Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

uwaga

Nowa strona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego znajduje się pod tym adresem: www.sp1myslenice.pl

Ekologia

noc (19)

W piątek 28 września około godziny 17.00 wyjechaliśmy z Myślenic, kierując się do Krakowa, by tam uczestniczyć w corocznej Nocy Naukowców. Opiekunem grupy oczywiście była nasza niezastąpiona pani Krystyna Oliwa, która wcześniej zorganizowała wszystko tak, żeby było na jak najlepszym poziomie.

Gdy dojechaliśmy na Politechnikę Krakowską niedaleko wejścia przywitały nas pierwsze doświadczenia i dużo wybuchów. Naszym przewodnikiem była bardzo urocza pani. Zaczęliśmy zwiedzanie od rozmowy z profesorem zajmującym się badaniem próbek związanych również z działalnością policji. Następnie oglądaliśmy doświadczenia związane z biomateriałami. Później weszliśmy do sali z doświadczeniami związanymi z 4 żywiołami, czyli wodą, ogniem, ziemią i powietrzem. Ostatecznie robiliśmy pianki, które po urośnięciu były ciepłe.

W piątek wieczorem, 25.09.2015r., grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką mgr Krystyny Oliwy oraz mgr Eweliny Zlezarczyk udała się na organizowaną w Krakowie Małopolską Noc Naukowców. W ten jeden dzień w roku badacze byli do naszej dyspozycji i mogli podzielić się z nami swoją wiedzą, a także odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Mieliśmy również okazję przyjrzeć się ich pracy i doświadczeniom z bliska.

W środę 8 października uczniowie klas 2F i 2B pojechali na wycieczkę przedmiotową z biologii oraz geografii. W pierwszej kolejności zaliczyliśmy pokaz multimedialny w Planetarium w Niepołomicach. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat astronomii i wszechświata.


Następnie udaliśmy się do krakowskiego zoo, a tam zostaliśmy podzieleni na grupy. Każda z nich miała za zadanie przygotować informacje o poszczególnych gromadach zwierząt. Prawie wakacyjna pogoda sprawiła, że wszyscy z przyjemnością zwiedzili zoo i również poszerzyli w sposób praktyczny swoją wiedzę na temat świata zwierząt.

Takie wyjazdy w sposób ciekawy uczą nas wiedzy o otaczającym nas świecie. Uważam je za bardzo pozytywną formę nauki.

Natalia Węgrzyn kl. 2f

Więcej zdjęć z wyjazdu - kliknij tutaj.

 

W naszej szkole po raz kolejny odbył się Kiermasz Zdrowej Żywności. Uczniowie klas 1d oraz 1c wspólnie promowali zdrowe odżywianie - zgodnie z zasadami zdrowego żywienia samodzielne przygotowali posiłki, desery i soki. Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia wpłyną pozytywnie na świadomość żywieniową młodzieży. Jeśli nauczymy się wybierać odpowiednie produkty i będziemy umieli wprowadzić zasady piramidy żywienia do naszego życia, to jesteśmy też w stanie je znacznie wydłużyć! Bo jedząc zdrowo, JESTEŚMY ZDROWI, a razem ze zdrowiem łączy się jeszcze coś innego  - DOBRE SAMOPOCZUCIE :)

Pełna galeria zdjęć - Kiermasz zdrowej żywności - kliknij.

Powrót do wyboru galerii

Powrót do wyboru galerii

Powrót do wyboru galerii


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com