Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 9544

W dniu 8 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy 100 – lecie odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz klas czwartych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 - jako aktorzy Grupy teatralnej „Jedynka”, przy współpracy z uczniami I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach, przygotowali widowisko pt. „Pociąg do Wolności” według scenariusza Joanny Kazaneckiej, Elżbiety Matlak-Tryki, Magdaleny Miętki i Zbigniewa Wiącka. Spektakl wystawiony w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, odegrany został przed oddziałami gimnazjalnymi i klasami Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach oraz licealistami z I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach. Występ rozpoczął się od krótkiego koncertu chóru licealnego – wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz wysłuchaniu pieśni patriotycznych. Później na peron MOKiS-u w Myślenicach wjechał „Pociąg do Wolności.”

Pędził przez dzieje Polski - od czasów zaborów, poprzez utworzenie legionów we Włoszech, odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Przejechał przez XX-lecie międzywojenne, aż do XXI wieku i czasów wstąpienia Polski do UE. Ilustrował realia Polaków w poszczególnych momentach dziejowych: trud i poświęcenie polskich żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość, radość z odzyskanej wolności, powstawanie Centralnego Okręgu Przemysłowego, smutne i szare czasy komunizmu , powstanie i działalność NSZZ „Solidarność”, wstąpienie Polski do NATO i Unii Europejskiej, czyli współczesności.

Obserwując reakcję widowni, można powiedzieć, że spektakl się podobał. Etiudy aktorskie uzupełniały piosenki, a widownia słuchała z zainteresowaniem. Aktorzy zebrali gromkie brawa.

Ewa Wróblewska 3e

Pełna galeria zdjęć ze spektaklu - kliknij tutaj.

Galeria zdjęć - fot. Radosław Ostrowski - kliknij tutaj.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com