Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

DSCF3845

W dniu 9 listopada 2018 r. odbyła się ogólnopolska akcja, polegająca na wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski o godzinie 11:11, co było wyrazem upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. W tym wydarzeniu uczestniczyło wiele szkół z całej Polski, w tym również nasza.

Najpierw przed 11:00 wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się na boisko szkolne, gdzie czekali na historyczną godzinę 11:11. W tym czasie wygłosił swoje przemówienie pan dyrektor Tadeusz Jarząbek, a także przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Szymon Wincenciak. Następnie o godzinie 11:11 nastąpiło odśpiewanie czterech zwrotek i refrenu „Mazurka Dąbrowskiego”. W śpiewaniu pomogli uczniowie stojący naprzeciwko zgromadzonych, których śpiew został nagłośniony, tak aby wszyscy inni utrzymywali prawidłowy rytm i melodię pieśni. Były to Oliwia Studnicka, Weronika Urbanik, Eliza Kaczmarek, Sara Olejniczak, Edyta Słowiak, Karolina Wysocka, Weronika Grzybowska, Emilia Skoryk, Agnieszka Bergel.

Po zakończonej uroczystości zostało wykonane, przez opiekuna samorządu uczniowskiego Zbigniewa Wiącka, wspólne pamiątkowe zdjęcie, które zostanie umieszczone w kapsule czasu, tak aby pokolenia po nas mogły zobaczyć, w jaki sposób świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Mam nadzieję, że patrząc po latach na to zdjęcie, będą widzieć prawdziwych patriotów, szczerze kochających ojczyznę.

Beata Ziembla kl. 3 e

Galeria zdjęć - odśpiewanie hymnu – kliknij tutaj.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com