Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

W piątek 18 maja, po raz drugi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował Europejską Noc Galerii. Wernisaż rozpoczął się o godzinie 18.00 wystawą myśleniczanina Andrzeja Boryczki pt. "Babel 2016".

Na ekspozycji mogliśmy podziwiać obrazy zainspirowane podróżą autora do Maroka. Kolejnym prowadzącym był Konrad Cygal, który zaprezentował świetny repertuar klasycznych pieśni w różnych językach świata dodatkowo podkreślony poprzez grę na fortepianie.

Następnym punktem była wystawa Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie pn. "Idea, Forma, Warsztat". Profesorowie, absolwenci i studenci zaprezentowali prace czterech pracowni: Rzeźby w Drewnie, Kamieniu, Ceramice i Metalu. Wystawa zbiorowa 39 autorów gromadzi prace z lat 1992-2016.

Na wernisażu można było porozmawiać z autorami, a także skorzystać z poczęstunku. Polecam wszystkim na własne oczy zobaczyć niezwykłą twórczość wymienionych wyżej twórców, obok których prac na pewno nie da się przejść obojętnie. Większa cześć obrazów była nieoczywista i bardzo interesująca, a cały wernisaż został dopięty na „ostatni guzik”.

Izabela Szlachetka, 3b


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com