Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

W dniu 10 maja o godzinie 18.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się spotkanie pt. „Sakralne narracje”. Głównym gościem był Pan Bogdan Czesak. Niestety drugi rozmówca tzn. Marcin Świąder nie dotarł. Tematem wernisażu była sztuka sakralna.

Główny bohater podzielił się własnymi wrażeniami dotyczącymi jego codziennej pracy. Na wystawę składają się ekspozycje przyniesione z pracowni Pana Bogdana Czesaka. W galerii widziałam suknię Matki Boskiej Częstochowskiej, krzyże, anioły i wiele innych dzieł. Niektóre prace były niedokończone, czekające na prace konserwatorskie. Najważniejszym eksponatem była jednak niezwykła figura Matki Bożej z Wilkanowa. Dzieło prawdopodobnie pochodzi z 1510 r. Jest rzeźbą gotycką. Pokryte ono było kilkoma warstwami polichromii. Konserwator mówił o swojej pracy i opowiadał dużo historii ze swojego życia tak, że występ, choć trwał aż ponad godzinę, nie był nudny. Drugą część wystawy stanowiły ikony. Prace kilkunastu autorów przedstawiają przede wszystkim oblicze Chrystusa i wizerunki Matki Bożej.

Agnieszka Bergel kl.IIc


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com