Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Osiągnięcia

Medalisci reprezentacja

Poniżej informowaliśmy o sukcesie dziewcząt z Respektu Myślenice, a teraz przyszedł czas na informację o Szymonie Gumularzu. Wielokrotnie informowaliśmy o jego sukcesach szachowych. W dniach 16 – 26 września 2017 r. w Urugwaju odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach. Szymon występując w reprezentacji Polski osiągnął wspaniały wynik zdobywając w Mistrzostwach 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a tym samym zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w szachach!!!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej wspaniałej kariery!:)

P1000662

Dnia 06.06.2017 r. uczniowie klasy Ia wraz z panią Jolantą Żabą udali się na rozdanie nagród z konkursu plastycznego pt.: „Jedwabnym szlakiem”. Uczniowie naszego gimnazjum zajęli wysokie miejsca. Opiekunem prac była pani Beata Baczyńska. Rozdanie nagród odbyło się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Mieliśmy możliwość poznać kulturę Chin i Japonii, ich muzykę, strój, dania i tradycję. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Krakowie wraz z nauczycielami przygotowali oryginalne przedstawienie. Uwieńczeniem naszej wizyty był poczęstunek i rozdanie nagród.

astrolabium

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Dawid Biały zajął III miejsce w III Edycji konkursu astronomicznego „Astrolabium” skierowanego do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów ogólnokształcących w całej Polsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

mgr inż. Jerzy Zduń

 IMG 5181


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nauczyciel naszego gimnazjum – pan Paweł Biela otrzymał nagrodę Starosty Myślenic w dziedzinie kultury. Uroczystość nagrodzenia wyróżniających się osób z powiatu myślenickiego miała miejsce na hali sportowej przy Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach.

Po krótkim wprowadzeniu i słowach wstępnych zebrani mogli usłyszeć występ nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia z Dobczyc, a także występ młodego akordeonisty – Michała Funka. Najpierw Starosta z zebranymi gośćmi – wicestarostą oraz członkami zarządu powiatu nagrodził laureatów w dziedzinie sportu. Wśród nich znalazł się uczeń naszego gimnazjum – Jakub Miska z klasy 2f, zawodnik trenujący sporty walki. Po tej części zebrani usłyszeli występ Michała Funka.

W ostatni dzień maja – środę, trzyosobowa grupa z naszego Gimnazjum w składzie Agata Bajer Ia, Roksana Gorączko Ia oraz Oliwia Twardosz Id wzięła udział w finale Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy, który odbył się w Zespole Szkół w Dobczycach.

Do finału zakwalifikowałyśmy się uzyskując największą liczbę punktów z testu pisemnego. Zawody zaczęły się około godziny 9. Po losowaniu okazało się, że grupa z naszego Gimnazjum przystąpi do konkursu jako pierwsza. Były 3 scenki, w tym jedna z Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej, którą wykonałyśmy najlepiej.


ortogr


W tym roku szkolnym odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu „Mistrz Ortografii”. Jego celem było rozbudzenie zainteresowań pięknem naszego języka oraz popularyzowanie wśród młodzieży zasad poprawności ortograficznej. Osoby nagrodzone z naszego Gimnazjum to: Jan Jaśkowiec – kl. 1a, Barbara Jodłowska – kl. 3b i Emilia Kwolek – kl. 1d.

Gratulujemy! :)


"Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”

Martin Luther King Jr.


25 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych laureatom Gminnego Konkursu ,,Ośmiu Wspaniałych”.

Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz rozpowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Na liście laureatów konkursu znalazły się też uczennice naszego gimnazjum. Są to: Alicja Gubała (3e), Lena Pardyak (3d) i Katarzyna Poradzisz (3d). Wyłonienie nas spośród wszystkich kandydatów było dla nas wielkim wyróżnieniem.

Lena, Katarzyna i Alicja

Gratulujemy! :)

10 maja w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach odbyły się eliminacje powiatowe oraz finał konkursu „Polska Piastów”. Inspiracją dla tej edycji powiatowego konkursu historycznego były obchody 1050-lecia chrztu Polski, które obchodziliśmy w 2016 roku.

W konkursie udział wzięło 142 uczestników z 18 gimnazjów, natomiast do etapu powiatowego zakwalifikowały się 53 osoby. Pierwszym zadaniem, z którym zmagali się nasi reprezentanci Szymon Wincenciak i Ryszard Sikorski był etap pisemny. Obaj zakwalifikowali się do ścisłego finału, podczas którego musieli odpowiedzieć ustnie na pytania komisji konkursowej.

Chłopcy poradzili sobie świetnie, zajmując dwa pierwsze miejsca. Zwycięzcą konkursu został Szymon, a na drugim miejscu zmagania zakończył Ryszard. Opiekunem Szymka była pani Jadwiga Lenart, a Ryszarda - p. Dorota Hojnor.

Serdeczne gratulacje! :)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com