Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

14-15.05.2016 odbyły się w Warszawie centralne uroczystości związane z Dniami Cichociemnych. Julia Ingarden, uczennica naszej szkoły i prawnuczka cichociemnego Antoniego Żychiewicza (jednego z Cichociemnych, którym jest poświęcona tablica w naszym gimnazjum), wzięła udział w tych uroczystościach.


Pierwszego dnia odbył się piknik na Ursynowie, gdzie odbywały się pokazy służb mundurowych, można było wziąć udział w wielu grach terenowych, mających na celu przybliżyć szkolenie Cichociemnych. Odbyły się również pokazy skoków spadochronowych w wykonaniu żołnierzy GROM.


Następnego dnia miały miejsce uroczystości związane ze Zjazdem Cichociemnych i ich Rodzin. Przedstawiciele wojska, rodzin Cichociemnych i kombatanci złożyli kwiaty pod pomnikiem Cichociemnych przy ul. Matejki oraz przed pomnikiem 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej na warszawskich Powązkach. Następnie odbyła się Msza Św. w intencji spadochroniarzy AK w Kościele św. Jacka, a następnie zaproszeni goście udali się na Zamek Królewski, gdzie po poczęstunku, na sali balowej odbyła się kolejna część zjazdu. Uczestnicy wysłuchali wystąpień zaproszonych gości i organizatorów, m.in. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Kasprzyka, Dowódcy JW GROM Piotra Gąstała, prof. Jana Żaryna, a także ostatniego żyjącego cichociemnego Aleksandra Tarnawskiego. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wspaniałego mini-koncertu fortepianowego Mariusza Ciołko i dudowego - szkockiego zespołu Pipes&Drums.


Doroczny Zjazd jest okazją do spotkania i integracji potomków i legendarnych skoczków.

Autor: Julia Ingarden, 2f


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com