Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Kulturalna Szkoła

 IMG 1797


W piątek, 12. 01. 2018 r. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się wernisaż wystawy Klubu Malarzy ZPAP Okręgu Krakowskiego. Spotkanie artystyczne prowadziła Anita Werner, a uświetnił występ skrzypka Leszka Dzierzęgi. Wystawa składa się z dzieł o zróżnicowanym charakterze i ma „służyć promocji artystów sztuk pięknych, którzy życiowo i zawodowo związani są z Krakowem”.

7 grudnia 2017r. uczestniczyliśmy w warsztatach linorytniczych zorganizowanych w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Prowadzone one były przez panią Natalię Nowacką.

Tematyką warsztatów była kartka świąteczna. Uczniowie wykonali matrycę, z której następnie zostaną wykonane odbitki i pokazane na wystawie, której wernisaż odbędzie się 15 grudnia 2017 r. o godzinie 18, w MOKiSie, na który już teraz wszystkich zapraszamy!

24 października 2017 r. uczestnictwem w grze miejskiej „Kraków miastem kultury” rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej „Humanistyczne oblicze miasta. Miejskie H! – story”. Klasy: 3a, 3b i 3f, oprócz zadań związanych z realizacją programu z języka polskiego i historii, otrzymały możliwość zapoznania się z dziedzictwem kulturowym Krakowa poprzez szukanie rozwiązania zagadek w przestrzeni miasta.


W czwartek, 9 listopada odbędzie się kolejna gra miejska pt. „Myślenice. Niepodległość”. Uczniowie, pracując w zespołach, będą  przemierzać Myślenice (pod opieką nauczycieli), by znaleźć powiązanie wielkich wydarzeń dziejowych z historią naszego miasta. Serdecznie zapraszamy!

Dorota Hojnor, Anna Pardyak

IMG 1460

W dniach 23 - 27 października odbywały się ,,Białe noce, czyli tydzień z kulturą skandynawską” organizowane przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dnia 25. 10. 2017 r. uczniowie klasy 3a i 2e uczestniczyli w dwóch z wielu wydarzeń, które miały z tej okazji miejsce.

W piątek, 29 września klasa 3a w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu obejrzała ekspozycję Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów.

„Wystawa - bazująca na zbiorach i zasobach Wydawnictwa Biały Kruk oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie – odwołuje się do biografii, dorobku obu Świętych oraz do beatyfikacji (Kraków, 1983 r.) i kanonizacji (Watykan, 1989 r.) Brata Alberta przez Papieża – Polaka” /Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie/. Zaprezentowano na niej przede wszystkim zdjęcia Adama Bujaka z Krakowa – papieskiego fotografika.


W piątek 22. 09. 2017 r. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się wernisaż wystawy fotografii organicznej. Wśród zaprezentowanych zdjęć znajdują się prace naszych uczennic – absolwentek gimnazjum: Gabrieli Kani, Izabeli Rydz i Wiktorii Święch wykonane podczas warsztatów w czerwcu, które prowadziła w MOKiS Karina Kiczek.Zapraszamy do oglądania efektów pracy uczestników Kulturalnej szkoły!

15 września 2017 r. uczestnictwem w wystawie „Interferencje – wernisaż jednej pracy” rozpoczęliśmy kolejną odsłonę „Kulturalnej szkoły”. Otwarcie wystawy nastąpiło w holu głównym Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie mogliśmy podziwiać różnorodne techniki i tematy prezentowanych prac.


Wszyscy wiemy, że po ciężkiej pracy należy się zasłużony odpoczynek, na który nie możemy się już doczekać, a obowiązki wciąż są i żeby dotrwać, postanowiliśmy zorganizować uczniom Gimnazjum nr 1 po raz pierwszy projekt warsztatów „Kulturalna i aktywna szkoła”.
Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com