Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

1 lipca myśleniccy harcerze pojechali na obóz, którego baza znajdowała się w Mielnie, miejscowości położonej nad morzem, 15 kilometrów od Koszalina. Obóz trwał do 16 lipca, a tematem przewodnim było życie Słowian. Uczestniczyli w nim harcerze i zuchy w wieku 6 – 17 lat, w tym wielu harcerzy z Drużyny Starszoharcerskiej „Awangarda”, składającej się głównie z uczniów Gimnazjum nr 1.


Większość harcerzy najlepiej wspomina wędrówki, czyli dwudniową wyprawę w nieznane. Głównymi atrakcjami był spływ kajakowy wiodący po malowniczej rzece i nocleg w stadninie koni. Oprócz wędrówek braliśmy udział w różnych dziennych i nocnych grach terenowych, turniejach i innych zajęciach. Były też tradycyjne harcerskie śpiewogrania przy ognisku.

Dla większości harcerzy ten obóz był jednym z najlepszych, na jakim kiedykolwiek byli. Nie tylko jeśli chodzi o świetnie przygotowane zajęć, ale także ze względu na wspaniałą atmosferę i niezawodną kadrę. Z niecierpliwością czekam na kolejne harcerskie lato. :-)

Karolina Ingarden kl. 1b

fot. ZHP Hufiec MyśleniceSzkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com