Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Sprawy uczniów

PODRĘCZNIK DO NAUKI RELIGII DLA I KLASY

Ćwiczenia dla I klasy szkoły podstawowej “Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”

red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski

Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM

PODRĘCZNIK DO NAUKI RELIGII DLA II KLASY

Ćwiczenia dla II klasy szkoły podstawowej “Kochamy Pana Jezusa”

red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski

Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 dla klas IV-VII

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach odbędzie się wg następującego harmonogramu:

  • 9:00 – Msza św.
  • Po mszy św. około godziny 10:00 klasy VII udają się na Rynek pod Pomnik Niepodległości celem złożenia kwiatów. Po uroczystości na Rynku klasy VII wracają pod budynek szkoły.
  • Uczniowie klas IV, V i VI po mszy św. przychodzą na teren szkoły na plac od strony Domu Greckiego, gdzie będą czekali wychowawcy klas.
  • Wszyscy uczniowie z klas IV-VII wraz z wychowawcami udają się do Domu Katolickiego im. ks. Prałata Józefa Bylicy (ul. 3 Maja 1a).
  • Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego dla klas IV-VII planowane jest na godzinę 10:30.
  • Po zakończeniu uroczystości w Domu Katolickim uczniowie wraz z wychowawcami udają się do budynku szkoły celem zapoznania się ze szkołą, podziałem godzin itd.
  • Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy/odświętny:
  • chłopcy: biała koszula, krawat/muszka, ciemne spodnie, marynarka
  • dziewczęta: biała koszula, granatowa/czarna spódnica

IMG 8310

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej galerii zdjęć z Balu Gimnazjalnego, której autorem jest p. Paweł Biela.

Bal Gimnazjalny 2019 - galeria - cz. 2 - kliknij tutaj.

IMG 7994

W gościnnych progach Sali Euforia miał miejsce ostatni taki Bal Gimnazjalny dla klas trzecich gimnazjum. 18.06.2019 roku przed godziną 17 tłumnie zaczęli się gromadzić uczestnicy spotkania, a radość i zadowolenie obecna była na twarzy każdego uczestnika Balu.

Punktualnie o godzinie 17:00 Bal Gimnazjalny rozpoczął krótkim przemówieniem Pan Dyrektor Tadeusz Jarząbek. Podziękował wszystkim, którzy przygotowali to spotkanie, skierował swoje słowa do uczniów, którzy kończą rok szkolny. Głos zabrała równiez P. Dyrektor Beata Chrapek - Paciorek. Kolejnym elementem był Polonez w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy zostali przygotowani przez niezawodną panią Anitę Wygonę – Wątor. Było na co popatrzeć, bo jak co roku powstał nowy, wspaniały układ, który zachwycił wszystkich zebranych. Brawo! Uczniowie po zakończonym tańcu podziękowali Dyrekcji oraz Pedagogom, składając im życzenia i ofiarowując upominki.

IMG 0336

Rok szkolny 2018/19 zakończyliśmy w Domu Parafialnym im. ks. Bylicy. Na uroczystości była obecna Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz główni bohaterowie tego dnia – uczniowie klas trzecich.

Uroczystość prowadzili Aleksandra Chrobak i Jan Jaśkowiec z klasy 3a. Zebranych przywitał serdecznie pan dyrektor Tadeusz Jarząbek. W swojej przemowie podziękował wszystkim za te wspaniałe 3 lata. Przypomniał kilka informacji o historii Gimnazjum (funkcjonowało ono równe 20 lat), wspomniał o najważniejszych sukcesach i zwrócił uwagę na to, że absolwenci Jedynki to ludzie, którzy poradzą sobie w tych miejscach, gdzie będzie im dane kontynuować edukację.

IMG 0209

Na zakończenie roku szkolnego społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej Mszy świętej, którą w Sanktuarium NNMP odprawił ksiądz Jarosław Łabęda. Eucharystia miała uroczystą oprawę, a zapewniła ją Służba Liturgiczna Ołtarza, uczniowie naszej szkoły oraz Oaza młodzieżowa.

W homilii celebrans pokazał na przykładzie różnorakich szklanek to, że każdy z uczniów w odpowiednim wieku ma określoną ilość wiedzy i umiejętności, które ma przyswoić. Kapłan podziękował wszystkim, którzy przez ostatni rok poprzez solidna pracę i zaangażowanie przyczynili się do tego, że miniony rok by pełen sukcesów. Przypomniał, że nawet małe gesty powodują, że czujemy się lepiej, jesteśmy doceniani i dzięki temu nasze codzienne obowiązki stają się lżejsze i chętnie je wykonujemy. Przywołał tutaj chociażby sytuacje, kiedy nauczyciele dzielą się ze sobą tym co mają w danej chwili, a także poświęcają swój czas by przygotować coś dla innych (np. sałatkę, czy kanapkę), a także gdy uczniowie bezinteresownie dzielą się ze sobą tym co mają.

Po zakończonej Eucharystii klasy udały się pod opieką wychowawców na uroczystość zakończenia roku i rozdania świadectw do Domu Parafialnego.


Pełna galeria zdjęć - Msza św. na zakończenie roku szkolnego - kliknij tutaj.

IMG 7643

Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2018/19 na boisku sportowym naszej szkoły odbyło się uroczyste rozdanie nagród z różnorakich dziedzin dla naszych wspaniałych uczniów. Było to swoiste podsumowanie minionego roku szkolnego, a także zamknięcie pewnego etapu. Po 20 latach przestały istnieć gimnazja, a od września w miejsce Gimnazjum nr 1 powstanie Szkoła Podstawowa nr 1.

wieden

W piątek po wieczornym zwiedzaniu Werony, udaliśmy się w drogę powrotną do Polski. W sobotni ranek zatrzymaliśmy się w stolicy Austrii – Wiedniu – historycznej stolicy Europy. Poranny spacer rozpoczęliśmy od Belwederu, czyli miejsca skąd rozciąga się piękny widok na miasto. Zachwyciły nas przede wszystkim symetryczne ogrody w stylu francuskim, wspaniałe architektoniczne ozdoby i detale: kolumny, sfinksy itp. Wspaniale prezentował się Ogród Róż, który możecie zobaczyć na niektórych zdjęciach. Po zwiedzeniu tego miejsca udaliśmy się na objazdową wycieczkę wokół centrum Wiednia (Ring), spacerowaliśmy po najstarszych i najciekawszych miejscach stolicy: Bazylice św. Stefana, siedzibie Cesarza Franciszka Józefa i wielu innych (takich jak filharmonia, Opera Wiedeńska, stajnie z końmi ze słoweńskiej Lipicy).


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com