Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Sprawy uczniów

IMG 8310

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej galerii zdjęć z Balu Gimnazjalnego, której autorem jest p. Paweł Biela.

Bal Gimnazjalny 2019 - galeria - cz. 2 - kliknij tutaj.

IMG 7994

W gościnnych progach Sali Euforia miał miejsce ostatni taki Bal Gimnazjalny dla klas trzecich gimnazjum. 18.06.2019 roku przed godziną 17 tłumnie zaczęli się gromadzić uczestnicy spotkania, a radość i zadowolenie obecna była na twarzy każdego uczestnika Balu.

Punktualnie o godzinie 17:00 Bal Gimnazjalny rozpoczął krótkim przemówieniem Pan Dyrektor Tadeusz Jarząbek. Podziękował wszystkim, którzy przygotowali to spotkanie, skierował swoje słowa do uczniów, którzy kończą rok szkolny. Głos zabrała równiez P. Dyrektor Beata Chrapek - Paciorek. Kolejnym elementem był Polonez w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy zostali przygotowani przez niezawodną panią Anitę Wygonę – Wątor. Było na co popatrzeć, bo jak co roku powstał nowy, wspaniały układ, który zachwycił wszystkich zebranych. Brawo! Uczniowie po zakończonym tańcu podziękowali Dyrekcji oraz Pedagogom, składając im życzenia i ofiarowując upominki.

IMG 0336

Rok szkolny 2018/19 zakończyliśmy w Domu Parafialnym im. ks. Bylicy. Na uroczystości była obecna Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz główni bohaterowie tego dnia – uczniowie klas trzecich.

Uroczystość prowadzili Aleksandra Chrobak i Jan Jaśkowiec z klasy 3a. Zebranych przywitał serdecznie pan dyrektor Tadeusz Jarząbek. W swojej przemowie podziękował wszystkim za te wspaniałe 3 lata. Przypomniał kilka informacji o historii Gimnazjum (funkcjonowało ono równe 20 lat), wspomniał o najważniejszych sukcesach i zwrócił uwagę na to, że absolwenci Jedynki to ludzie, którzy poradzą sobie w tych miejscach, gdzie będzie im dane kontynuować edukację.

IMG 0209

Na zakończenie roku szkolnego społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej Mszy świętej, którą w Sanktuarium NNMP odprawił ksiądz Jarosław Łabęda. Eucharystia miała uroczystą oprawę, a zapewniła ją Służba Liturgiczna Ołtarza, uczniowie naszej szkoły oraz Oaza młodzieżowa.

W homilii celebrans pokazał na przykładzie różnorakich szklanek to, że każdy z uczniów w odpowiednim wieku ma określoną ilość wiedzy i umiejętności, które ma przyswoić. Kapłan podziękował wszystkim, którzy przez ostatni rok poprzez solidna pracę i zaangażowanie przyczynili się do tego, że miniony rok by pełen sukcesów. Przypomniał, że nawet małe gesty powodują, że czujemy się lepiej, jesteśmy doceniani i dzięki temu nasze codzienne obowiązki stają się lżejsze i chętnie je wykonujemy. Przywołał tutaj chociażby sytuacje, kiedy nauczyciele dzielą się ze sobą tym co mają w danej chwili, a także poświęcają swój czas by przygotować coś dla innych (np. sałatkę, czy kanapkę), a także gdy uczniowie bezinteresownie dzielą się ze sobą tym co mają.

Po zakończonej Eucharystii klasy udały się pod opieką wychowawców na uroczystość zakończenia roku i rozdania świadectw do Domu Parafialnego.


Pełna galeria zdjęć - Msza św. na zakończenie roku szkolnego - kliknij tutaj.

