Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Sprawy uczniów

Dnia 03.11.2017 r., tuż po uroczystości Wszystkich Świętych klasa 3B wraz z wychowawcą p. Pawłem Bielą odwiedziła cmentarz mieszczący się obok kościoła św. Jakuba. To już taka nasza mała tradycja, że w listopadzie pamiętamy o tych którzy odeszli. Jednocześnie w każdym roku poznajemy nowe miejsca i nowe postacie osób zasłużonych dla naszego miasta.


Już od kilku lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach organizowany jest „Tydzień Dobrego Chleba”. W 2017 roku, do tego wydarzenia dołączyły się również klasy gimnazjalne. W czwartek, 9 listopada odbył się konkurs pt „Podziel się smakiem domowego chleba”. Do Szanownego Jury trafiło ponad 80 pachnących bochenków, chałek, bułek i bułeczek. Wybór zwycięzcy z pewnością nie był łatwy przy tak wielkiej ilości wspaniałych wypieków.

Klasa 3C wystawiła w tym konkursie kilkoro zawodników. Pierwsze miejsce w kategorii „Najsmaczniejszy bochenek” zajęła Anna Stawowy z naszej klasy. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu, a uczestnikom „Tygodnia Dobrego Chleba” dziękujemy za udział w tym wydarzeniu.

Klasa 3C z wychowawcą

Gratulujemy! :)

W najnowszym numerze „Gazety Myślenickiej” ukazał się artykuł o dwóch wymianach międzynarodowych prowadzonych przez naszą szkołę – ze szkołą Sentjernej i w Rapallo. Zapraszamy do przeczytania go pod linkiem poniżej.


Artykuł o wymianach - Gazeta Myślenicka– kliknij tutaj.

W dniu 10 listopada 2017 r. (piątek) na lekcji 2 i 3 wszystkie klasy wychodzą MOK-isu na spektakl poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczynają się o godz. 9:00.

Po zakończeniu akademii klasy wracają do szkoły na zajęcia lekcyjne wg planu zajęć.


 

Klasy udają się pod opieką następujących nauczycieli:

P9200108


18 października 2017 roku członkowie Szkolnego Wolontariatu przeprowadzili w naszej szkole kiermasz ciast i słodkości. Sprzedaż pysznych ciast i ciasteczek miała miejsce podczas wszystkich przerw. Uczniowie, wcześniej poinformowani o celu przedsięwzięcia, chętnie włączyli się do akcji. Wokół punktu sprzedaży gromadziły się grupy chętnych, aby posmakować wspaniałych wypieków.

Od 23 października 2017 biblioteka szkolna będzie nieczynna dla czytelników z powodu inwentaryzacji. W trakcie inwentaryzacji nie jest możliwe dokonanie jakiegokolwiek wypożyczenia.

Do poniedziałku 23 października do godziny 12.00 proszę wypożyczyć wszelkie potrzebne na najbliższe dwa tygodnie materiały (w dowolnej ilości). Uczniów proszę o wypożyczenie potrzebnych lektur.

Przepraszam za utrudnienia

Anna Pitak

We wtorek 3 października 2017 r. wraz z klasą 2b wybraliśmy się na wycieczkę na Śląsk. Wycieczka rozpoczęła się o godz. 7:30. Zaczęliśmy od zwiedzania Zoo. Poznawaliśmy tam wiele zwierząt, których nie można spotkać w Polsce. Największym skarbem dla mnie znajdującym się w Zoo były gepardy, które zachowywały się bardzo spokojnie, wyglądały na śpiące. Następnie podziwialiśmy żyrafy, zebry, lisy i ptaki, które były zamknięte w egzotarium i sobie tam latały. Ptaki w ogóle nie bały się ludzi. Latały i chodziły koło nas.


Wybrane klasy uczestniczyły w spektaklu „Odmieniec, czyli filozofia pewnego spotkania”. Inscenizacja odbyła się w Domu Parafialnym im. ks. Bylicy w Myślenicach. Sztukę wystawił teatr „Przy Drodze”, a wystąpili również nasi uczniowie i absolwenci.Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com