Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Dnia 23 maja w Bibliotece Publicznej im. Jana Kruczka w godzinach wieczornych, odbył się wernisaż Anety Więcek pt. "Koło fortuny". Był to zbiór fotografii i instalacji artystycznych obejmujący bolączki współczesnego społeczeństwa, jego kłopoty i wady. O tej samej porze trwał też wieczór poezji Piotra Matery w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

 

Fotografie pani Więcek skłaniały do refleksji, prowokowały różnorakie przemyślenia. Największe wrażenia na wszystkich zrobiła lista zawierająca ceny ludzkich narządów oraz ich zdjęcia. W poruszenie wprawił też cykl zdjęć "Współczesne Świętości", który obrazuje, że dla naszego społeczeństwa najważniejsze są smartfony, tablety i konsole, a często zapominamy o jakże ważnej chwili spokoju, wyciszenia, pobytu w gronie znajomych, rodziny. Artystka poruszyła też temat samotności i postępującej alienacji społecznej. Nader ważne postulaty zawarła w wyjątkowych zdjęciach, które stały się najlepszymi ambasadorami myśli, poglądów, idei.

Następnie wybraliśmy się do MOKIS-u, gdzie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wieczorze poezji Piotra Matery, prowadzonym przez panią Dorotę Ruśkowską. Wszyscy goście byli oczarowani poziomem ekspresji lirycznych tworów autora, jego wrażliwości, głębokiej mądrości. Nowoczesne, eksperymentalne formy wiersza, młody poeta połączył z folklorem i ludową tradycją. Klimat budowały występy artystyczne młodzieży z okolic.

Oba te wydarzenia artystyczne były dużą dawką wrażliwości, refleksji, ubogacenia ludzkiego wnętrza. Możliwość rozmowy, słuchania artystów, jest nieoceniona w procesie poznawania bogatych kanonów sztuki przez młodych ludzi ,a głęboka mądrość płynąca z tychże kulturalnych wydarzeń z pewnością ubogaci wnętrze każdego z nas.

Karol Ferfecki, Krystian Nieckula


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com