Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

W weekend na przełomie września i października pojechaliśmy na biwak do chatki studenckiej Adamy w Beskidzie Makowskim. Na tym biwaku mieliśmy doskonalić znajomość technik harcerskich takich jak wyznaczanie odległości, mierzenie wysokości drzewa i szerokości rzeki, praca z mapą, tudzież wyznaczanie azymutów.W piątek wieczorem nowe osoby w naszej drużynie przyjęły jej barwy. Następnie pośpiewaliśmy trochę przy ognisku i wróciliśmy do schroniska. Następnego dnia udaliśmy się na wycieczkę na górę Jałowiec (1111m n.p.m.). Po powrocie każdy zastęp ugotował obiad. Dania były ciekawe i wszystkim smakowały. Wieczór umiliły nam śpiewogranie i gry towarzyskie. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się Uno. Jednak zdecydowanie na miano „gry biwaku" zasłużyła gra w Śledzia.


W niedzielę po zrobieniu porządków wyszliśmy dość wcześnie, żeby zdążyć na mszę. Droga ze szczytu była łatwiejsza, ponieważ dostaliśmy prezent: mały, stary rowerek. Do Myślenic wróciliśmy zmęczeni (tudzież brudni), ale szczęśliwi. :-)

autor: Antoni Kucharski

fot: Paulina Sorocka


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com