Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Dnia 18 maja 2018 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się już drugi raz Europejska Noc Muzeów. Wydarzenie to z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością. Zróżnicowanie wieku odwiedzających MOKiS było bardzo duże, co pokazuje, że każdy w ten piątkowy wieczór znalazł coś dla siebie.


Ta szczególna noc zaczęła się wernisażem o godzinie 18.00 dotyczącym wystawy pt. „Babel 2016”. Twórcą jest nasz rodak z Myślenic, Andrzej Boryczko. Podróż do Maroka była inspiracją do stworzenia obrazów, które można było podziwiać. Dzieła te posiadały bogatą kolorystykę i głębokie przesłanie. Koło malowideł widniały również zdjęcia z podróży. Drugim punktem programu był występ Kondrada Cygala wraz z grającą na fortepianie Rasikomon Siyapong. Zaprezentowali oni repertuar klasycznych pieśni w różnych językach świata. Była to następna podróż, w której mogli uczestniczyć odwiedzający. Wystawa to ostatnia atrakcja, jaka czekała na gości. Stworzyli ją profesorowie, absolwenci i studenci Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dzieła były wykonane z drewna, kamienia, ceramiki czy metalu. Całość została zatytułowana "Idea, Forma, Warsztat”. Prace, aż 39 artystów, zostały pokazane z okazji obchodów 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych.


Wystawa ta zwróciła uwagę wielu osób, ponieważ poszczególne rzeźby były proste, a zarazem oryginalne i niepowtarzalne. Każdy widział coś innego, coś, co dla niego było istotne i piękne. To pokazuje, że każdy może znaleźć swoje miejsce w kulturze.

 Marta Olesek, 3b


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com