Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Ekologia

Tematem konkursu w tym roku są OWADY.

FORMY KONKURSU:

  • konkurs plastyczny (prace płaskie i przestrzenne)
  • konkurs literacki
  • konkurs fotograficzny
  • konkurs filmowy

Autorem jednej pracy konkursowej może być tylko jeden uczeń. Zgłoszenia do konkursu u p.Eweliny Zlezarczyk. Prace można oddawać do 26 lutego 2018r (poniedziałek po feriach).

Pełny regulamin konkursu ekologicznego - kliknij tutaj.

Zebraliśmy ok. 3 ton papieru. Wszystkim uczestnikom akcji bardzo dziękujemy za udział. Zapominalskich zapraszamy na akcję w kwietniu :) Nagrody dla klas i uczniów zostaną wręczone za obie akcje na apelu końcoworocznym.

makulaturaW następny czwartek (26 października 2017 r.) w naszej szkole, przed lekcjami przeprowadzona zostanie zbiórka makulatury. Koło szkoły będzie postawiony kontener do którego należy wrzucić makulaturę. Papier powinien być spakowany (związany sznurkiem, w pudełku kartonowym, w worku itp.) Nie przyjmujemy kartonów. Makulaturę można przynosić też w dniach poprzedzających akcję (już od jutra) i należy ją wtedy złożyć u p. Danusi do magazynu koło boiska.

Za przebieg akcji w danej klasie odpowiada wychowawca. Należy wyznaczyć 1-2 osoby w klasie, które przyjdą w czwartek do szkoły na 7.30, dopilnują zbiórki oraz sporządzą listę z wynikami klasy (ilość zebranych kilogramów przez poszczególnych uczniów i całą klasę) Listę należy przekazać w dniu zbiórki do p. E. Zlezarczyk. Za udział w akcji uczniowie otrzymują pochwały i nagrody.

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji! :)

Wyniki szkolnej zbiórki baterii i nakrętek


Baterie:  

1 miejsce –Piotr Kochan (2d) – 2560 sztuk

2 miejsce – Julia Leńczowska - Kościelniak (1e) - 2180 sztuk

3 miejsce – Ewa Wróblewska (1e) –1750 sztuk


W dniu 17 maja 2017r. w gimnazjum w Bysinie odbył się XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny. W części testowej, której tematem były „Nieodnawialne i odnawialne źródła energii – zagrożenia i szanse” nasze gimnazjum reprezentowały: Natalia Wątor (3C), Marzena Nowak (3F) i Maria Żak (3B). Test konkursowy składał się z 30 pytań związanych z ochroną środowiska, biologią, geografią oraz z chemią. Uczestnicy musieli znać odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jak nazywa się urządzenie służące do wytwarzania energii z reakcji fuzji lekkich jąder atomowych? (Odp: stellarator)
  • Na jakiej pustyni powstała największa na świecie elektrownia słoneczna (Odp: pustynia Mojave w USA) itp.

Mimo dużej konkurencji (40 uczestników) nasze uczennice zajęły wysokie miejsca: Marysia drugie, a Marzena trzecie. Swój sukces uczennice zawdzięczają pomocy pani mgr Teresy Salawy-Ogórek i pani mgr Eweliny Zlezarczyk.

Maria Żak 3b, Natalia Wątor 3c

Nasza szkoła zakończyła tegoroczną zbiórkę makulatury. W tabelach przedstawione są wyniki poszczególnych klas oraz osób, które najbardziej zaangażowały się w akcję. Wyniki obejmują zbiórkę jesienną i wiosenną.

Wśród klas najlepsza w zbiórce makulatury okazała się klasa 3a (wych. p. K. Oliwa). Drugie miejsce zajęła 2b (wych. P. Biela), a trzecie 2d (wych. p. Katarzyna Twardosz). Te 3 klasy zebrały łącznie prawie 2,5 tony makulatury!!! :)

Indywidualnie najwięcej makulatury przyniósł Julian Turski z klasy 3f, drugie miejsce zajęła Marta Olesek z 2b, a trzecie Agnieszka Skowronek z 1f. Dużą ilośc przynieśli również Iza Szlachetka (2b), Jakub Bularz (3b), Piotr Kochan (2d) oraz Aleksandra Kaganek (2d).

Dziękujemy wszystkim za udział i angażowanie się w ochronę środowiska! :)

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla gimnazjalistów. Konkurs przebiegać będzie w trzech kategoriach:


  • test konkursowy - test wyboru, składający się z 30 pytań Nieodnawialne i odnawialne źródła energii - zagrożenia i szanse.
  • prezentacja multimedialna – konkurs prac indywidualnych w formie elektronicznej „Nieodnawialne i odnawialne źródła energii - zagrożenia i szanse.
  • album – konkurs prac indywidualnych w formie albumu ze zdjęciami Kontrasty w ochronie środowiska”.

Konkurs jest rywalizacją osób indywidualnych, dlatego prace grupowe nie będą oceniane. Zapisy na konkurs do 6 kwietnia u p. Eweliny Zlezarczyk. Eliminacje do części testowej odbędą się 6 kwietnia (czwartek) na 8 lekcji w sali nr 8. Prace konkursowe można oddawać do 24 kwietnia (poniedziałek po egzaminach).


Dnia 16 stycznia 2016 r. grupa naszych uczniów wraz z finalistami konkursu biologicznego wybrała się na Wykłady Biologiczno - Chemiczne 2017 do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.00 od przywitania gości oraz zaprezentowania sześciu tematów przez uczniów szkoły wyższej. Były to m.in. prezentacje, ale także pomoce naukowe i wiele ciekawych rzeczy. Wykłady dotyczyły roślin uprawnych w naszym życiu na co dzień oraz przypraw. Zostały poruszone tematy roślin dla nas pożytecznych jak i zarówno tych szkodliwych dla naszego zdrowia. Pojawiły się prezentacje dotyczące upraw na przestrzeni wieków na świecie i w Polsce, przypraw, żywności genetycznie modyfikowanej (GMO) oraz chorób powiązanych z daną roślinnością czy żywnością.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com