Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

szkolazdrowieJest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze gimnazjum otrzymało wojewódzki certyfikat „Szkoły promującej zdrowie”. Dzięki staraniom dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców otrzymaliśmy ten tytuł, który jest symbolem naszych działań w zakresie promocji zdrowia wśród młodych ludzi. Certyfikaty otrzymały szkoły wyróżniające się systematycznymi i ciągłymi działaniami w tym zakresie.

W piątek (23.10.2015) w Tarnowie odbyła się uroczysta konferencja, na której Małopolski Kurator Oświaty – pan Aleksander Palczewski wręczył certyfikaty wyróżnionym szkołom. Nasz certyfikat odebrała p. Ewelina Zlezarczyk - koordynator projektu.

 

Zadania promujące zdrowie zawarte są w szkolnym Programie Wychowawczym, Programie Profilaktycznym oraz w Programie Działań Szkoły Promującej Zdrowie. Działania te zostały opracowane na kolejne trzy lata (2012-2015). Obejmowały one 5 obszarów: bezpieczeństwo (zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki), zdrowe odżywianie, ochrona zdrowia i profilaktyka uzależnień, aktywność fizyczna, oraz działania proekologiczne.

Standardy Szkoły promującej zdrowie, plan działań, sprawozdania z ich realizacji, zdjęcia z wybranych akcji są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce „Promocja Zdrowia” – pod tym linkiem.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com