Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Wręczenie nagród miało miejsce 4 września w czasie uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Przemysłu Obronnego w Kielcach. Nagrody wręczył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, a opiekę nad wyróżnionymi i ich rodzinami objęło w czasie targów Biuro do Spraw Proobronnych MON.

Różnorodność tematyki związanej z wojskiem i ilość stoisk była imponująca. W ciągu jednego dnia Karolinie i jej mamie udało się zwiedzić niewielką część ekspozycji. Szczególną uwagę przyciągały stoiska wojsk specjalnych, baz logistycznych i licznych producentów wozów bojowych. Karolina po okiem wojskowych medyków miała okazję przypomnieć sobie obsługę AED, czy proste rozwiązania survivalowe. Tradycyjnie już zasiadła za kierownicą imponującego M-ATV, będącego na wyposażeniu Jednostki Wojskowej AGAT.

Na dłuższą anglojęzyczną pogawędkę zatrzymała się na stoisku prezentującym sprzęt wykorzystywany u psów zatrudnionych w wojskach specjalnych i policji – kamizelki i kamery.

Po tak emocjonującym rozpoczęciu roku szkolnego naszej uczennicy zapewne trudno będzie wrócić do szkolnej rzeczywistości. Ale obecność na takich targach jest okazją do szczególnej mobilizacji – ponieważ uświadamia, nad jak wieloma dziedzinami należy pracować, żeby posiąść wiedzę konieczną do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. 

Gratulujemy! :)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com