Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Przedstawiamy Wam laureatów tegorocznego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Poprosiliśmy ich, aby w kilku zdaniach opisali swoją działalność wolontariacką.

 


Bartek

Nazywam się Bartłomiej Bierówka. Jestem uczniem Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Działalnością w wolontariacie zajmuję się od ok. 3 klasy szkoły podstawowej. Do swoich osiągnięć mogę zaliczyć udział w wielu różnych zbiórkach żywności i pieniędzy takich jak WOŚP, ale największą radość sprawia mi współprowadzenie drużyny harcerskiej oraz działalność instruktora pierwszej pomocy w Szkole Młodych Ratowników. Serdecznie zachęcam wszystkich młodych ludzi do pomagania innym :)

 


 EwaNazywam się Ewa Menzel, jestem uczennicą klasy 3B w Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Swoją działalność w wolontariacie rozpoczęłam w 1 klasie gimnazjum od udziału w akcjach zbiórek żywności organizowanych przez Caritas, a w 2 klasie dołączyłam do szkolnego wolontariatu. Angażuję się w wiele akcji organizowanych na terenie szkoły np. sprzedaż ciast dla uczniów Burkina Faso, zbiórki żywności, przedstawienia dla dzieci przebywających w szpitalu w Prokocimiu. Co tydzień odwiedzam świetlicę socjoterapeutyczną, a tam pomagam dzieciom w odrabianiu zadań domowych oraz bawię się z nimi. Wolontariat daje mi ogromną satysfakcję oraz dużo radości. Każdy z nas może być wolontariuszem - wystarczy tylko chęć i energia do działań :)


 Iza

Nazywam się Iza Lenart i jestem uczennicą klasy 3E w Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Od trzech lat udzielam się jako wolontariuszka w zbiórkach żywności i akcjach charytatywnych. Raz w tygodniu zajmuję się dziećmi na Świetlicy Socjoterapeutycznej w budynku TG Sokół. W zeszłym roku byłam pilotem grupy na Festiwalu Folkloru i dzięki temu poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi. Praca z ludźmi i wolontariat sprawiają mi wiele radości. Po trzech latach nie wyobrażam sobie życia bez pomagania innym. :)

 

 


  Kasia

Nazywam się Katarzyna Nowak. Jestem uczennicą klasy 3c Gim. nr 1 w Myślenicach. Moja działalność jako wolontariusz rozpoczęła się ok. 3 lata temu. Pomagam przy zbiórkach żywności i innych akcjach Caritasu (w Myślenicach) oraz brałam udział w zbiórkach pieniędzy np. WOŚP. Ale największą radość sprawia mi kontakt z osobami niepełnosprawnymi, wyjeżdżam z nimi na obozy i prowadzę spotkania w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Jestem też wolontariuszką w "Magicznym Domu" - jest to placówka dla dorosłych osób niepełnosprawnych, pomagam tam poprzez opiekę i zabawę z podopiecznymi. Warto zostać wolontariuszem!

 


JulkaNazywam się Julia Goławiecka, jestem uczennicą klasy 3B. Moja przygoda z wolontariatem trwa już 5 rok, i z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej, efektem mojej pracy jest fakt, że zostałam doceniona w tym konkursie. Największą przyjemność sprawia mi praca z dziećmi na świetlicy socjoterapeutycznej. Staram łączyć się wolontariat z moimi pasjami takimi jak fotografia, dlatego też jestem ambasadorką jednej z sekcji na Miesiącu Fotografii w Krakowie. Gorąco zachęcam każdego do pracy na rzecz innych osób, to naprawdę uskrzydla.

 


 Patrycja

Nazywam się Patrycja Sularz, jestem uczennicą klasy 3c naszego gimnazjum. Mój wolontariat trwa około 4 lat. Od 3 lat należę do parafialnego zespołu Caritas Betania, gdzie organizuję oraz biorę udział w różnych akcjach np. zbiórki żywności, regularne spotkania z niepełnosprawnymi, wigilia dla samotnych, obozy letnie z niepełnosprawnymi itd. Jestem również wolontariuszką w placówce „Magiczny Dom”, gdzie zajmuję się osobami niepełnosprawnymi i umilam im czas. Biorę także udział w pojedynczych akcjach takich jak WOŚP. Wolontariat jest czymś wspaniałym, bez czego nie wyobrażam sobie mojego życia. Naprawdę warto pomagać innym i zachęcam do tego każdą osobę!

 


Gratulujemy wspaniałej działalności naszym uczniom! :)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com