Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 20190611 111423

W poniedziałek 10 czerwca uczniowie naszej szkoły, działający w ramach Szkolnego Wolontariatu, odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy "Magiczny Dom", aby przedstawić inscenizację bajki pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie przez wszystkich przebywających w ośrodku, a następnie pani kierownik zrobiła dla wolontariuszy prelekcję na temat zasad funkcjonowania "Magicznego Domu" i codziennym życiu podopiecznych.

We wtorek, z tym samym przedstawieniem, odwiedziliśmy dzieci w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym (OREW) w Myślenicach. Tym razem zaprezentowaliśmy się w plenerze, na zielonych terenach ośrodka. Mimo upału miło spędziliśmy czas. Dzieci były zadowolone z naszego występu, a my cieszyliśmy się, że widzimy radość na ich twarzach.

Po występie przewodniczący PSONI Myślenice, oprowadził nas po salach, w których dzieci spędzają czas pobytu w placówce. Zapoznaliśmy się z niektórymi, bardzo pogodnymi dziećmi, a tym, którzy nie mogli obejrzeć przedstawienia rozdaliśmy pluszaki i słodycze.

12 czerwca, we środę, udaliśmy się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, aby przedstawić kolejny już raz sztukę pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Efekty swoich długotrwałych spotkań zaprezentowaliśmy na oddziale pulmonologii, przed małymi pacjentami oraz ich rodzicami, a także personelem medycznym. Widownia oraz aktorzy świetnie się bawili podczas spektaklu, uczestnicząc w perypetiach Królewny oraz 7 krasnoludków, a wszystko pod czujnym okiem złej Macochy oraz jej podwładnych.

Wszystkie wydarzenia skrupulatnie opisywały narratorki, wprowadzając stopniowo widzów w ten magiczny świat. Po skończonym spektaklu, bajkowe postacie przeszły po oddziałach rozdając małym pacjentom, słodkości oraz maskotki. Wolontariusze przekazali także, prezenty , w postaci zebranych wcześniej w szkolnej akcji, przyborów szkolnych , dla podopiecznych, aby mogli kreatywnie spędzać czas w szpitalu. Po raz kolejny okazało się, że wolontariat jest świetną formą pomocy ludziom potrzebującym.

Wolontariusze składają serdeczne podziękowanie dla Pań: mgr Jadwigi Lenart, mgr Doroty Święch oraz mgr Anny Janik za trud, zaangażowanie oraz poświęcony czas , dzięki czemu powstało tak wspaniałe przedsięwzięcie, które dowartościowało nas młodych ludzi oraz ukazało nam, że ludzie dotknięci cierpieniem, cieszą się z małych rzeczy, które zebrane w całość dają wielkie przedsięwzięcie.

Chcemy również podziękować Rodzicom, którzy uszyli dla nas kolorowe stroje, dzięki którym przedstawienie nabrało prawdziwie bajkowego charakteru.

Wolontariusze


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com