Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Kulturalna Szkoła

Wszyscy wiemy, że po ciężkiej pracy należy się zasłużony odpoczynek, na który nie możemy się już doczekać, a obowiązki wciąż są i żeby dotrwać, postanowiliśmy zorganizować uczniom Gimnazjum nr 1 po raz pierwszy projekt warsztatów „Kulturalna i aktywna szkoła”.Jedne z zajęć w ramach gimnazjalnego projektu „Kulturalna Szkoła" zostały zorganizowane przez jednostkę Strzelców Rzeczypospolitej z Myślenic. Uczniowie zostali podzieleni na sześć 6-osobowych drużyn, z których każda miała za zadanie zaliczenie punktów przygotowanych przez strzelców.


2a na tropie myślenickich vlepek :)

received 1321262921327636

We wtorek, 14 czerwca klasa 2a wybrała się na spacer w celu poszukiwania wlepek znajdujących się na terenie Myślenic. Wyjście miało związek z projektem „Kulturalna szkoła", w którym klasa czynnie bierze udział. Ku zaskoczeniu uczniów w naszym mieście znajduje się wiele wlepek oraz cytatów i myśli umieszczonych w przestrzeni publicznej np. na ul. Kościuszki prowadzącej do rynku lub na chodniku przy Sądzie Rejonowym. W przerwie między szukaniem naklejek klasa odpoczywała pod Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu.

Izabela Kicek, kl. 2a

W czerwcu w angielskim mieście Bradford odbywa się Mały Światowy Festiwal Filmowy. Nasz zespół, który tworzy: Wiktoria Bularz, Bartłomiej Kukliński, Justyna Solarz, Julita Przała i Julia Ulman z klasy 2a, wziął udział w konkursie na krótkometrażowy film. Zaprezentowaliśmy Kraków jako Miasto Literatury. Przeszliśmy do finału i jesteśmy na liście filmów wybranych na tegoroczny MFF:

  • My City, Krakow by Bartłomiej Kukliński – Krakow, City of Literature, Poland

Nagrodą dla nas jest możliwość prezentacji filmu na Santos Coffee Festival w Brazylii w lipcu tego roku. W tym celu należało dokonać przekładu naszego scenariusza z języka angielskiego na portugalski, a następnie zmienić wszystkie wpisy w filmie. Ten etap pracy już za nami! Dziękujemy pani Irenie Chwiej za konsultacje językowe. :)

Anna Pardyak

W piątek (02. 06. 17 r.) klasa 3D wybrała się do Krakowa, aby odwiedzić jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Fabrykę Emalia Oskara Schindlera. Zakład został założony w 1937 roku, był miejscem wyrobu przedmiotów emaliowanych i blaszanych.


W piątek (02. 06. 17 r.) wybrałyśmy się (Wiktoria Święch, Izabela Rydz, Gabriela Kania) do MOKiS-u, aby wziąć udział w warsztatach dotyczących fotografii organicznej. Polega to na tym, że na papierze fotograficznym układa się różnego rodzaju rośliny bądź przedmioty, które później pod wpływem światła zabarwiają papier.

Z roślin, które same uzbierałyśmy, stworzyłyśmy własne kompozycje, miałyśmy również do dyspozycji rozmaite owoce i warzywa (praca odbywała się w ciemności). Warsztaty te bardzo przypadły nam do gustu, a teraz z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.

Wykład wprowadzający Kariny Kiczek odbył się 26 maja, a otwarcie wystawy będzie miało miejsce 9 czerwca 2017 r.

Gabriela Kania, kl. 3d

Dnia 2 czerwca o godzinie 18:00 w Muzeum Niepodległości odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Horabikiem dotyczące średniowiecznych instrumentów muzycznych. Po krótkim wstępie dyrektora muzeum, pana Jarosława Pietrzaka, rozpoczęła się prezentacja instrumentów.


W piątek, 26 maja o godzinie 20:00 odbył się koncert Grypsu i premiera nowej płyty zespołu. Można było kupić płyty z nowymi piosenkami, które muzycy zaprezentowali, nie zabrakło też starszych utworów sprzed kilku lat. Dzień ten był wyjątkowy, ponieważ 26 maja to Dzień Matki - członkowie zespołu podziękowali wszystkim za przybycie na koncert i zaprosili swoje mamy na scenę, a one wchodząc wręczyły im róże. Wyrazili również wdzięczność panu Jarosławowi Pietrzakowi, który od początku wspierał ich działalność.

To wydarzenie bardzo mi się podobało, uważam, że tego typu działania są w Myślenicach bardzo potrzebne i dobrze odbierane przez ludzi.

Lena Pardyak, kl. 3d


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com