Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Ekologia

Wyniki szkolnej zbiórki baterii i nakrętek


Baterie:  

1 miejsce –Piotr Kochan (2d) – 2560 sztuk

2 miejsce – Julia Leńczowska - Kościelniak (1e) - 2180 sztuk

3 miejsce – Ewa Wróblewska (1e) –1750 sztuk


W dniu 17 maja 2017r. w gimnazjum w Bysinie odbył się XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny. W części testowej, której tematem były „Nieodnawialne i odnawialne źródła energii – zagrożenia i szanse” nasze gimnazjum reprezentowały: Natalia Wątor (3C), Marzena Nowak (3F) i Maria Żak (3B). Test konkursowy składał się z 30 pytań związanych z ochroną środowiska, biologią, geografią oraz z chemią. Uczestnicy musieli znać odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jak nazywa się urządzenie służące do wytwarzania energii z reakcji fuzji lekkich jąder atomowych? (Odp: stellarator)
  • Na jakiej pustyni powstała największa na świecie elektrownia słoneczna (Odp: pustynia Mojave w USA) itp.

Mimo dużej konkurencji (40 uczestników) nasze uczennice zajęły wysokie miejsca: Marysia drugie, a Marzena trzecie. Swój sukces uczennice zawdzięczają pomocy pani mgr Teresy Salawy-Ogórek i pani mgr Eweliny Zlezarczyk.

Maria Żak 3b, Natalia Wątor 3c

Nasza szkoła zakończyła tegoroczną zbiórkę makulatury. W tabelach przedstawione są wyniki poszczególnych klas oraz osób, które najbardziej zaangażowały się w akcję. Wyniki obejmują zbiórkę jesienną i wiosenną.

Wśród klas najlepsza w zbiórce makulatury okazała się klasa 3a (wych. p. K. Oliwa). Drugie miejsce zajęła 2b (wych. P. Biela), a trzecie 2d (wych. p. Katarzyna Twardosz). Te 3 klasy zebrały łącznie prawie 2,5 tony makulatury!!! :)

Indywidualnie najwięcej makulatury przyniósł Julian Turski z klasy 3f, drugie miejsce zajęła Marta Olesek z 2b, a trzecie Agnieszka Skowronek z 1f. Dużą ilośc przynieśli również Iza Szlachetka (2b), Jakub Bularz (3b), Piotr Kochan (2d) oraz Aleksandra Kaganek (2d).

Dziękujemy wszystkim za udział i angażowanie się w ochronę środowiska! :)

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla gimnazjalistów. Konkurs przebiegać będzie w trzech kategoriach:


  • test konkursowy - test wyboru, składający się z 30 pytań Nieodnawialne i odnawialne źródła energii - zagrożenia i szanse.
  • prezentacja multimedialna – konkurs prac indywidualnych w formie elektronicznej „Nieodnawialne i odnawialne źródła energii - zagrożenia i szanse.
  • album – konkurs prac indywidualnych w formie albumu ze zdjęciami Kontrasty w ochronie środowiska”.

Konkurs jest rywalizacją osób indywidualnych, dlatego prace grupowe nie będą oceniane. Zapisy na konkurs do 6 kwietnia u p. Eweliny Zlezarczyk. Eliminacje do części testowej odbędą się 6 kwietnia (czwartek) na 8 lekcji w sali nr 8. Prace konkursowe można oddawać do 24 kwietnia (poniedziałek po egzaminach).


Dnia 16 stycznia 2016 r. grupa naszych uczniów wraz z finalistami konkursu biologicznego wybrała się na Wykłady Biologiczno - Chemiczne 2017 do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.00 od przywitania gości oraz zaprezentowania sześciu tematów przez uczniów szkoły wyższej. Były to m.in. prezentacje, ale także pomoce naukowe i wiele ciekawych rzeczy. Wykłady dotyczyły roślin uprawnych w naszym życiu na co dzień oraz przypraw. Zostały poruszone tematy roślin dla nas pożytecznych jak i zarówno tych szkodliwych dla naszego zdrowia. Pojawiły się prezentacje dotyczące upraw na przestrzeni wieków na świecie i w Polsce, przypraw, żywności genetycznie modyfikowanej (GMO) oraz chorób powiązanych z daną roślinnością czy żywnością.

W dniu 22 listopada w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się turniej teatru ekologicznego pod hasłem przewodnim „Metamorfoza, czyli od odpadów do…”.

Uczniowie naszego gimnazjum pod przewodnictwem pani Krystyny Oliwy (reżyser przedstawienia i opiekun) wykazali się świetną znajomością sztuki aktorskiej pokazując na scenie Myślenickiego Domu Kultury nowatorskie podejście do tematu recyklingu w przedstawieniu „ Od metamorfozy do metamorfozy” wg. scenariusza Izabeli Brytan.


Przedstawiamy wyniki jesiennej zbiórki makulatury w naszej szkole. Zebraliśmy łącznie ponad 3 tony papieru. Końcowy wynik to 3098 kg zebranej makulatury. Wśród klas najwięcej makulatury zebrała 3a, następnie 2d, 3d, a także 3f i 2b.


Wyniki klas:

ekolUczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z panem Burmistrzem Maciejem Ostrowskim oraz przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Miało ono miejsce w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Prezentujące osoby opowiadały o temacie ekologii w Myślenicach i okolicach w sposób bardzo ciekawy, a słuchający uczniowie mogli wypowiedzieć się na ten temat i zaprezentować swoje zdanie. Każdy z nas mógł coś powiedzieć. Mi najbardziej w pamięć zapadła opowieść Mikołaja Mentla z kl. 3e. Pokazano nam bardzo ładną prezentację, która była tak ułożona, że bardzo dużo z niej zapamiętałem.

Bardzo szybko minęło nam całe spotkanie, a później wraz z naszymi opiekunami wróciliśmy do szkoły. To wydarzenie pozostanie przez nas mile zapamiętane zwłaszcza, że mogliśmy coś zmienić w Myślenicach, ponieważ uzupełnialiśmy ankiety, przez które mogliśmy przekazać burmistrzowi informacje - co nam się podoba, a co trzeba zmienić w naszym mieście itp.

Jakub Hajdas kl. 3a


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com