Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Osiągnięcia

W grudniu na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie  miała miejsce część pisemna okręgowych eliminacji Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Do testu składającego się z różnego typu zadań otwartych sprawdzających ogólną wiedzę historyczną oraz umiejętności interpretacyjne, zakwalikowały się osoby, które w etapie szkolnym otrzymały z odpowiedzi ustnej oraz pracy pisemnej otrzymały co najmniej oceny dobre. W naszej szkole byli to Agnieszka Lemaniak 3d, Milena Polewka 3d, Nikola Jaśkowiec 3f, Emilia Żądło 3f, Krystian Nieckula 3b, Szymon Ścisłowicz 3a oraz Szymon Wincenciak 2c. Opiekunkami uczniów były panie Jadwiga Lenart i Dorota Hojnor.

tomek 1

18.12.2017 r. na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej „Spodek” w Katowicach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. Była to jedna z największych imprez szachowych w tym roku. W edycji z 2017 roku wzięło udział ponad 1400 zawodników z całej Polski reprezentujących przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Dnia 20 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozdaniu nagród zdobytych w gminnym konkursie plastycznym „100 lat Odzyskania Niepodległości RP – Nasze Radosne Sztandary”, które miało miejsce w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Dyplomy i nagrody wręczała laureatom pani dyrektor Anita Werner.

Nagrodzone sztandary:

*kategoria szkoły podstawowe VII klasy oraz II – III gimnazjum – prace indywidualne:

II miejsce MILENA BACZYŃSKA VIIa

II miejsce MONIKA WÓJTOWICZ IIe


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych! :)

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace.

Zakończyła się XIV edycja dwuetapowego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Myślenicach. Tegoroczny konkurs pod hasłem „Kino od XIX do XXI wieku – fikcja czy prawda o człowieku” dotyczył filmu. Zwyciężczynią została nasza uczennica Nikoletta Jaśkowiec z klasy 3 F, IV miejsce zajęła Beata Ziembla z klasy 2E.

Jedną z nagród w konkursie jest możliwość współpracy z Powiatową Telewizją iTV i realizacji własnego programu pod opieką pracowników iTV. Nikoletta Jaśkowiec będzie w przyszły roku taki projekt realizować. Opiekunką uczennic była p. Anna Pitak.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!


Więcej informacji o konkursie i zdjęcia na stronie Biblioteki - pod tym linkiem.

W konkursie pt. „Wiedza to sukces” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach nasze uczennice zajęły czołowe lokaty. II miejsce w konkursie na esej zajęła Wiktoria Prokocka z klasy 3c, a wyróżnienie otrzymała Agnieszka Bergel z klasy 2c. Rozdanie nagród odbyło się w bibliotece 24.11.2017, a zakończyło się ono wykładem p. Jacka Ślósarza pt. „Teoria względności – jak ją rozumieć?”.

Dziewczętom składamy serdeczne gratulacje! :)

W dniu 19. 11. 2017 r. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się XIII edycja „Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych". 13 orkiestr z całego powiatu miało okazję zaprezentować swoje możliwości artystyczne, nad którymi pracowało przez cały rok. Zespoły oceniane były przez wykwalifikowanych jurorów, profesorów akademii muzycznych.


DSC 0037

W dniu dzisiejszym (21.11.17) w budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach miało miejsce uroczyste zakończenie XV Powiatowych Zawodów Matematycznych. Sam konkurs odbył się 13 XI w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach. Na uroczystości obecni byli Starosta p. Józef Tomal, Burmistrz p. Maciej Ostrowski, a także Dyrektor ZS im. Średniawskiego p. Jerzy Cachel.

winnerW dniu 13 listopada 2017 roku w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbyły się XV Powiatowe Zawody Matematyczne pod patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego. Zawody przeznaczone były dla uczniów klas gimnazjalnych.

W zawodach wzięło udział ok. 120 uczniów z powiatu myślenickiego, w tym 22 uczniów naszej szkoły. Wśród dziesięciu najlepszych znalazło się trzech uczniów naszej szkoły: I miejsce zajęła Alicja Podoba uczennica klasy 3b, II miejsce Bartłomiej Kukliński uczeń klasy 3a a IV miejsce Mateusz Mazur z 3e. Tabela laureatów dostępna jest na stronie Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego – pod tym linkiem.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com