Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

3

07.04.2017 r. (piątek) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie matematycznym Náboj pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego, który to odbył się w Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Krakowie.

Zawody matematyczne miały charakter grupowy i trwały 120 min. W reprezentacji naszego gimnazjum znaleźli się: Izabela Brytan (3e), Monika Dziadkowiec (3b), Piotr Kamiński (3b) oraz gościnnie Jakub Tyrała SP2 Myślenice i Ignacy Buczek LO nr 1 Myślenice.

Byliśmy lekko zaskoczeni formą zawodów, nie wystarczyło jedynie dobrze rozwiązać zadań. Na starcie otrzymaliśmy 6 zadań, po rozwiązaniu jednego należało biec do komisji, która je sprawdzała, a następnie można było wziąć kolejne. Chodziło o to by rozwiązać ich jak najwięcej.Naszej drużynie udało się znaleźć na 100 miejscu na świecie z 800 drużyn z Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Wielkiej Brytanii, Węgier, Słowacji. Warto również dodać, że znajdowaliśmy się w jednej kategorii z liceami, co nie ułatwiało naszego zadania.

Mimo wszystko największą radość sprawiło nam rozwiązywanie zadań i dreszcz niepewności pod czas sprintu do komisji z rozwiązaniem.

Podczas oczekiwania na rozpoczęcie nasz czas został urozmaicony przez wypowiedzi wykładowców z Wydziału Matematyki UJ. W przypływie zniecierpliwienia przed rozpoczęciem zaczęliśmy budować wieżę z ulotek, która spotkała się z miłym odzewem grup znajdujących się na sali. ;)

Opuszczając budynek szkoły byliśmy pod wrażeniem miłej atmosfery, która panowała podczas konkursu. Zrobiło nam się trochę przykro, że nigdy nie będziemy już mogli wystartować w tak barwnym i dobrze ze sobą współpracującym składzie.

Iza Brytan, 3e


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com