Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Osiągnięcia

Aleksandra Kiszka i Ryszard Sikorski, uczniowie klasy trzeciej gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach udowodnili, że talent oraz potencjał twórczy nie wystarczą, aby osiągnąć zamierzone cele i sukces.

Kierując się łacińską maksymą „Per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd” każdą wolną chwilę przeznaczają na rozwijanie swoich pasji, a mają ich wiele. Jedną z nich jest nauka języków obcych i to nie tylko języka angielskiego, włoskiego czy hiszpańskiego, ale też języka niemieckiego. Dzięki swoim umiejętnościom językowym, wytrwałości oraz pracowitości uzyskali tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Języka Niemieckiego oraz tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Niemieckiego „Olimpus”.

Uczeń naszej szkoły Szymon Wincenciak, dzięki zdobytemu dwa lata temu tytułowi laureata nabył uprawnienia do startu w eliminacjach Ponadgimnazjalnej Olimpiady Historycznej, z czego skorzystał w bieżącym roku szkolnym.

IMG 0597

W Myślenicach na górze Chełm odbył się „Puchar Polski w biegach na orientację AKINO”. Trwał on od piątku do niedzieli. Składał się z trzech etapów. Pierwsze dwa biegi odbyły się przed południem, a jeden w nocy. Troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w mistrzostwach – Karolina Ingarden z 3b, Dawid Zięba z 3c i Jakub Teper z klasy 8.

Zawody polegały na znalezieniu w terenie zaznaczonych punktów na mapie. Utrudnieniem były „wycięte” jej fragmenty i specyficzny wygląd oraz dodatkowe (błędne) punkty w terenie.

IMG 9954

30 marca 2019 r. na strzelnicy sportowej na Zarabiu odbył się I Turniej Strzelecki Strzelców Rzeczypospolitej, zorganizowany przez dowódcę Strzelców RP z Myślenic oraz Sekcję Młodzieżową AK. Puchar zwycięzcy zabrała do domu nasza uczennica - Karolina Ingarden z kl. 3b.

Gratulujemy! :)

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczennic w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Kiszka, Agnieszka Bergel, Weronika Brytan, Julia Szarek z klasy 3c gimnazjalnej oraz Beata Ziembla z klasy 3e gimnazjalnej. 14 lutego w siedzibie myślenickiego oddziału PTTK „Lubomir” obradowała komisja konkursowa oceniająca prace w etapie powiatowym.

W etapie powiatowym Beata Ziembla z klasy 3e, która zdobyła 1 miejsce , Agnieszka Bergel, Weronika Brytan, Julia Szarek zdobyły 3 miejsce, natomiast Aleksandra Kiszka otrzymała wyróżnienie. Nagrodzone prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

GRATULUJEMY! :)

W dniu 08.02.2019r. uczniowie naszej szkoły udali się pod opieką pana Sławomira Mosiężnego do I Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach im. Tadeusza Kościuszki, aby uczestniczyć w sesji biologiczno-chemicznej. Były to zajęcia poprowadzone przez uczniów liceum. Miały one formę prezentacji, po której wybrani uczestnicy napisali test wiedzy, a osoby, które zostały w auli uczestniczyły w quizie internetowym. Na koniec ogłoszono zwycięzców wszystkich konkursów, z których grupa naszych uczniów wyróżniła się najbardziej, między innymi:

Anna Garbień – drugie miejsce w quizie

Krystian Chęciński i Konrad Mizera – trzecie miejsce w quizie

Katarzyna Kosińska – pierwsze miejsce w teście wiedzy


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! :)


Więcej informacji o sesji na stronie LO – kliknij tutaj.

Miło jest nam poinformować, że uczniowie klas III gimnazjalnych odnieśli sukces w Powiatowym Konkursie Międzyprzedmiotowym. Już po raz czwarty konkurs ten był organizowany przez Zespół Szkół im. Józefa Tischnera w Dobczycach i odbył się w dniu 6 lutego 2019 r. Uczestnicy w parach mieli za zadanie rozwiązać test z następujących przedmiotów:

- język polski

- język angielski

- matematyka

- historia

- chemia

- biologia

- fizyka

- geografia

I miejsce w kategorii gimnazjów zdobyli Bartosz Dyczkowski i Mateusz Panuś z klasy III f, natomiast II miejsce wywalczyli Jan Jaśkowiec i Jakub Kurek z klasy III a.

Opiekun mgr Katarzyna Haberna

Serdecznie gratulujemy! :)

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie w kolejnej edycji konkursu matematycznego ALFIK. Wynik dobry w konkursie osiągnął Edgar Piechota. Wysokie wyniki osiągnęli również Dominika Knapczyk z 3d oraz Aleksander Łatas z 3f.

Wyniki znajdują się w tabeli poniżej:


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com