Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Dnia 10. 05. 2018 r. o godz.18:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się wernisaż pt. „Sakralne narracje". To niezwykle spotkanie poprowadził konserwator dzieł sztuki Bogdan Czesak, który opowiadał o swoim zawodzie oraz pracy z nim związanej.

Obiekty wystawiane w holu przeniesione zostały z jego pracowni konserwatorskiej. Wśród nich, między innymi mogliśmy ujrzeć elementy demontowane z dekoracji kościelnych, snycerskie, odlewy gipsowe dzieł znanych autorów, przykłady polichromii. Ekspozycja ukazywała obiekty „w trakcie pracy", często niepełne, gdyż czekają na prace konserwatorskie. Jednym z ważniejszych dzieł okazała się być figura Matki Bożej z Wilkanowa datowana na 1510 r.

Drugą ekspozycją, którą mogliśmy obejrzeć, był pokazywany w galerii artysty nieprofesjonalnego zestaw prac powstałych podczas warsztatów pisania ikon w Centrum Kultury w Niepołomicach. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w programie Kulturalnej Szkoły, gdyż poszerza ona naszą wiedzę i uwrażliwia nas na piękno sztuki.

Julia Ulman, kl.3A
Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com