Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Osiągnięcia

Miło jest nam poinformować, że uczniowie klas III gimnazjalnych odnieśli sukces w Powiatowym Konkursie Międzyprzedmiotowym. Już po raz czwarty konkurs ten był organizowany przez Zespół Szkół im. Józefa Tischnera w Dobczycach i odbył się w dniu 6 lutego 2019 r. Uczestnicy w parach mieli za zadanie rozwiązać test z następujących przedmiotów:

- język polski

- język angielski

- matematyka

- historia

- chemia

- biologia

- fizyka

- geografia

I miejsce w kategorii gimnazjów zdobyli Bartosz Dyczkowski i Mateusz Panuś z klasy III f, natomiast II miejsce wywalczyli Jan Jaśkowiec i Jakub Kurek z klasy III a.

Opiekun mgr Katarzyna Haberna

Serdecznie gratulujemy! :)

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie w kolejnej edycji konkursu matematycznego ALFIK. Wynik dobry w konkursie osiągnął Edgar Piechota. Wysokie wyniki osiągnęli również Dominika Knapczyk z 3d oraz Aleksander Łatas z 3f.

Wyniki znajdują się w tabeli poniżej:

W dniu 13 listopada 2018 roku w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbyły się XVI Powiatowe Zawody Matematyczne pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego.

W zawodach wzięło udział ok 180 uczniów z powiatu myślenickiego. Uczniowie w tym roku starowali w dwóch kategoriach: klasy ósme i oddziały gimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z klas ósmych i 23 gimnazjalistów.

W kategorii klas ósmych I miejsce zajął Jakub Tyrała uczeń klasy 8e, natomiast w kategorii oddziałów gimnazjalnych aż 5 uczniów znalazło się w wśród 12 najlepszych. I miejsce zajął Mateusz Panuś z klasy 3f, II miejsce Mikołaj Grzesik 3a, III miejsce Mateusz Podmokły 3a, IV miejsce Weronika Kucharska 3e i V miejsce Igor Oprzędek 3b. Tabela Laureatów dostępna jest na stronie Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego – pod tym linkiem.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów będzie miało miejsce 20 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

Serdecznie gratulujemy! :)

IMG 4600

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3d, Jagoda Biela, zajęła II miejsce w konkursie poetyckim „Niepodległa w wierszu”. Celem konkursu było przede wszystkim uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rozwijanie uczuć patriotycznych i propagowanie piękna języka polskiego.

Wręczenie nagród odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych w Drogini.

Składamy wyrazy uznania i życzymy kolejnych osiągnięć! :)

Wręczenie nagród miało miejsce 4 września w czasie uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Przemysłu Obronnego w Kielcach. Nagrody wręczył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, a opiekę nad wyróżnionymi i ich rodzinami objęło w czasie targów Biuro do Spraw Proobronnych MON.

Różnorodność tematyki związanej z wojskiem i ilość stoisk była imponująca. W ciągu jednego dnia Karolinie i jej mamie udało się zwiedzić niewielką część ekspozycji. Szczególną uwagę przyciągały stoiska wojsk specjalnych, baz logistycznych i licznych producentów wozów bojowych. Karolina po okiem wojskowych medyków miała okazję przypomnieć sobie obsługę AED, czy proste rozwiązania survivalowe. Tradycyjnie już zasiadła za kierownicą imponującego M-ATV, będącego na wyposażeniu Jednostki Wojskowej AGAT.

IMG 4330

Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki w XIII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „ZWIERCIADŁO” pt. „ Wolnym jest ten, którego niczym nie zniewolił świat.” Konkurs odbywał się w kilku kategoriach tematycznych i wiekowych.

czytanie (3)

W dniu 25 maja 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach o godz. 9:00 rozpoczął się XVII Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany pod wspólnym patronatem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach.

Karolina Ingarden z klasy 2b zdobyła II miejsce w konkursie fotograficznym Biura do Spraw Proobronnych MON pt. "Zoom na proobronność". Ocenianych było 116 prac. Link do strony z wynikami i zdjęciami – kliknij tutaj.

Gratulujemy!


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com