Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 0597

W Myślenicach na górze Chełm odbył się „Puchar Polski w biegach na orientację AKINO”. Trwał on od piątku do niedzieli. Składał się z trzech etapów. Pierwsze dwa biegi odbyły się przed południem, a jeden w nocy. Troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w mistrzostwach – Karolina Ingarden z 3b, Dawid Zięba z 3c i Jakub Teper z klasy 8.

Zawody polegały na znalezieniu w terenie zaznaczonych punktów na mapie. Utrudnieniem były „wycięte” jej fragmenty i specyficzny wygląd oraz dodatkowe (błędne) punkty w terenie.

Pierwsza trasa była dosyć wymagająca. Nie sprzyjały też warunki pogodowe w postaci licznych opadów śniegu. Mimo tego udało się go ukończyć w zadowalającym czasie i z dość dobrym wynikiem. Druga część była łatwiejsza, niestety nie udało się obejść bez błędnie zaznaczonych punktów. Ostatni etap zaczął się o godzinie 21.30 i skończył się około 1.00 w nocy. Pomimo mroku i stromych terenów Karolina wraz z siostrą Julią Ingarden ukończyły bieg 40 min przed końcem normy czasowej z dobrym wynikiem.

Po podsumowaniu wyników w pierwszym i trzecim biegu dziewczyny wypadły najlepiej zajmując 1 miejsca w kategorii TT. Dzięki temu na zakończeniu uzyskały najwięcej punktów i po podsumowaniu otrzymały tytuł „mistrzyń Polski w biegach na orientację AKINO”.

Gratulujemy!:)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com