Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Osiągnięcia

Karolina Ingarden z klasy 2b zdobyła II miejsce w konkursie fotograficznym Biura do Spraw Proobronnych MON pt. "Zoom na proobronność". Ocenianych było 116 prac. Link do strony z wynikami i zdjęciami – kliknij tutaj.

Gratulujemy!

received 2039785066295572

W bibliotece miejskiej zostały rozdane nagrody powiatowe konkursu Ośmiu Wspaniałych. Konkurs ma na celu nagrodzenie za działalność wolontaryjną najaktywniejszych osób, które swą postawą promują pomoc innym i konsekwentność działań. Komisję konkursową na etapie powiatowym stanowił pan Waldemar Kulpa, pani Beata Pacek oraz ksiądz Jarosław Łabęda. 

W Powiecie Myślenickim zostały zorganizowane przesłuchania do eliminacji ogólnopolskiego konkursu "Ośmiu wspaniałych". Wydarzenie to miało na celu wyłonienie najaktywniejszego wolontariusza w powiecie, który swoją postawą zachęca do działalności na polu bezinteresownej pomocy. Osoba zwycięska na tym etapie miała pojechać do Warszawy na przesłuchania osób z całej Polski.

Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie: Marek Serafin (3e), Marta Olesek (3b), Weronika Karczmarczyk (3e) i Wiktoria Prokocka (3c). Wszystkie te osoby czynnie działają w wolontariacie szkolnym i stowarzyszeniach miejscowych. Zwycięzcą na etapie powiatowym została Wiktoria Prokocka, uczennica klasy 3c.

Dnia 05.04.2018 roku wraz ze swoim opiekunem szkolnego wolontariatu, p. Anną Janik, Wiktoria wybrała się do Warszawy, gdzie reprezentowała szkołę oraz powiat. Swoją działalność przedstawiła jury konkursu, które po odbytych przesłuchaniach zaprosiło uczennicę na Ogólnopolski finał w Trzebiatowie, który odbędzie się w czerwcu.

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy, a Wiktorii życzymy sukcesu w etapie ogólnopolskim! :)

 

W dniach 2-4 marca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap centralny Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. W skład siedmioosobowej reprezentacji województwa małopolskiego wszedł m.in. Szymon Wincenciak z klasy II c. Opiekę nad grupą sprawowała pani Sekretarz Okręgu Krakowskiego, doktor Uniwersytetu Pedagogicznego, Magdalena Niedźwiedziecka.

W etapie centralnym uczestniczyło 86 uczniów z całej Polski. Mimo tak dużej konkurencji Szymon stanął na podium zajmując 3 miejsce i otrzymując tytuł laureata. Jako całość okręg Krakowski wypadł najlepiej w kraju, aż dwóch jego reprezentantów stanęło na podium, dwóch kolejnych otrzymało tytuł laureata, a trzech finalisty. Rozdanie nagród połączone ze zwiedzaniem odbyło się w pałacu w Wilanowie. Na uroczystości zakończenia obecny był wiceminister edukacji p. Maciej Kopeć i pan prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Szymonowi serdecznie gratulujemy wspaniałej wiedzy i osiągnięć! :)

sesja

Dnia 7 lutego 2018 r. dwudziestu uczniów mających oceny celujące z biologii pod opieką pani Eweliny Zlezarczyk wyruszyła do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach, aby wziąć udział w „XVIII sesji biologiczno- chemicznej”.

Sesja rozpoczęła się tradycyjnie od prezentacji uczniów klas II liceum, które były oceniane przez wybranych wcześniej nauczycieli oraz przedstawiciela Nadleśnictwa w Myślenicach. Po paru godzinach prezentacje zostały przerwane. Wtedy rozpoczęła się piętnastominutowa przerwa, podczas której uczestnicy wydarzenia mieli szansę na wypicie ciepłej herbaty oraz na zjedzenie przekąsek, które czekały na nich na stołach. Po czasie wolnym nastąpił ciąg dalszy prezentacji. Niektóre z nich były na temat ksenobiotyków, grzybów trujących, trucizn (np. w żywności, w ziołach, w kosmetykach), używek, czy też smogu.

W grudniu na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie  miała miejsce część pisemna okręgowych eliminacji Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Do testu składającego się z różnego typu zadań otwartych sprawdzających ogólną wiedzę historyczną oraz umiejętności interpretacyjne, zakwalikowały się osoby, które w etapie szkolnym otrzymały z odpowiedzi ustnej oraz pracy pisemnej otrzymały co najmniej oceny dobre. W naszej szkole byli to Agnieszka Lemaniak 3d, Milena Polewka 3d, Nikola Jaśkowiec 3f, Emilia Żądło 3f, Krystian Nieckula 3b, Szymon Ścisłowicz 3a oraz Szymon Wincenciak 2c. Opiekunkami uczniów były panie Jadwiga Lenart i Dorota Hojnor.

tomek 1

18.12.2017 r. na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej „Spodek” w Katowicach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. Była to jedna z największych imprez szachowych w tym roku. W edycji z 2017 roku wzięło udział ponad 1400 zawodników z całej Polski reprezentujących przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Dnia 20 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozdaniu nagród zdobytych w gminnym konkursie plastycznym „100 lat Odzyskania Niepodległości RP – Nasze Radosne Sztandary”, które miało miejsce w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Dyplomy i nagrody wręczała laureatom pani dyrektor Anita Werner.

Nagrodzone sztandary:

*kategoria szkoły podstawowe VII klasy oraz II – III gimnazjum – prace indywidualne:

II miejsce MILENA BACZYŃSKA VIIa

II miejsce MONIKA WÓJTOWICZ IIe


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych! :)

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com