Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Ekologia

makulaturaW związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi w dniu 4  kwietnia (następny czwartek) w naszej szkole (w budynku Gimnazjum) przed lekcjami przeprowadzona zostanie zbiórka makulatury. Koło szkoły będą wyznaczone miejsca dla poszczególnych klas na składowanie papieru.  Papier powinien być spakowany (związany sznurkiem, w pudełku kartonowym, w worku itp.) Nie przyjmujemy kartonów.

Makulaturę można przynosić też w dniach poprzedzających akcję – należy ją wtedy złożyć u p. Danusi do magazynu koło boiska. Za przebieg akcji w danej klasie odpowiada wychowawca.

Należy wyznaczyć 1-2 osoby w klasie, które przyjdą w czwartek do szkoły na godz. 7:30, dopilnują zbiórki oraz sporządzą listę z wynikami klasy (ilość zebranych kilogramów przez poszczególnych uczniów i całą klasę) Listę należy przekazać w dniu zbiórki do p. Eweliny Zlezarczyk.  Za udział w akcji uczniowie otrzymują pochwały i nagrody. 

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji! :)

Poniżej przedstawiamy podsumowanie zbiórki makulatury. Wśród klas 1 miejsce zajęła klasa 3e, drugie 3d, a trzecie 7c. Indywidualnie najwiecej makulatury przyniósł Karol Kaźnica z 7c, następnie Agnieszka Skowronek z 3d oraz Milena Baczyńska z 8a.

Gratulujemy zaangażowania! :)

Zestawienie zbiórki makulatury według klas:

Przypominamy, że zbiórka makulatury będzie miała miejsce w ten czwartek (18.10) w godzinach 16:00 - 17:30 oraz w piątek (19.10) w godzinach 7:20 - 8:00. Pamiętajcie o powiązaniu paczek. Nie przyjmujemy kartonów.

To pierwsza edycja zbiórki. Druga w kwietniu.

26 maja (czwartek) odbył się finał XIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego w Bysinie. W części wiedzowej szkołę reprezentował Konrad Sawicki, który wygrał szkolne eliminacje. Uczniowie przygotowali też na konkurs prezentacje komputerowe (2 osoby) i albumy fotograficzne (3 osoby)

Wyniki:

Konrad Sawicki (2e)– 2 miejsce

Oliwia Twardosz (2d) – wyróżnienie

Maria Syrek (3d) – wyróżnienie

GRATULUJEMY! :)


Zebrane baterie przekazane zostaną do recyclingu, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek przekazane zostaną na cele charytatywne.


Wyniki - baterie:

1 miejsce – Ewa Wróblewska (2e) – 3425 sztuk

2 miejsce –Julia Leńczowska-Kościelniak (2e) – 2810 sztuk

3 miejsce – Piotr Kochan (3d) – 1350 sztuk


Wyniki - nakrętki:

1 miejsce – Piotr Kochan (3d) – 29565 sztuk

2 miejsce – Oliwia Kopp (3b) – 10042 sztuki

3 miejsce – Ewa Wróblewska- (3b) – 7450 sztuk


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji. Nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym.

W akcji wzięło udział 40 uczniów, zebrano 130 telefonów, które przekazane zostaną do recyclingu.

Wyniki:

1 miejsce – Maria Majewska (3a) – 23 telefony

2 miejsce – Piotr Kochan (3d) i Oliwia Twardosz (2a) – po 12 telefonów

3 miejsce – Daniel Karkosz (2d) – 8 telefonów


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji! :) Nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym.

telefonyZapraszamy do aktywnego uczestnictwa w X edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: “ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ”

TERMIN ZBIÓRKI: do 24 maja 2018 r. CO ZBIERAMY? TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach.

Telefony oddajemy do p. S. Mosiężnego lub p. E. Zlezarczyk (sala nr 8). Za udział w akcji przewidziane są pochwały i nagrody.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa! :)

makulaturaW dniu 13 kwietnia /piątek/, w godzinach od 7:30 do 8:00 odbędzie się szkolna zbiórka makulatury.

Prosimy wychowawców klas o wyznaczenie jednej osoby z klasy, która przyjdzie do szkoły o 7.20 rano i będzie spisywać na listę ilości makulatury przyniesionej przez uczniów danej klasy. Makulaturę przynosimy w powiązanych paczkach ok.5 –cio kilogramowych. Nie zbieramy tektury tylko; gazety, książki, czasopisma itp.

W czwartek 12 kwietnia w godzinach 16.00 do 17.00będzie prowadzona zbiórka makulatury dla osób, które rano mają problem z dostarczeniem makulatury do szkoły.

Przypominamy, że zbiórka jest prowadzona w formie konkursu indywidualnego i klasowego, liczy się suma kilogramów makulatury przyniesionej w edycji jesiennej i wiosennej.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com