Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Ekologia

W dniu 4 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym w Bysinie, który zakończył się dużym sukcesem naszych uczniów. Podczas jego trwania została wyświetlona zwycięska prezentacja oraz można było podziwiać albumy wykonane przez uczestników konkursu.

 

1

Tematem konkursu w tym roku były „Tajemnice ziół”. Konkurs obejmował 5 kategorii: test wiedzy, praca plastyczna przestrzenna lub płaska, praca literacka, fotografia i film.

Konkurs rozstrzygano w 3 kategoriach wiekowych: klasy 4-6, klasy 7-8 i gimnazjum. Prace, które w szkolnym etapie konkursu zajęły pierwsze miejsca wzięły udział w wojewódzkiej edycji konkursu.

Baterie:

1 miejsce – Julia Leńczowska-Kościelniak – klasa 3e – 2400 sztuk

2 miejsce – Ewa Wróblewska – klasa 3e – 1000 sztuk

3 miejsce – Martyna Dawiec – klasa 8b – 300 sztuk

Nakrętki:

1 miejsce – Ewa Wróblewska – klasa 3e – 15000 sztuk

2 miejsce – Karolina Święch – klasa 3f – 3750 sztuk

3 miejsce – Szymon Proszek – klasa 3d – 3000 sztuk


Dziękujemy za zaangazowanie i gratulujemy wyników! :)

Przez cały rok w budynku B zebrano ok 4,5 tony makulatury.

Rywalizacja klasowa:

1 miejsce - klasa 7c (936kg)

2 miejsce – klasa 3e (815kg)

3 miejsce – klasa 3d(675kg)

W edycji wiosennej zebrano ok 2,5 tony makulatury.

Rywalizacja klasowa:

1 miejsce - klasa 3e (457kg)

2 miejsce – klasa 3d (364kg)

3 miejsce – klasa 8d (308kg)

Przypominamy o możliwości oddawania do piątku (26.04.2019 r.) prac na konkurs ekologiczny (prezentacje na płycie CD i albumy fotograficzne).

Podpisane prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły (ul. Sobieskiego 1) wraz ze zgodą rodziców na udział konkursie (załącznik nr 2 do regulaminu konkursu). Link do regulaminu - kliknij tutaj.

makulaturaW związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi w dniu 4  kwietnia (następny czwartek) w naszej szkole (w budynku Gimnazjum) przed lekcjami przeprowadzona zostanie zbiórka makulatury. Koło szkoły będą wyznaczone miejsca dla poszczególnych klas na składowanie papieru.  Papier powinien być spakowany (związany sznurkiem, w pudełku kartonowym, w worku itp.) Nie przyjmujemy kartonów.

Makulaturę można przynosić też w dniach poprzedzających akcję – należy ją wtedy złożyć u p. Danusi do magazynu koło boiska. Za przebieg akcji w danej klasie odpowiada wychowawca.

Należy wyznaczyć 1-2 osoby w klasie, które przyjdą w czwartek do szkoły na godz. 7:30, dopilnują zbiórki oraz sporządzą listę z wynikami klasy (ilość zebranych kilogramów przez poszczególnych uczniów i całą klasę) Listę należy przekazać w dniu zbiórki do p. Eweliny Zlezarczyk.  Za udział w akcji uczniowie otrzymują pochwały i nagrody. 

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji! :)

Poniżej przedstawiamy podsumowanie zbiórki makulatury. Wśród klas 1 miejsce zajęła klasa 3e, drugie 3d, a trzecie 7c. Indywidualnie najwiecej makulatury przyniósł Karol Kaźnica z 7c, następnie Agnieszka Skowronek z 3d oraz Milena Baczyńska z 8a.

Gratulujemy zaangażowania! :)

Zestawienie zbiórki makulatury według klas:


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com