IMG 7643

Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2018/19 na boisku sportowym naszej szkoły odbyło się uroczyste rozdanie nagród z różnorakich dziedzin dla naszych wspaniałych uczniów. Było to swoiste podsumowanie minionego roku szkolnego, a także zamknięcie pewnego etapu. Po 20 latach przestały istnieć gimnazja, a od września w miejsce Gimnazjum nr 1 powstanie Szkoła Podstawowa nr 1.

wieden

W piątek po wieczornym zwiedzaniu Werony, udaliśmy się w drogę powrotną do Polski. W sobotni ranek zatrzymaliśmy się w stolicy Austrii – Wiedniu – historycznej stolicy Europy. Poranny spacer rozpoczęliśmy od Belwederu, czyli miejsca skąd rozciąga się piękny widok na miasto. Zachwyciły nas przede wszystkim symetryczne ogrody w stylu francuskim, wspaniałe architektoniczne ozdoby i detale: kolumny, sfinksy itp. Wspaniale prezentował się Ogród Róż, który możecie zobaczyć na niektórych zdjęciach. Po zwiedzeniu tego miejsca udaliśmy się na objazdową wycieczkę wokół centrum Wiednia (Ring), spacerowaliśmy po najstarszych i najciekawszych miejscach stolicy: Bazylice św. Stefana, siedzibie Cesarza Franciszka Józefa i wielu innych (takich jak filharmonia, Opera Wiedeńska, stajnie z końmi ze słoweńskiej Lipicy).

IMG 6186

Piąty dzień naszej wycieczki rozpoczął się nieoczekiwanie dla nas wszystkich, gdyż rozpoczęliśmy go od wspólnej integracji na basenie, grach sportowych oraz zabawach. Wysoka temperatura oraz piękne włoskie słońce pomagały zmieniać barwę naszych ciał, a duża ilość sportowych, w tym wodnych atrakcji, świetnie wpłynęła na nasze poczucie humoru. Do tego włoska pizza i zintegrowanie naszej grupy spowodowały, że z radością i ciekawością wyruszyliśmy do ostatniego miasta naszej podróży po Italii – Werony.

Tutaj przede wszystkim zobaczyliśmy dom, balkon oraz poznaliśmy historię najsłynniejszych kochanków świata, znaną wszystkim z lektury z pierwszej klasy gimnazjum – „Romeo i Julia”. Zgodnie z tradycją tego miejsca wykonaliśmy z Julią wspólne fotografie, a potem udaliśmy się na spacer po średniowiecznej Weronie.

IMG 5303

Czwarty dzień wycieczki chcieliśmy spędzić z naszymi wybitnymi polskimi przodkami, którzy ponad 500 lat temu przebywali w tych samych miejscach co my – Padwa oraz Ferrara. Mamy tu na myśli m. in. Jana Kochanowskiego (np. jego studia na Uniwersytecie Padewskim), Mikołaja Kopernika, któremu w Ferrarze wręczono dyplom ukończenia studiów. Następnie w parku Prato della Valle poznaliśmy historię rzeźby króla Jana Sobieskiego i innych znanych Polaków. Duże wrażenie na nas zrobiła bazylika św. Antoniego, gdzie zobaczyliśmy m. in. grób świętego, a także jego relikwie (były to m.in. fragment jego języka – Antoni był znanym mówca i oratorem, fragment żuchwy oraz strun głosowych). Spotkaliśmy również braci franciszkanów – w tym jednego Polaka, który opowiadał nam ciekawe fakty z życia świętego Antoniego.

W Ferrarze zobaczyliśmy miasto typowo średniowieczne, gdzie mury obronne, wysokie budowle oraz rzeźby zrobiły na nas ogromne wrażenie. Dzieła te (jak chociażby rzeźby) pochodzą nawet z XV wieku. Nasza wycieczkę zakończyliśmy na zamku w tej miejscowości oraz zobaczyliśmy dwie części tego miasta – średniowieczną oraz renesansową.

Dzień zakończyliśmy wspólną kolacją oraz zabawą (m. in. graliśmy w siatkówkę i inne gry). Był to świetnie spędzony czas!

tekst i foto: Paweł Biela

Galeria zdjęć - Padwa - kliknij tutaj.

Galeria zdjęć - Ferrara - kliknij tutaj.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com