Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Sprawy uczniów

flagaW dniach 18 - 23 września 2017 roku grupa uczniów 2 i 3 klas gimnazjalnych wraz z opiekunami uczestniczy w wymianie z zaprzyjaźnioną szkołą w Sentjernej w Słowenii. W czasie wymiany spędzą oni czas ze swoimi przyjaciółmi ze Słowenii zwiedzając m. in. stolicę Słowenii Lublanę, nadmorskie miejscowości Piran oraz Portoroż, malowniczy Bled, a także klasztor i skansen w Pleterje.

Życzymy im udanego pobytu, pięknej wycieczki i nowych wspaniałych znajomości! :)

Informujemy, że wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte z oddziałami gimnazjalnymi odbędą się 29.09.2017 r.

Kandydatami na poszczególne stanowiska mogą być:

- Przewodniczący SU – uczniowie klas II i III klas gimnazjalnych,

- Pierwszy Zastępca Przewodniczącego SU – uczniowie klas VII,

- Drugi Zastępca Przewodniczącego SU – uczniowie klas VI


Osoby zainteresowane kandydowaniem prosimy o zgłoszenia (wraz z podpisaną zgodą wychowawcy) do opiekunów Samorządu Uczniowskiego – pani Moniki Grzechackiej lub pana Zbigniewa Wiącka do dnia 21.09.2017 r.

Spotkanie organizacyjne z kandydatami i opiekunami odbędzie się dnia 22.09.2017r. o godzinie 13.45.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki klas 3e i 3f do Budapesztu pod koniec zeszłego roku szkolnego. Zdjęcia dostępne są w galerii pod tym linkiem.

Osoby biorące udział w wymianie z uczniami z Sentjernej w Słowenii proszone są o szybki kontakt z p. Krzysztofem Dziurą lub p. Pawłem Bielą. Należy odebrać zgodę na udział, którą ma podpisać rodzic, a także wpłacić na wyjazd kwotę w wysokości 500 zł.

Życzymy wspaniałego wyjazdu i udanej wymiany! :)

4 września 2017 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/18. Na początek uczestniczyliśmy całą naszą społecznością szkolną w uroczystej mszy świętej odprawianej w kościele NNMP pod przewodnictwem ks. Proboszcza Stanisława Makowskiego. W homilii ksiądz wikary porównał nadchodzący rok szkolny do prezentu, który dostajemy. Pokazał zebranym zapakowany prezent, rozpakował go i okazało się, że podarunek to puzzle o 2000 elementów. I tak jak rozpoczyna się rok szkolny tak i my mamy ułożyć na jego koniec swój piękny i wspaniały obraz.  To zadanie dla każdej i każdego z nas – uczniów jak i pracowników szkoły.

Rok szkolny rozpoczynamy 4 września (poniedziałek) 2017 roku Mszą świętą w Kościele NNMP w Myślenicach o godzinie 8.00. Uroczyste rozpoczęcie roku w szkole odbędzie się dla klas 2 i 3 o godzinie 12.00 w budynku „Sokoła”. O godzinie 11.50 klasy gromadzą się przy wyjściu ze szkoły od strony Domu Greckiego i pod opieką nauczycieli udają się do Sokoła. Następnie po spotkaniu klasy udadzą się na krótkie spotkania z wychowawcami, w czasie których otrzymają plan lekcji i najważniejsze informacje dotyczące kolejnego roku. Przypominamy wszystkich, że na rozpoczęciu o godzinie 12.00 obowiązuje STRÓJ GALOWY! :)

Dyrekcja szkoły informuje również, że klasy 2d (wych. p. Bogusław Janas) oraz 3e (wych. p. Jadwiga Lenart) po zakończonej Mszy udają się pod opieką wychowawców w stronę budynku Policji, gdzie uczestniczyć będą w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej ofiar Czarnej Niedzieli. W związku z tym uczniowie tych dwóch klas nie przychodzą ponownie na godzinę 12.


Wszystkim życzymy wspaniałego i udanego roku szkolnego 2017/18! :)

W dniach 16-20 sierpnia 2017 roku odbędą się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu warsztaty animacji filmowej. Przeznaczone są one dla młodzieży i dzieci od 10 lat. Poprowadzi je pani Ilona Majewska. Zajęcia są bezpłatne, swój udział należy zgłosić telefonicznie (pani Natalia Nowacka tel. 505 697 317).

Zapraszamy naszych gimnazjalistów do udziału! :)

W związku ze zbliżającymi się wymianami, informujemy wszystkich uczestników o konieczności posiadania dowodu osobistego lub paszportu. Osoby, które już posiadają jeden z wymienionych dokumentów, są zobowiązane do sprawdzenia ich daty ważności. Drugim wymaganym dokumentem jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – jest to dokument, który potwierdza nasze prawa do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej.


Informacje i formularze wniosków dotyczące karty można uzyskać pod tym linkiem.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com