Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Wreszcie ciepło i nie pada - wiosna! Można rozpocząć sezon wycieczek górskich. Na pierwszą jedziemy w Beskid Mały. W dniu wyjazdu stawiamy się w komplecie w miejscu zbiórki przed naszą szkołą. Jest nas 35 uczniów oraz opiekunowie p. Jadwiga Kutrzeba, p. Barbara Śliwa, p. Bogusław Janas, p. Paweł Biela oraz p. Marcin Gmyrek, naszym przewodnikiem jest niezawodny Pan Jan Batko.

 

Wyjeżdżamy o godzinie 730 tak, aby możliwie wcześnie dotrzeć do Międzybrodzia Żywieckiego i wyjechać kolejką na Górę Żar. Na szczycie okazało się, że nie zobaczymy legendarnych panoram, ponieważ chmury i mgła mocno ograniczają widoczność, częściową rekompensatą była możliwość zobaczenia fragmentu elektrowni szczytowo - pompowej, z której słynie „ Żar”. Od górnej stacji kolejki, w kierunku przełęczy Kocierskiej prowadził nas czerwony szlak, z którym zdobyliśmy Wielką Cisową Grapę, Kocierz i Beskid. W drodze mogliśmy zobaczyć pozostałości szałasu pasterskiego charakterystycznego dla tamtego pasma Beskidów i wysłuchać ciekawych historii ze zbioru P. Batki. Dłuższy odpoczynek zrobiliśmy sobie w ośrodku na Przełęczy Kocierskiej, gdzie mogliśmy odpocząć i coś zjeść. Stamtąd zielonym szlakiem trawersując szczyt Wielka Bukowa, zwany Kaprówką zeszliśmy do Porąbki. Na rozpoczęcie sezonu przeszliśmy 16 kilometrów niewymagającej trasy chociaż miejscami sceneria była jeszcze zimowa. Do Myślenic w dobrych humorach wróciliśmy o 17. Zachęcamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w kolejnych wycieczkach organizowanych przez szkolne koło turystyczno - fotograficzne.

Galeria zdjęć - Beskid Mały - kliknij.

Do zobaczenia na szlaku! :)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com