Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Zapraszamy do przeczytania artykułu o działaniach naszych uczniów w ramach Myślenickiej Akademii Talentów. Działają oni w sekcji kulturalnej MAT-a.Stowarzyszenie „Myślenicka Akademia Talentów” SEKCJA KULTURALNA

kierujący: Jarosław Pietrzak

Zespoły muzyczne:

Anafora https://www.facebook.com/anafora44

Gryps https://www.facebook.com/grypsofficial/?fref=ts

Reaper https://www.facebook.com/reapermusic77/

Chór: Hura pod kierunkiem Magdaleny Starzec https://www.facebook.com/chorhura


Grupa „Anafora” (rok założenia 2009)

Zespół pod kierunkiem Jarosława Pietrzaka kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Od kilku lat działający przy Gimnazjum nr 1 im. J. Słowackiego w Myślenicach zespół „Anafora” proponuje młodzieży i mieszkańcom naszego miasta projekty muzyczne na święta narodowe i rocznice historyczne. To „kuźnia talentów”, gdzie młodzi ludzie mają możliwość wystąpienia w Koncertach oraz Multimedialnych Spektaklach Muzycznych.

Amatorscy muzycy „Anafora” odbyli już 4 wizyty w studio nagrań. Zespół wydał płytę Myślenicki Patriotyzm”.

Z naszej grupy powstały już dwie grupy muzyczne „Gryps” oraz „Reaper”.

Efekt naszej ostatniej pracy: https://www.youtube.com/watch?v=3Xosi7q_9Mg


Bieżące działania:

Nowo powstałe stowarzyszenie „Myślenicka Akademia Talentów” koordynuje działania w dziedzinie kultury podejmowane dotąd samodzielnie przez grupy muzyczne pod kierunkiem Jarosława Pietrzaka i chór pod dyrekcją Magdaleny Starzec. Były to wydarzenia związane z rocznicami i świętami patriotycznymi przygotowane dla mieszkańców Gminy Myślenice i miasta Krakowa, a także udział tych grup muzycznych w imprezach rozrywkowych. W poprzednim roku szkolnym były to następujące imprezy kulturalne:

Przygotowano spektakl muzyczny z okazji 11 listopada pt. „Podlegli do Niepodległej” wystawiony w MOKIS – ie dla młodzieży szkolnej, a następnie dla mieszkańców naszego miasta. To działanie oraz występ grupy Anafora w „Tramwaju Patriotycznym” w Krakowie odbyło się jak co roku w ramach małopolskiego programu „Młodzież Pamięta”. Podobnie w związku z rocznicą Konstytucji 3 Maja zaprezentowano widowisko „Historia pędzlem malowana” i kolejny 7 raz Anafora zagrała w „Tramwaju Patriotycznym.

Stowarzyszenie „MAT” zorganizowało we współpracy z MOKIS -em „Wiosenny Koncert MAT - a”. 1 kwietnia 2016 na scenie domu kultury znalazło się kilka grup muzycznych oraz tancerze z Anafory. Zagrały także rockowe zespoły Reaper i Gryps o czym informowała Gazeta Myślenicka nr 12/2016 z dnia 07.04.2016.

http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2016/12/Tutaj-formuje-sie-kuznia-talentow.html


Poza tym grupy związane z „MAT -em” wystąpiły na następujących imprezach:

Pikniku Świątecznym” organizowanym corocznie na myślenickim rynku; „Scenie muzycznej Runmageddonu” (30.04.16 – Plaża Trawiasta) gdzie zaprosiliśmy także zespół „Echo”; „Myślenickim Parkowaniu” (02.06.16), „Festiwalu Funduszy Europejskich” (12.06.16), „MILA 2016” (23.06.16 w klubie Kwadrat w Krakowie); na Międzynarodowych Małopolskich Spotkaniach z Folklorem (5.07.16 Miechów); „Festiwalu Młodych podczas ŚDM” (27.07.16).


Grupa „Anafora” została także zaproszona na tegoroczny „Myślenicki Festiwal Lata”, gdzie niestety podobnie jak zespół „Echo” nie wystąpiła w związku z załamaniem pogody.


Młodzi muzycy, aktorzy i tancerze działający w ramach stowarzyszenia „MAT” nagrywają także utwory muzyczne w studio nagrań i montują we współpracy ze swoimi rówieśnikami teledyski i filmy z występów. Efekty ich pracy można zobaczyć na portalu youtube lub facebooku.

Strona Mat-a: http://mat.myslenice.pl


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com