Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Sławomir Chmiel, uczeń klasy 2d, konsekwentnie rozwija swoje pasje sportowe. Jest wychowankiem szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice oraz Orła Myślenice. Talent i sumiennie podejście do treningów miały przełożenie na świetną postawę w meczach, w których reprezentował myślenickiego Orła. Zwieńczeniem jego starań były liczne powołania do reprezentacji Małopolski.Najlepszym podsumowaniem występów Sławka w barwach Orła była ostatnia runda w klubie. Jesienią 2015 roku w 12 spotkaniach ligowych strzelił aż 23 gole. Tym wynikiem znacznie przyczynił się do awansu trampkarzy do krakowskiej I ligi okręgowej. Dzięki dobrym występom w rozgrywkach ligowych został zauważony przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków i od listopada 2015 roku jest podstawowym zawodnikiem trampkarzy Białej Gwiazdy. Sławek ma już za sobą oficjalny debiut w Małopolskich Ligach Trampkarzy, zarówno w drużynach rocznika 2002, jak i wśród starszych kolegów urodzonych w 2001r.

Dotychczas reprezentował Akademię w licznych turniejach piłkarskich, m.in.:

  • W Warszawie podczas turnieju Ursynów CUP. Drużyna zajęła wówczas czwarte miejsce ( na dwanaście drużyn);
  • W Dortmundzie w dniach 14-15 maja podczas Internationales U14 Pfingstturnier organizowanego przez SC Husen- Kurl oraz Westfalia Wickede. Wiślacy doszli do drugiej fazy grupowej, w której zajęli drugie miejsce i zakończyli rozgrywki na miejscach 5-8 (w sześciu meczach stracili tylko jedną bramkę);
  • W Szczecinie podczas Międzynarodowego Turnieju Szczecin CUP. Drużyna Wisły Kraków 2002 zajęła 3 miejsce.
  • W Małopolskiej Lidze Trampkarzy 2002 i uzyskał tytuł MISTRZA MAŁOPOLSKI TRAMPKARZY 2002

Pod koniec wakacji 2016 roku Sławek Chmiel otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U15 prowadzonej przez trenera Roberta Wójcika. Brał udział w konsultacjach szkoleniowo-selekcyjnych w Woli Chorzelowskiej w dniach 10-12 września. W trakcie zgrupowania swoimi umiejętnościami przekonał do siebie sztab szkoleniowy reprezentacji Polski i został powołany na kolejne zgrupowanie kadry, które odbyła w dniach 23-25 lutego.


14 lutego 2017 roku na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) ukazała się informacja, że trener reprezentacji Polski do lat 15 Robert Wójcik podał listę dwudziestu czterech powołanych zawodników. Jednym z tych zawodników był Sławek.


Mamy więc w naszych szeregach Reprezentanta Polski w piłce nożnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)


 

Katarzyna Twardosz

Zbigniew Wiącek


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com