Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Osiągnięcia

IMG 9954

30 marca 2019 r. na strzelnicy sportowej na Zarabiu odbył się I Turniej Strzelecki Strzelców Rzeczypospolitej, zorganizowany przez dowódcę Strzelców RP z Myślenic oraz Sekcję Młodzieżową AK. Puchar zwycięzcy zabrała do domu nasza uczennica - Karolina Ingarden z kl. 3b.

Gratulujemy! :)

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczennic w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Kiszka, Agnieszka Bergel, Weronika Brytan, Julia Szarek z klasy 3c gimnazjalnej oraz Beata Ziembla z klasy 3e gimnazjalnej. 14 lutego w siedzibie myślenickiego oddziału PTTK „Lubomir” obradowała komisja konkursowa oceniająca prace w etapie powiatowym.

W etapie powiatowym Beata Ziembla z klasy 3e, która zdobyła 1 miejsce , Agnieszka Bergel, Weronika Brytan, Julia Szarek zdobyły 3 miejsce, natomiast Aleksandra Kiszka otrzymała wyróżnienie. Nagrodzone prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

GRATULUJEMY! :)

W dniu 08.02.2019r. uczniowie naszej szkoły udali się pod opieką pana Sławomira Mosiężnego do I Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach im. Tadeusza Kościuszki, aby uczestniczyć w sesji biologiczno-chemicznej. Były to zajęcia poprowadzone przez uczniów liceum. Miały one formę prezentacji, po której wybrani uczestnicy napisali test wiedzy, a osoby, które zostały w auli uczestniczyły w quizie internetowym. Na koniec ogłoszono zwycięzców wszystkich konkursów, z których grupa naszych uczniów wyróżniła się najbardziej, między innymi:

Anna Garbień – drugie miejsce w quizie

Krystian Chęciński i Konrad Mizera – trzecie miejsce w quizie

Katarzyna Kosińska – pierwsze miejsce w teście wiedzy


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! :)


Więcej informacji o sesji na stronie LO – kliknij tutaj.

Miło jest nam poinformować, że uczniowie klas III gimnazjalnych odnieśli sukces w Powiatowym Konkursie Międzyprzedmiotowym. Już po raz czwarty konkurs ten był organizowany przez Zespół Szkół im. Józefa Tischnera w Dobczycach i odbył się w dniu 6 lutego 2019 r. Uczestnicy w parach mieli za zadanie rozwiązać test z następujących przedmiotów:

- język polski

- język angielski

- matematyka

- historia

- chemia

- biologia

- fizyka

- geografia

I miejsce w kategorii gimnazjów zdobyli Bartosz Dyczkowski i Mateusz Panuś z klasy III f, natomiast II miejsce wywalczyli Jan Jaśkowiec i Jakub Kurek z klasy III a.

Opiekun mgr Katarzyna Haberna

Serdecznie gratulujemy! :)

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie w kolejnej edycji konkursu matematycznego ALFIK. Wynik dobry w konkursie osiągnął Edgar Piechota. Wysokie wyniki osiągnęli również Dominika Knapczyk z 3d oraz Aleksander Łatas z 3f.

Wyniki znajdują się w tabeli poniżej:

W dniu 13 listopada 2018 roku w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbyły się XVI Powiatowe Zawody Matematyczne pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego.

W zawodach wzięło udział ok 180 uczniów z powiatu myślenickiego. Uczniowie w tym roku starowali w dwóch kategoriach: klasy ósme i oddziały gimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z klas ósmych i 23 gimnazjalistów.

W kategorii klas ósmych I miejsce zajął Jakub Tyrała uczeń klasy 8e, natomiast w kategorii oddziałów gimnazjalnych aż 5 uczniów znalazło się w wśród 12 najlepszych. I miejsce zajął Mateusz Panuś z klasy 3f, II miejsce Mikołaj Grzesik 3a, III miejsce Mateusz Podmokły 3a, IV miejsce Weronika Kucharska 3e i V miejsce Igor Oprzędek 3b. Tabela Laureatów dostępna jest na stronie Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego – pod tym linkiem.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów będzie miało miejsce 20 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

Serdecznie gratulujemy! :)

IMG 4600

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3d, Jagoda Biela, zajęła II miejsce w konkursie poetyckim „Niepodległa w wierszu”. Celem konkursu było przede wszystkim uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rozwijanie uczuć patriotycznych i propagowanie piękna języka polskiego.

Wręczenie nagród odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych w Drogini.

Składamy wyrazy uznania i życzymy kolejnych osiągnięć! :)

Wręczenie nagród miało miejsce 4 września w czasie uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Przemysłu Obronnego w Kielcach. Nagrody wręczył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, a opiekę nad wyróżnionymi i ich rodzinami objęło w czasie targów Biuro do Spraw Proobronnych MON.

Różnorodność tematyki związanej z wojskiem i ilość stoisk była imponująca. W ciągu jednego dnia Karolinie i jej mamie udało się zwiedzić niewielką część ekspozycji. Szczególną uwagę przyciągały stoiska wojsk specjalnych, baz logistycznych i licznych producentów wozów bojowych. Karolina po okiem wojskowych medyków miała okazję przypomnieć sobie obsługę AED, czy proste rozwiązania survivalowe. Tradycyjnie już zasiadła za kierownicą imponującego M-ATV, będącego na wyposażeniu Jednostki Wojskowej AGAT.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com