Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 4330

Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki w XIII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „ZWIERCIADŁO” pt. „ Wolnym jest ten, którego niczym nie zniewolił świat.” Konkurs odbywał się w kilku kategoriach tematycznych i wiekowych.

W kategorii „rzeźba” dwójka naszych uczniów osiągnęła najwyższe wyniki. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Hubert Gąsienica – Mikołajczyk z klasy 3b, a wyróżnienie otrzymała Weronika Malanowska z 3d. Hubert włożył bardzo dużo pracy w swoją rzeźbę, która przedstawiała przygarbionego mężczyznę wpatrzonego w ekran smartfona, a dookoła obecne były pieniądze i inne rzeczy świadczące o dostatku. Weronika przedstawiła ciekawą postać w „balonie”, który odrywa się od ziemi. Jest ona symbolem przywiązania i zniewolenia dobrobytem.

Zwyciężczynią w swojej kategorii (miejsca 1 i 2 nie przyznano) została również Alicja Bednarz z klasy 3f, która wykonała 3 znakomite fotografie o zniewoleniu – m. in. czarno-białe zdjęcie „uwięzionego” psa, zdjęcie przedstawiające porozrzucane śmieci – symbolizujące zniewolenie od dostatku oraz zdjęcie zniewolenia od nałogów.

Gratulujemy naszym uczniom pomysłowości i wykonania! :)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com