Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Ekologia

telefonyZapraszamy do aktywnego uczestnictwa w X edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: “ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ”

TERMIN ZBIÓRKI: do 24 maja 2018 r. CO ZBIERAMY? TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach.

Telefony oddajemy do p. S. Mosiężnego lub p. E. Zlezarczyk (sala nr 8). Za udział w akcji przewidziane są pochwały i nagrody.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa! :)

makulaturaW dniu 13 kwietnia /piątek/, w godzinach od 7:30 do 8:00 odbędzie się szkolna zbiórka makulatury.

Prosimy wychowawców klas o wyznaczenie jednej osoby z klasy, która przyjdzie do szkoły o 7.20 rano i będzie spisywać na listę ilości makulatury przyniesionej przez uczniów danej klasy. Makulaturę przynosimy w powiązanych paczkach ok.5 –cio kilogramowych. Nie zbieramy tektury tylko; gazety, książki, czasopisma itp.

W czwartek 12 kwietnia w godzinach 16.00 do 17.00będzie prowadzona zbiórka makulatury dla osób, które rano mają problem z dostarczeniem makulatury do szkoły.

Przypominamy, że zbiórka jest prowadzona w formie konkursu indywidualnego i klasowego, liczy się suma kilogramów makulatury przyniesionej w edycji jesiennej i wiosennej.

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole obchodziliśmy go bardzo uroczyście. W ramach jego trwania w klasach gimnazjalnych i siódmych zorganizowano:

  • Lekcje w klasach siódmych na temat Światowego Dnia Zdrowia
  • Plakaty na temat chorób cywilizacyjnych – wszystkie klasy gimnazjalne i klasy VII – wystawa na korytarzach szkolnych
  • Prezentacje komputerowe na temat Światowego Dnia Zdrowia
  • Kiermasz zdrowej żywności – poczęstunek dla uczniów (zdrowe kanapki, owoce, warzywa, soki owocowo-warzywne)


 

Tematem konkursu w tym roku były „Owady”. Konkurs składał się z 5 kategorii: praca plastyczna przestrzenna lub płaska, praca literacka, fotografia i film.

W konkursie wzięło udział 33 gimnazjalistów i 24 uczniów szkoły podstawowej. Prace, które w szkolnym etapie konkursu zajęły pierwsze miejsca wzięły udział w wojewódzkiej edycji konkursu.

W dniu 22 marca 2018 roku w Kopalni Soli w Wieliczce odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu. Dwie uczennice z naszej szkoły zajęły wysokie miejsca:

1 miejsce - Aleksandra Stalmach (3e) - praca literacka

2 miejsce - Monika Wójtowicz (2e) - praca plastyczna przestrzenna

twardosz

Tematem głównym fotografowania małopolskiej przyrody był las. Jak ocenili członkowie komisji poziom nadesłanych zdjęć był bardzo wysoki. Zdjęcia obrazowały dzień powszedni lasu, elementy gospodarki leśnej, ochrony lasu, obecność człowieka pracującego w lesie, oraz piękno przyrody uchwycone obiektywem aparatu fotograficznego w poszczególnych porach roku.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwsza selekcja nadesłanych zdjęć nastąpiła na poziomie nadleśnictw. Do etapu regionalnego konkursu skierowano 99 zdjęć.

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów, a Oliwia Twardosz – zajęła w konkursie 3 miejsce za zdjęcie pt. „Śnieżny kocyk”.

Organizatorzy „Leśnych Inspiracji” zapraszają wszystkich laureatów i gości na galę finałową konkursu, która odbędzie się w piątek 23 marca 2018r. o godzinie 11:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, przy ul. Rajskiej 1.

Serdecznie gratulujemy! :)

Tematem konkursu w tym roku są OWADY.

FORMY KONKURSU:

  • konkurs plastyczny (prace płaskie i przestrzenne)
  • konkurs literacki
  • konkurs fotograficzny
  • konkurs filmowy

Autorem jednej pracy konkursowej może być tylko jeden uczeń. Zgłoszenia do konkursu u p.Eweliny Zlezarczyk. Prace można oddawać do 26 lutego 2018r (poniedziałek po feriach).

Pełny regulamin konkursu ekologicznego - kliknij tutaj.

Zebraliśmy ok. 3 ton papieru. Wszystkim uczestnikom akcji bardzo dziękujemy za udział. Zapominalskich zapraszamy na akcję w kwietniu :) Nagrody dla klas i uczniów zostaną wręczone za obie akcje na apelu końcoworocznym.

makulaturaW następny czwartek (26 października 2017 r.) w naszej szkole, przed lekcjami przeprowadzona zostanie zbiórka makulatury. Koło szkoły będzie postawiony kontener do którego należy wrzucić makulaturę. Papier powinien być spakowany (związany sznurkiem, w pudełku kartonowym, w worku itp.) Nie przyjmujemy kartonów. Makulaturę można przynosić też w dniach poprzedzających akcję (już od jutra) i należy ją wtedy złożyć u p. Danusi do magazynu koło boiska.

Za przebieg akcji w danej klasie odpowiada wychowawca. Należy wyznaczyć 1-2 osoby w klasie, które przyjdą w czwartek do szkoły na 7.30, dopilnują zbiórki oraz sporządzą listę z wynikami klasy (ilość zebranych kilogramów przez poszczególnych uczniów i całą klasę) Listę należy przekazać w dniu zbiórki do p. E. Zlezarczyk. Za udział w akcji uczniowie otrzymują pochwały i nagrody.

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji! :)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com