Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 0860

W środę (27.02) na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbyło się spotkanie z rodzicami, którego głównym tematem była organizacja nowego roku szkolnego 2019/2020. Spotkanie było kontynuacją zebrań władz miasta z rodzicami zainteresowanymi nauką w Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach z dniem 01.09.2019 r. Data nie była przypadkowa, gdyż 25.02.2019 r. Rada Miejska w Myśleniach podjęła uchwałę o utworzeniu Szkoły Podstawowej nr 1, dlatego dzisiaj można było przedstawić informacje oficjalne, pewne o nowej szkole.

Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Beata Chrapek – Paciorek, która przywitała licznie zebranych rodziców oraz przedstawiła zaproszonych gości – Pana Burmistrza Jarosława Szlachetkę, Panią Naczelnik Wydziału Edukacji – Renatę Marzec, Pana wicedyrektora Tadeusza Jarząbka oraz pozostałych wicedyrektorów szkoły.

Głos zabrał Pan Burmistrz Jarosław Szlachetka, który przedstawił zebranym główne założenia funkcjonowania szkół w nowym roku szkolnym oraz w latach następnych. Przedstawił liczbę oddziałów w reaktywowanej Jedynce i poinformował o planowanych docelowo 16 oddziałach. Podziękował również Rodzicom za złożone deklaracje, a także omówił plany doposażenia każdej ze szkół. W przypadku Jedynki będzie to głównie dostosowanie klas do najmłodszych uczniów (klas 1 i 2), a w przypadku Dwójki doposażenie klasopracowni do przedmiotów typu chemia, czy fizyka. Poinformował, że podjęte decyzje wpłyną korzystnie na rozwój tych dwóch placówek, doprowadzą do eliminacji dwuzmianowości w szkole przy ulicy Żeromskiego.

Następnie Pani Dyrektor Beata Chrapek – Paciorek omówiła prezentację, z której rodzice dowiedzieli się o ilości klas oraz zmianach liczbowych w klasach Szkoły Podstawowej nr 2.

Nadszedł czas pytań, które chętnie zadawali zgromadzeni rodzice. Dotyczyły one m. in. spraw związanych z nauką klas pierwszych w Jedynce (oddzielenia młodszych klas od starszych), zlikwidowania zmianowości, pomocy w tworzeniu nowej (reaktywowanej) Szkoły Podstawowej, czy też funkcjonowania klas siódmych oraz ósmych.

Na pytania dotyczące nowego roku szkolnego odpowiedzi udzielali wszyscy zaproszeni goście – Pan Burmistrz, Pani Naczelnik, Pani Dyrektor oraz Pan Wicedyrektor.

Było to pożyteczne spotkanie, ponieważ wyjaśniło wiele wątpliwości, które mieli rodzice uczniów. Jak zapewnił Pan Burmistrz zmiana sieci szkół w gminie Myślenice wpłynie korzystnie na rozwój edukacji oraz poziom nauczania.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com