będą się wg następującego harmonogramu:

  • 5 luty 2018r. (poniedziałek) godz.1745 – klasy siódme SP i drugie G
  • 6 luty 2018r. (wtorek) godz.1730 – klasy trzecie G

Dyskoteka karnawałowa – 08 lutego 2018 r. (czwartek) - opiekę pełni druga grupa nauczycieli – klasy siódme SP i klasy gimnazjalne

Ferie zimowe w dniach od 12 do 25 lutego 2018r.

IMAG1057

Sekcja Młodzieżowa Światowego Związku Żołnierzy AK Myślenice zorganizowała w dniach 29 - 31 grudnia 2017 wyjazd do Torunia śladami jedynej kobiety cichociemnej, gen. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo", kurierki AK. W wycieczce udział wzięli m.in. Strzelcy Rzeczypospolitej, w tym uczniowie G1 w Myślenicach. Strzelcy wystawili posterunek honorowy i złożyli znicze na grobie bohaterki oraz przy pomniku przed siedzibą Fundacji im. Elżbiety Zawackiej. Spotkali się również z przedstawicielami stowarzyszenia NSZ w Toruniu. Wykorzystując obecność w grodzie Kopernika, młodzież odwiedziła muzeum piernika, słynne planetarium oraz przepięknie odrestaurowane stare miasto z rynkiem staromiejskim, ratuszem i pomnikiem Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, rynek nowomiejski oraz jedną z najstarszych polskich szkół, liczące przeszło 440 lat Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.

new

Wszystkim Wam składamy życzenia Szczęśliwego Nowego 2018 roku! Każdemu z uczniów życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich pasji oraz w nauce, trzecioklasistom jak najlepszych wyników podczas egzaminów i dostania się do wymarzonych szkół. Nauczycielom sukcesów zawodowych, rodzicom radości z osiąganych wyników swoich dzieci! :)

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy wielu pozytywnych chwil i dużo radości w Nowym Roku!!!

Szczęśliwego i bardzo udanego Nowego 2018 Roku! :-)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com