Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Dnia 4.10.2016 r. dwie uczennice naszej szkoły Julia i Karlina Ingarden wybrały się w ciekawe miejsce, by poprowadzić lekcję historyczną dla specyficznych słuchaczy. Celami ich podróży były trzy więzienia. :-)Dwa ośrodki karne znajdowały się w Strzelcach Opolskich, a jeden w Sierakowie Śląskim. Dziewczyny opowiadały o dziejach swojego pradziadka Cichociemnego - Antoniego Żychiewicza. By wejść do więzienia musiały okazać dowód tożsamości ze zdjęciem, przejść przez wykrywacz metalu oraz niezliczoną ilość drzwi i krat. Widownia była bardzo zainteresowana tematem, z chęcią zadawali pytania i prowadzili rozmowę. Wielu z osadzonych było nieźle zorientowanych w temacie Cichociemnych.


W trakcie wizyty poznaliśmy osadzonego - pana Adama - bibliotekarza w Zakładzie Karnym w Sierakowie Śląskim i zwiedziliśmy niewielką więzienną bibliotekę. Opiekunowie opowiadali o dużym zainteresowaniu czytelnictwem wśród więźniów i poprosili o podarowanie książek, gier planszowych do ośrodków karnych, bo są one bardzo potrzebne. Niektórzy więźniowie odbywają karę nawet dożywocia, a często zdarzają się przypadki 10, 20, 30 lat kary. Nie mają komputerów i telefonów komórkowych i w wolnym czasie właśnie czytają, grają w gry planszowe, mają kółka zainteresowań. Ale ile można czytać te same książki? Mam nadzieję, że w naszej szkole uda się zorganizować akcję zbierania książek i gier dla więźniów.


Link do filmiku reklamującego kampanię „Książki w pudle” – kliknij tutaj. 

Linki do relacji ze spotkań:

Link 1 - kliknij tutaj.

Link 2 - kliknij tutaj.

Link 3 - kliknij tutaj.

Link 4 - kliknij tutaj.


autor: Karolina Ingarden Ib

zdjęcia: Piotr Patrzykowski


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com