Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

5 maja 2016 roku (czwartek) zorganizowano Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "BAJDUREK". Jako, iż był to konkurs powiatowy spektakle odbywały się Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Każda szkoła miała za zadanie wystawić na scenie jedno przedstawienie około 15 - 20 minutowe. W festiwalu z naszej szkoły wystąpiło Szkolne Koło Teatralne pod okiem p. Anny Pitak, Zbigniewa Wiącka oraz Marcina Gmyrka.


W tym roku wystawiliśmy komedię autorstwa Aleksandra Fredry pt. "Śluby panieńskie", przerobione na swój własny oryginalny pomysł. W przedstawieniu wzięli udział:

Osoba

Postać

Mikołaj Mentel

Gucio

Marzena Nowak

Gustaw

Zuzanna Czech

Klara

Kinga Bicz

Klara 2

Julia Ingarden

Albin

Hubert Grabowski

Radost

Anita Motyka

Aniela

Iwona Kobus

Sufler


Spektakl nasz został oryginalnie przerobiony według naszej własnej, ciekawej interpretacji. Albowiem 2 głównych bohaterów sztuki „rozdzieliliśmy” - mieli tzw. rozdwojenie jaźni. Klara była szlachcianką i mówiła tylko to, co należy a Klara 2 (jej alter ego) mówiła to, co w rzeczywistości myśli Klara. Tak samo było z Guciem - prawdziwą osobą i Gustawem - jeszcze jednym alter ego.


Sztuka mówiła o tym, że Klara nie chciała wychodzić za mąż, przekonując do tego swoją koleżankę Anielę. Natomiast Gucio wolałby całe swoje życie imprezować, ale jego stryj Radost zmusza go do małżeństwa. Po wszystkich intrygach Gucia niespodziewanie wszyscy się godzą i żenią. Wydaję się to dość zagmatwane, ale wszyscy aktorzy wykonali kawał dobrej roboty, wyśmienicie wczuwając się w swoje role i sztuka wypadła znakomicie.


Tło naszego występu też miało swój specyficzny charakter, toteż scenariusz miał charakter romantyczny, muzyka i stroje były jak z dwudziestolecia międzywojennego, a dekoracje współczesne. Dzięki temu uzyskaliśmy całą kompozycję i osobowość tej wspaniałej sztuki. Jestem dumna, ponieważ nasza grupa teatralna w konkursie powiatowym zajęła 3 miejsce. Mam nadzieję, że nasza praca i chęci nie poszły na marne i przyniosły dla widzów oczekiwane efekty. :)

Marzena Nowak, 2f


Galeria zdjęć BAJDUREK 2016 – autor p. Maja Ingarden – kliknij tutaj.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com