Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

cube

W ramach realizacji działań wynikających z planu innowacji pedagogicznej „Kulturalna szkoła’’ nasi uczniowie dnia 28 września 2016r. obejrzeli w Krakowie wystawę pt. „CUBE”.


Kilka słów dotyczących tego wydarzenia:

Współczesny świat zamyka ludzi we własnych „skorupkach”, które izolują nas od realnego spotkania z drugim człowiekiem. Nasze pudełka to nasze mieszkania, pracownie, zawody, warsztaty, komputery, tablety, smartfony, iPody, uzależnienia, itp. Często funkcjonujemy obok siebie, fizycznie blisko, ale bez chęci, potrzeby, możliwości wzajemnego kontaktu. Z drugiej strony odizolowanie daje szansę na ocalenie czy zachowanie własnej indywidualności przed tym co masowe, popularne...

Spotkaniem wszystkich artystów biorących udział w Biennale Sztuki Polsko – Niemieckiej była dawna Szkoła Przemysłowa Żeńska na ul. Syrokomli, gdzie cała jej przestrzeń została oddana na potrzeby twórcze artystów. Miejsce to nie było przypadkowe. Założeniem Fundacji „Transporter Kultury” jest bowiem rewitalizacja poprzez sztukę miejsc, które przestały być używane, nie są ogólnie dostępne lub ma być zmienione ich przeznaczenie… i to właśnie wywarło na nas największe wrażenie. Zupełnie inny sposób zwiedzania i odbioru prezentowanych prac.

Beata Baczyńska


Poniżej opinie uczestników wyjazdu:

Trochę psychodeliczna, przerażająca i zmuszająca do myślenia wystawa w niecodziennej scenerii zaniedbanego budynku dawnej szkoły tkackiej dla dziewcząt wywołała we mnie sprzeczne emocje. Z jednej strony przerażenia, z drugiej zachwyt. Zaczęłam się zastanawiać nad przeżyciami niemieckich i polskich autorów tej sztuki. Poruszała ważne tematy zamknięcia, odosobnienia, aspołeczności, ale także wciąż aktualnego w obecnych czasach problemu dyskryminacji.

Izabela Brytan 3e


Moim zdaniem wystawa była bardzo ciekawa i różnorodna. Każde pomieszczenie miało swoją historię i przesłanie. Dodatkowym elementem wyróżniającym to miejsce był sposób zwiedzania, mogliśmy indywidualnie podziwiać piękne dzieła w dowolnym tempie. Sądzę, że warto było obejrzeć tą wystawę.

Sylwia Ślusarczyk 3e


Ta wystawa była bardzo ciekawa, nowoczesna. Można ją było interpretować na wiele różnych sposobów.

Emilia Kaczmarek 3e


Sam budynek sprawiał ogromne wrażenie, a fakt zwiedzania go w swoim tempie i możliwość własnych interpretacji dzieł sprawiał dużą przyjemność. Sztuka, z którą się zetknęliśmy budziła emocje i dawała do myślenia. Myślę, że warto było to zobaczyć.

Karolina Kurek 3e


Ta wystawa wzbudziła we mnie wiele różnorodnych emocji. Każdy znalazł w niej „coś dla siebie’’. Z miłą chęcią ponownie bym ją zobaczyła.

Karolina Panuś 3e


To była interesująca wystawa pełna nietypowych dzieł. Sztukę można było poczuć w nowy, niekonwencjonalny sposób.

Anna Kurowska 3e

 


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com