Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Kulturalna Szkoła

W niedzielę 20 maja w Centrum Kultury Podgórza w Krakowie odbył sie wernisaż malarstwa naszej byłej uczennicy Joanny Rapacz (Fikas) pt. "Ukryte dźwięki". Podczas wystawy został zaprezentowany repertuar muzyczny wykonany przez zespół "Z harfą w tle" - koncert e moll cz. 1 Fryderyka Chopina. Na obrazach zostały przedstawione fragmenty części instrumentów muzycznych.

Był to świetnie spędzony czas ze sztuką!

Aneta Domarecka kl. 2f

 

Dnia 23 maja w Bibliotece Publicznej im. Jana Kruczka w godzinach wieczornych, odbył się wernisaż Anety Więcek pt. "Koło fortuny". Był to zbiór fotografii i instalacji artystycznych obejmujący bolączki współczesnego społeczeństwa, jego kłopoty i wady. O tej samej porze trwał też wieczór poezji Piotra Matery w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

25. 05. 2018 r. o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach miał miejsce wernisaż fotograficzny Anety Więcek – Zabłotnej. Prezentowane na wystawie „Koło fortuny” prace są fotograficznym komentarzem problemów społecznych. Stanowią niewątpliwie wyraz jej indywidualnego pojmowania świata, spostrzeżeń i osobistych refleksji. Autorka przez samo zasygnalizowanie problemów zmusza nas do zastanowienia się nad nimi i przemyśleń.

Najbardziej spodobała mi się fotografia „Organy zastępcze”, ponieważ pokazuje uprzedmiotowienie życia ludzkiego, co w dzisiejszych czasach jest ważnym zagadnieniem.

Tekst i foto: Oliwia Twardosz, kl. 2d

Dnia 18 maja 2018 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się już drugi raz Europejska Noc Muzeów. Wydarzenie to z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością. Zróżnicowanie wieku odwiedzających MOKiS było bardzo duże, co pokazuje, że każdy w ten piątkowy wieczór znalazł coś dla siebie.

W piątek, 18 maja po raz drugi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował NOC GALERII, a ekspozycje na to wystawiennicze święto były otwarte dla zwiedzających do godziny 24.00.

Ten szczególny wieczór rozpoczął się o godzinie 18.00 wernisażem wystawy myśleniczanina, Andrzeja Boryczki pt. „Babel 2016". Na wystawie można było zobaczyć obrazy zainspirowane podróżą autora do Maroka. Szczególne wrażenie wywarł na mnie „Port Agadir”. Przykuł moją uwagę ilością barw i ich mocnym nasyceniem. Uważam, że konstrukcja dzieła została ciekawie przedstawiona przez autora.

 

W piątek 18 maja, po raz drugi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował Europejską Noc Galerii. Wernisaż rozpoczął się o godzinie 18.00 wystawą myśleniczanina Andrzeja Boryczki pt. "Babel 2016".

Na ekspozycji mogliśmy podziwiać obrazy zainspirowane podróżą autora do Maroka. Kolejnym prowadzącym był Konrad Cygal, który zaprezentował świetny repertuar klasycznych pieśni w różnych językach świata dodatkowo podkreślony poprzez grę na fortepianie.

18.05.18 o godzinie 18.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu miała miejsce wystawa „Babel 2016”. Autorem ekspozycji jest Andrzej Boryczko - znany w Myślenicach kolekcjoner, pasjonat lokalnej historii i uznany działacz społeczny.

W zbiorze dzieł obejrzymy obrazy zainspirowane podróżą twórcy do Maroka, a także znajdziemy tu zdjęcia z tego samego miejsca. Arcydzieła są abstrakcyjne. Mężczyzna zachęcał nas, abyśmy sami zinterpretowali jego prace.

Poprzez swoje malarstwo twórca stara się wzbudzić w nas pozytywne doznania. Andrzej Boryczko zapraszał wszystkich - tych starszych i tych trochę młodszych - do swojego świata barw, kolorów, światła, linii, kształtów, form, kadrów, kompozycji, równowagi dynamiki i spokoju. Najbardziej podobał mi się obraz pt. „Souk pod niebem 2018”

Agnieszka Bergel kl. 2c

Dnia 10. 05. 2018 r. o godz.18:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się wernisaż pt. „Sakralne narracje". To niezwykle spotkanie poprowadził konserwator dzieł sztuki Bogdan Czesak, który opowiadał o swoim zawodzie oraz pracy z nim związanej.

Obiekty wystawiane w holu przeniesione zostały z jego pracowni konserwatorskiej. Wśród nich, między innymi mogliśmy ujrzeć elementy demontowane z dekoracji kościelnych, snycerskie, odlewy gipsowe dzieł znanych autorów, przykłady polichromii. Ekspozycja ukazywała obiekty „w trakcie pracy", często niepełne, gdyż czekają na prace konserwatorskie. Jednym z ważniejszych dzieł okazała się być figura Matki Bożej z Wilkanowa datowana na 1510 r.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com