Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

W poniedziałek 21 maja 2 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem naukowym, Panią Dorotą Święch miało okazję spotkać się z arcybiskupem metropolitą krakowskim Markiem Jędraszewskim w Pałacu Biskupim na Franciszkańskiej 3. Spotkanie odbyło się z okazji ceremonii rozdania nagród konkursu biblijnego pt. "Dzieje Przymierza".

Na początku tuż po dotarciu na miejsce i zwiedzeniu Bazyliki Franciszkańskiej wraz z pięknym witrażem Stanisława Wyspiańskiego oraz relikwiami bł. Anieli Salawy udaliśmy się prosto do siedziby Kurii Metropolitalnej, słynnej "Franciszkańskiej 3" gdzie mieliśmy odebrać nasze zasłużone nagrody z okazji osiągnięcia tytułu laureata w tegorocznej edycji konkursu biblijnego.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim wykładem historycznym w kaplicy biskupiej oraz błogosławieństwem dziękczynnym Ducha Świętego za doznane łaski w trakcie długotrwałych przygotowań do finału konkursu, który odbył się w Krakowie miesiąc wcześniej. Ksiądz prowadzący opowiedział nam również w szczegółach historię kaplicy w Pałacu Biskupim oraz kilka krótkich anegdot z nią związanych. Na końcu zaprosił nas na odebranie nagród które zostały wręczone osobiście przez Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Można by powiedzieć, że sama jego obecność była już wielką nagrodą.

Wszyscy byliśmy zaskoczeni jego stylem wypowiedzi oraz umiejętnością łatwego nawiązywania kontaktu z młodzieżą, co naprawdę w dobie Internetu nie jest takie łatwe ;). Trzeba również wspomnieć ,że uroczystość wręczania nagród odbyła się w sali królewskiej, a więc miejscu, w którym znajduje się słynne okno, przez które Św. Jan Paweł II błogosławił i pozdrawiał wiernych.

Na zakończenie Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski udzielił nam błogosławieństwa na przyszłość i wspomniał abyśmy nie spoczęli na laurach i dalej rozwijali nasze zainteresowania religijne, a co za tym idzie naszą wiarę.

Na koniec chciałbym podziękować w imieniu wszystkich uczniów przygotowujących się do konkursu biblijnego Pani Dorocie Święch za Jej charyzmę, wiedzę i determinację, aby się nią dzielić z młodzieżą głodną głębszego zrozumienia Pisma Świętego. Chciałbym również pogratulować wszystkim uczniom z naszej szkoły, a w szczególności Ewie Dziga – która otrzymała tytuł finalisty, uczestniczącym w tegorocznej edycji konkursu biblijnego za ich niezwykły zapał i chęć pogłębiania swojej wiedzy w tej niezwykle trudniej materii jaką jest Pismo Święte oraz Religia.

Ryszard Sikorski 2b, Jan Jaśkowiec 2a


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com